PDA

View Full Version : متغیر ها در سی شارپ

c_doost
دوشنبه 15 آبان 1391, 21:44 عصر
سلام

من چندتا پی دی اف و کتاب آقای جعفرنژاد را برای انواع مغیر ها در سی شارپ مطالعه کردم که دو عکس را میگذارم
در این دو عکس و در ی دی اف های دیگه ای که خوندم برای انواع متغیر هر کس یه چیز نوشته

یه جایی هم خوندم دو نوع کلی متغیر داریم :

simple data type , complex data type

که در تاپیک زیر بحث گردید
http://barnamenevis.org/showthread.php?366554-%D8%AF%D9%88-%D9%86%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%84%DB%8C-data-type
لطفا راهنماییم کنید در سی شارپ چند نوع متغیر داریم؟
با تشکر

c_doost
چهارشنبه 17 آبان 1391, 08:39 صبح
یعنی سوالم خیلی سخته کسی جواب نمیده؟

alexmcse
چهارشنبه 17 آبان 1391, 10:39 صبح
در این عکس تمام متغیر ها وجود دارد که بتوان با آنها برنامه را نوشت
ویک سری دیگر از متغییر هاد دیتابیس وجود دارد (sql)

c_doost
چهارشنبه 17 آبان 1391, 11:47 صبح
من میدونم همه متغیرها به کارم نمیاد و با توجه به کاربرد برنامه باید آنرا به کار بگیرم

فقط تناقض بین کتاب جعفر نژاد و آن پی ادی اف ها منو گیج کرده

در ضمن من تو سی شارپ میخوام ظاهرا این محیط اس کیو ال هست

بازم از شما ممنون که جواب دادی

veniz2008
چهارشنبه 17 آبان 1391, 12:03 عصر
فقط تناقض بین کتاب جعفر نژاد و آن پی ادی اف ها منو گیج کرده
وقتی یه نفر 100 تا زبان برنامه نویسی میده بیرون طبیعیه که محدوده متغیرها رو در زبان های مختلف قاطی کنه!!. میتونستی یه سرچ کوچولو تو وب بزنی و نتیجه دزست رو پیدا کنی:
http://www.csharp-station.com/Tutorials/lesson02.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-US/library/ctetwysk%28v=vs.80%29.aspx
موفق باشی.

c_doost
چهارشنبه 17 آبان 1391, 12:21 عصر
طبق لینک یعنی این جدول تمامی متغیرها را در سی شارب را نشان میده؟

veniz2008
چهارشنبه 17 آبان 1391, 12:34 عصر
طبق لینک یعنی این جدول تمامی متغیرها را در سی شارب را نشان میده؟
دوست عزیز،همیشه یه مطلب رو باید تا آخرش کامل خوند و بعد نتیجه گیری کرد.
پایین اون جدول، چندتا متغیر دیگه رو هم توضیح داده بود. لینک دومی هم گذاشتم که در واقع مرجع اصلی هستش.

حسین شهریاری
چهارشنبه 17 آبان 1391, 13:28 عصر
#C یه زبان دو رگه هست که از تلفیق دو زبان ++C و Java بوجود آمده!
با این تفسیر تمامی خصوصیات سینتکسی را از ++C و زیباییهای شیئگرایی را از Java به ارث برده است، پس شما میتونین جواب سوالتونا از درون کتابهای معروفی که تو زمینه C++/C تالیف شده پیدا کنید..

c_doost
پنج شنبه 18 آبان 1391, 08:20 صبح
دوست عزیز،همیشه یه مطلب رو باید تا آخرش کامل خوند و بعد نتیجه گیری کرد.
پایین اون جدول، چندتا متغیر دیگه رو هم توضیح داده بود. لینک دومی هم گذاشتم که در واقع مرجع اصلی هستش.

Type

Size (in bits)

precision

Range

float

32

7 digits

1.5 x 10-45 to 3.4 x 1038

double

64

15-16 digits

5.0 x 10-324 to 1.7 x 10308

decimal

128

28-29 decimal places

1.0 x 10-28 to 7.9 x 1028

منظور شما اینهاست؟

c_doost
پنج شنبه 18 آبان 1391, 08:29 صبح
#C یه زبان دو رگه هست که از تلفیق دو زبان ++C و Java بوجود آمده!
با این تفسیر تمامی خصوصیات سینتکسی را از ++C و زیباییهای شیئگرایی را از Java به ارث برده است، پس شما میتونین جواب سوالتونا از درون کتابهای معروفی که تو زمینه C++/C تالیف شده پیدا کنید..

آقا حرفت درست ولی کتاب آقای جعفر نژآد هم یه کتابه دیگه
چون سرچ کردم واین موضوع ساده خیلی گیجم کرد اگر میشه لطف کنید و کل متغیرها را به من بگید

با تشکر

veniz2008
پنج شنبه 18 آبان 1391, 10:15 صبح
منظور شما اینهاست؟
نه.
منظورم این بود :
94646
اون عکسی که خودتون گذاشتید مگه چندتا نوع هست؟؟؟؟. 13 تا هستش که در لینکی که من گذاشتم هم اومده( نوع bool هم که در تمامی زبان ها دو مقدار True ( یا 1) و False (همون 0 ) رو شامل میشه. انواع داده ای در سی شارپ همین ها هستن.

آقا حرفت درست ولی کتاب آقای جعفر نژآد هم یه کتابه دیگه
این دیگه چه جمله ای بود؟!!!!
فکرتون کاملا اشتباهه دوست عزیز. بعضی کتاب ها دقیقا به درد سطل زباله میخورن فقط وقت ادمو بیهوده میگیرن.
بعضی از دوستان بیشتر در کار ترجمه هستن یعنی کتابی که میدن بیرون تالیف خودشون نیست. چنین کتاب هایی اکثرا" کتاب های خوبی نیستن چون طرف فقط یه ترجمه بیخود از کتاب داشته بدون اینکه مفاهیم رو درک کرده باشه. پول که مفت به دست نمیاد که آدم بخواد خرج این کتاب های بی مصرف کنه.

c_doost
پنج شنبه 18 آبان 1391, 22:32 عصر
نه.
منظورم این بود :
94646
اون عکسی که خودتون گذاشتید مگه چندتا نوع هست؟؟؟؟. 13 تا هستش که در لینکی که من گذاشتم هم اومده( نوع bool هم که در تمامی زبان ها دو مقدار True ( یا 1) و False (همون 0 ) رو شامل میشه. انواع داده ای در سی شارپ همین ها هستن.

این دیگه چه جمله ای بود؟!!!!
فکرتون کاملا اشتباهه دوست عزیز. بعضی کتاب ها دقیقا به درد سطل زباله میخورن فقط وقت ادمو بیهوده میگیرن.
بعضی از دوستان بیشتر در کار ترجمه هستن یعنی کتابی که میدن بیرون تالیف خودشون نیست. چنین کتاب هایی اکثرا" کتاب های خوبی نیستن چون طرف فقط یه ترجمه بیخود از کتاب داشته بدون اینکه مفاهیم رو درک کرده باشه. پول که مفت به دست نمیاد که آدم بخواد خرج این کتاب های بی مصرف کنه.
13 تا در عکس گذاشتید یکی هم که نوع bool میشه پس رو هم میشه 14؟

veniz2008
پنج شنبه 18 آبان 1391, 22:50 عصر
معلومه پسر حواس جمع و غلط گیری هستی (مثل خود من). سیزدهمی تو تصویر جاش نشد واسه همین تو پرانتز خودم واست نوشتم!!! ولی یه مشکلی که داری اینه که مطلب رو تا آخر نمیخونی عزیزم. مثلا اگه ده تا لینک بذارن همون اولی رو میخونی یا 10 خط بنویسن همون خط اول رو میخونی!!!.

c_doost
پنج شنبه 18 آبان 1391, 23:42 عصر
آخه این سوال خیلی ابتدایییه لینک کمکم نمیکنه فقط جواب نهاییه که منو از گیجی در میارههه چون منبع استنادی من کتابه

veniz2008
جمعه 19 آبان 1391, 00:06 صبح
من دارم معتبرترین منبع رو به شما معرفی میکنم شما چسبیدی به کتاب جعفرنژاد فکر میکنی منبع اونه و باید به اون استناد کنی. من منبع پیچیده ای به شما معرفی نکردم. توی اون دو تا لینک (مخصوصا دومی که msdn هست) خیلی راحت میتونید انواع داده ای رو بدست بیارید. استناد شما باید به این منبع باشه نه کتاب جعفرنژاد. بهرحال من سعی کردم بهترین جواب رو ارائه بدم. تصمیم گیری با خودتون.
موفق باشید.

arefba
جمعه 19 آبان 1391, 02:37 صبح
سی شارپ دارای یک سیستم نوع یکپارچه‌است که به آن CTS می‌گویند.این بدان معناست که تمام انواع، شامل موارد اصلی مانند Integerها، مشتق شده از System.Object هستند.به عنوان مثال، هر نوع یک متد به نام ToString() را به ارث می‌برد.بخاطر کارائی، انواع اولیه (و انواع مقداری) به طور داخلی فضایی برای آنها بر روی پشته در نظر گرفته می‌شود.
(به قول استاد کرامتی مقادیر در سی شارپ میگن انا لل آبجکت و انا الیه راجعون
CTS داده‌ها را به دو نوع تقسیم می‌کند:

نوع مقداری
نوع مرجعی

انواع داده‌ای توده ساده‌ای از داده می‌باشند.نمونه‌های انواع داده‌ای نه هویت مرجعی دارند و نه مفاهیم مقایسه مراجع را. برای مقایسه برابری یا عدم برابری انواع داده‌ای، خود مقدار داده‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم مگر اینکه عملگرهای مشابه دوباره تعریف شده باشند.مقادیر داده‌های مرجعی همیشه یک مقدار پیش فرض دارند و همیشه می‌توانند ایجاد و یا کپی شوند.یکی دیگر از محدودیت‌های انواع داده‌ای این ات که آنها نمی‌توانند از یکدیگر مشتق شوند(ولی می‌توانند اشتراکاتی داشته باشند) و هم چنین نمی‌توانند در سازنده مقدار دهی اولیه شوند. مثالی از انواع داده‌ای، بعضی از انواع اولیه مانند int و float و char و System.DateTime می‌باشند. در مقابل، انواع مرجعی مفهوم تعریف مرجعی را دارند( که در آن هر نمونه از نوع مرجع، به طور ذاتی از دیگر نمونه‌ها جدا می‌شود، حتی اگر داده هر دو نمونه یکی باشد). این دقیقا نمونه مشابه مقایسه تساوی یا عدم تساوی داده‌های مرجعی است، که در آن آزمایش برای مرجع‌ها از داده‌ای‌ها سریع تر است. در کل نه همیشه امکان تعریف نمونه مرجعی وجود دارد و نه امکان کپی یا نمایش مقادیر مقایسه دو نمونه.ولی به هر حال انواع مرجعی خاص می‌توانند این اعمال را از طریق سازنده‌های عمومی یا اجرای واسط‌های مشابه(مثل ICloneable یا IComparable) انجام دهند.نمونه‌هایی از انواع مرجعی، اشیا، System.Stringو Sysmet.Array می‌باشند. هر دو نوع داده قابلیت انعطاف توسط تعریف به وسیله کاربر را دارند. در واقع وقتی ما نوع داده ای را به تابع ای ارسال میکنیم، آدرس داده نیز فرستاده میشود.البته این امر پیش فرض است ولی برای داده های مثل آرایه، رشته ای، ادرس فرستاده میشود و ارسال از نوع مرجع میشود