PDA

View Full Version : آخرین نسخه دلفی

sun
چهارشنبه 28 دی 1384, 12:37 عصر
در حال حاضر آخرین نسخه دلفی که اومده کدومه ؟آیا امتحان خودشو پس داده ؟خوبه یا بده ؟
محیط دات نت را ساپورت میکنه؟ اصلا میشه بهش اعتماد کرد؟

اَرژنگ
چهارشنبه 28 دی 1384, 13:01 عصر
Delphi 2006
منتها کلی اشکال دارد، اگر شما دوست دارید با پاسکال کار کنید به chrome یک نگاه بندازید. یک پکیجیه که به VS2005 اضافه میشه.

من دلفی ۷ استفاده میکنم (آخرین دلفی بدرد بخور).

Touska
چهارشنبه 28 دی 1384, 14:06 عصر
من دلفی ۷ استفاده میکنم (آخرین دلفی بدرد بخور).

نظر شما اینه یا همه ؟

اَرژنگ
چهارشنبه 28 دی 1384, 14:56 عصر
نظر شما اینه یا همه ؟
من به اندازه کافی رای نیاوردم که برایه همه حرف بزنم.

ما فقط دو قران خودمون را میگیم، منتظرم که ببینم بقیه چی میگن.

sun
چهارشنبه 28 دی 1384, 16:11 عصر
منم از دلفی 7 استفاده می کنم البته چند روزی هم دلفی 8 را امتحان کردم ولی خیلی گیر میداد
الان هم بعضی وقتها که با visual stodio.net ور میرم حالم گرفته میشه که چرا دلفی یه همچین محیط بدردخوری نداره ابته قسمت ado.net

babak869
چهارشنبه 28 دی 1384, 18:43 عصر
در حال حاضر آخرین نسخه دلفی بنام BDS یا Borland DEVELOPER Studio ارایه شده که هنوز Release نشده اما به نظر من بهترین گزینه برای سطوح مبتدی و متوسط همون دلفی 7 هستش اما برای Net. کارها کفایت نمیکنه
موفق باشید

vcldeveloper
پنج شنبه 29 دی 1384, 03:10 صبح
در حال حاضر آخرین نسخه دلفی بنام BDS یا Borland DEVELOPER Studio ارایه شده که هنوز Release نشده
تمام نسخه های دلفی از دلفی 8 به بعد با نام BDS ارائه شدند، در ضمن Delphi 2006 که آخرین نسخه دلفی هست Release شده.

به نظر من بهترین گزینه برای سطوح مبتدی و متوسط همون دلفی 7 هستش

شما می تونید برای هر کاری در پلت فرم Win32 از دلفی 7 استفاده کنید (به غیر از نوشتن درایورهای کرنل).

Delphi 2006
منتها کلی اشکال دارد،

میشه برخی از اشکالاتش رو توضیح بدید؟!
من که تو نیوزگروپ های بورلند اشکال یا شکایت خاصی پیدا نکردم (برعکس Delphi 2005 که اکثرا ازش داد داشتند).

babak869
پنج شنبه 29 دی 1384, 11:29 صبح
سلام
جناب کشاورز من هفته پیش که به سایت بورلند سر زدم هنوز این نسخه Release نشده بود و در سایت قرار نگرفته بود .الان رو نمیدونم جدیدا Release شده؟ در ضمن مگه بعد از نسخه 2005 چند نسخه دیگه منتشر شد که فرمودید تمام نسخه ها بعد از دلفی 2005 ... .البته سوء تفاهم پیش نیاد فقط جهت اطلاع خودم می پرسم
موفق باشید

Naficy
پنج شنبه 29 دی 1384, 12:13 عصر
الان هم بعضی وقتها که با visual stodio.net ور میرم حالم گرفته میشه که چرا دلفی یه همچین محیط بدردخوری نداره
من که هر وقت با editorهای میکروسافت کار می کنم، خنده ام می گیره. واقعا چیزهای ضغیف و مضحکی هستند. (قابلیتهای editor ش هنگام تایپ کد برنامه حتی به پای ادیتورهای تحت داس هم نمی رسه!)

Sepidar
پنج شنبه 29 دی 1384, 15:06 عصر
من از دلفی 6 استفاده میکنم. از سرم هم زیاده...

Delphi Skyline
پنج شنبه 29 دی 1384, 15:25 عصر
کسانی که گفتن چرا IDE دلفی به خوبی VS.NET نیست باید بگم اگر IDE ویژوال استادیو رو با IDE های چون JBuilder یا Eclipse مقایسه کنید آهی برای بیلی جون خواهی کشید .

babak869
پنج شنبه 29 دی 1384, 17:52 عصر
کسانی که گفتن چرا IDE دلفی به خوبی VS.NET نیست باید بگم اگر IDE ویژوال استادیو رو با IDE های چون JBuilder یا Eclipse مقایسه کنید آهی برای بیلی جون خواهی کشید .

جمله قابل تامل و بی نظیریه. نه؟؟؟!!!!

vcldeveloper
جمعه 30 دی 1384, 02:19 صبح
مگه بعد از نسخه 2005 چند نسخه دیگه منتشر شد که فرمودید تمام نسخه ها بعد از دلفی 2005 ...
شرمنده، من گفتم از دلفی 8 به بعد:

تمام نسخه های دلفی از دلفی 8 به بعد با نام BDS ارائه شدند،

mohamad a
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 17:10 عصر
با سلام
ميگن نسخه 2010 نسخه خوبي است البته من تا به الان از آن استفاده نكرده ام.

Naderenator
یک شنبه 10 فروردین 1393, 13:16 عصر
من از XE5 استفاده می کنم مشکلی هم ندارم همه کامپونت های معمولم روش نصب کردم

IamOverlord
شنبه 27 اردیبهشت 1393, 16:17 عصر
سلام!
الان مگه ما 2013 رو رد نکردیم؟! پس چرا هنوز نسخه های قدیمی طرف دار داره؟! آخه واقعا چرا؟! می شه قشنگ توضیح بدید؟!...

ابوالفضل عباسی
شنبه 11 مهر 1394, 15:48 عصر
بهترین نسخه تا الان Delphi XE8:تشویق:

atsam7xc256
چهارشنبه 19 اسفند 1394, 06:28 صبح
سلام
من در سالهای 81 تا 84 با دلفی کار میکردم . ( دلفی 7 )
خیلی عالی بود و خوب کار میکرد البته منم حرفه ای کار نمیکردم
سال 90 رفتم سراغ سی شارپ اونم تفننی
چون به کد نویسی دلفی عادت داشتم بیخیالش شدم .
الان xe10 lite رو نصب کردم واقعا فرق کرده از اون موقع تا الان
با اینکه 10 سال کار نکرده بودم براحتی چند تا برنامه تست ساده نوشتم
برنامه نویسی برا موبایل هم که راحت شده .
خوشم اومد ازش در کنارش sqlserver رو هم استفاده کنم و سوکت نویسی واقعا خوبه و راحت
:متفکر::چشمک:

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 16:50 عصر
بخاطر اینکه ناتیو کد و خالص هستند و از اسمبلی ساپورت می کنند.

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 16:51 عصر
بهترین نسخه ی دلفی فقط دلفی 6 .

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 16:57 عصر
اخرین نسخه ی استاندارد دلفی فقط دلفی 6 بود چون توسط فناوری دات نت مایکروسافت الوده نشده بود و از اسمبلی کاملا استفاده می کرد .

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 17:02 عصر
IDE دلفی اصلا مهم نیست . خالص و تمیز بودن و ناتیو کد بودن کامپایلر دلفی مهمه که فقط دلفی 6 این خصوصیت رو داشت چون از دلفی 7 به بعد فناوری دات نت دلفی رو الوده کرد و از زبان اسمبلی دور کرد . قدرت و کیفیت زبانهای برنامه نویسی در ساختار کامپایلر اونهاست نه IDE .

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 17:16 عصر
من که هر وقت با editorهای میکروسافت کار می کنم، خنده ام می گیره. واقعا چیزهای ضغیف و مضحکی هستند. (قابلیتهای editor ش هنگام تایپ کد برنامه حتی به پای ادیتورهای تحت داس هم نمی رسه!)

یعنی از نظر شما ادیتور ویژوال بیسیک 6 ضعیفتر از دلفی 6 هست ؟؟؟!!!! البته قبول دارم که ادیتور ویژوال سی پلاس پلاس 6 خیلی افتضاح و خشک و مسخره بود واصلا از زبانهای یونیکد پشتیبانی نمی کرد . ولی ادیتور ویژوال بیسیک 6 از ادیتور دلفی 6 هوشمندتر و بهتر بود بخصوص موقع کدنویسی. هر چند کامپایلر دلفی 6 خیلی سریعتر و قویتر از ویژوال بیسیک بود و از زبان اسمبلی بطور کامل سود می برد .

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 17:28 عصر
نظر شما اینه یا همه ؟

نظر من اینه که اخرین نسخه استاندارد و خالص و تمیز دلفی نسخه ی 6 بود چون کاملا با زبان اسمبلی هماهنگ بود و به فناوری دات نت الوده نشده بود. خیلیها مثل من هنوز دلفی 6 رو دوست دارند چون از دات نت بیزارند

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 17:29 عصر
من از دلفی 6 استفاده میکنم. از سرم هم زیاده...

منم فقط دلفی 6 رو دوست دارم . نسخه های بعدی توسط دات نت الوده شدند.

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 17:40 عصر
سلام!
الان مگه ما 2013 رو رد نکردیم؟! پس چرا هنوز نسخه های قدیمی طرف دار داره؟! آخه واقعا چرا؟! می شه قشنگ توضیح بدید؟!...

سلام مهندس جان . من توضیح میدم . چون نسخه های قدیمی بخصوص دلفی 6 کاملا از زبان اسمبلی پشتیبانی می کردند و امکان برنامه نویسی سیستمی و کار با توابع api ویندوز وجود داشت و این امتیاز برنامه نویسان اسمبلی رو خوشحال می کرد . از نسخه ی 7 به بعد زبان اسمبلی تو دلفی محدود شد و فناوری منفور دات نت دلفی را به گند کشاند . برنامه نویسان اسمبلی هم ناراحت شدند و روی همون نسخه ی 6 وفادار موندند . حالا متوجه شدید ؟؟؟؟

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 18:08 عصر
سلام
من در سالهای 81 تا 84 با دلفی کار میکردم . ( دلفی 7 )
خیلی عالی بود و خوب کار میکرد البته منم حرفه ای کار نمیکردم
سال 90 رفتم سراغ سی شارپ اونم تفننی
چون به کد نویسی دلفی عادت داشتم بیخیالش شدم .
الان xe10 lite رو نصب کردم واقعا فرق کرده از اون موقع تا الان
با اینکه 10 سال کار نکرده بودم براحتی چند تا برنامه تست ساده نوشتم
برنامه نویسی برا موبایل هم که راحت شده .
خوشم اومد ازش در کنارش sqlserver رو هم استفاده کنم و سوکت نویسی واقعا خوبه و راحت
:متفکر::چشمک:

ببخشید که می پرسم این نسخه از دلفی از زبان اسمبلی ناتیو کد هم پشتیبانی میکنه ؟؟؟ از توابع api سیستم عاملها مستقیما استفاده میکنه ؟؟؟ یا اینکه دات نت و ادیتور قشنگ و زیبا و امکانات بصری و کامپوننتها براتون کافیه . اگر به امکانات بصری و ظاهری و ادیتور و کامپوننت اهمیت میدی و از کامپایلر غافل شدی و برات مهم نیست که چه اتفاقی در کرنل سیستم عامل رخ میده و چه بلایی سر سیستم میاد پس باید بگم متاسفم . قدرت زبان برنامه نویسی در ادیتور و کامپوننت و ظاهر گرافیکی نیست .قدرت زبان برنامه نویسی در معماری و ساختار کامپایلر و میزان نزدیکی اون به زبان ماشینه و البته به خالص بودن کامپایلر .

typeman9
شنبه 12 اسفند 1396, 18:16 عصر
بهترین نسخه تا الان Delphi XE8:تشویق:

بهترین نسخه فقط دلفی 6 .

golbafan
شنبه 18 فروردین 1397, 13:43 عصر
بنده معمولا آخرین نسخه رو استفاده میکنم و سعی میکنم امکانات جدید رو یاد بگیرم و بکار ببرم.
اگر امکانات جدید رو استفاده نکنید بهترین گزینه دلفی 7 هست اما اگر همگام با تکنولوژی پیش برید میبینید که واقعا آخرین نسخه ها خیلی تفاوت دارن و خیلی بهتر هستند.
درحال حاظر از دلفی Tokyo 10.2.3 استفاده میکنم. برای مثال قابلیت RAD server واقعا عالیه (ارتباط بین برنامه های مختلف در زبانهای مختلف) و زبانهای دیگه هنوز به این شکل پیاده سازیش نکردن.
یا مثلا firedac که بصورت پیشفرض نصب میشه و هزاران قابلیت و تغییرات عالی حتی در زبان نگارش دلفی.
ایجاد type ها و کلاسهای جدید بصورت کاملا شیئ محور (مثل جاوا) که در نسخه های 10 به بعد عرضه شده نیز کار رو خیلی راحت میکنه و سرعت برنامه نویسی رو بالا میبره.

pe32_64
دوشنبه 01 بهمن 1397, 19:34 عصر
Delphi Rio - 10.3