PDA

View Full Version : سوال: نحوه ایجاد دیتابیس

سعید کشاورز
سه شنبه 16 آبان 1391, 01:36 صبح
سلام دوستان...یه سری سوال دارم از ساختن دیتابیس
1) آیا دیتابیسی که توی VS میسازیم با دیتابیسی که توی SQLSERVER ساخته میشه فرقی داره؟
من الان میخام یه نرم افزار واسه کتابخونه بنویسم..به نظر شما دیتابیس رو چجوری ایجاد کنم؟
آیا حتما باید از SQS SERVER استفاده کتم با اینکه دیتابیس رو توی خود VS ایجاد کنم؟
من از لحاظ تئوری فقط مفاهیم دیتابیس رو میدونم تاحالا به صورت عملی پیاده سازی نکردم..الان این دیتابیسی هم که میخام ایجاد کنم شامل کلی جدول میشه..
حالا به نظرتون این برنامه ی ساده ای که میخام بنویسم رو دیتابیسش رو چجوری ایجاد کنم ؟ با VS یا SQLSERVER?
ضمنا بگم برنامه ی من تحت شبکه نیست..
راستی آیا میشه جدول هارو توی VS بهم ارتباط داد؟

ordebehesht
سه شنبه 16 آبان 1391, 04:07 صبح
فکر کنم فرقی نداره اگه با vs یسازی به صورت اتوماتیک تو SQl خودش ایجاد میشه و در ورد سوال دوم آره میتونی لینک کنی بین جداول تو VS
اما بگم اگه تو محیط VS ایجاد کنی لینک کانکشن به دیتابیس .\ sqlexpress شروع میشه و تو خود sql جای sarvername بنویسی .\sqlexpress (این که من نوشتم بر عکس افتاده نکته اول و اسلش) وارد شدی تو فوالدر دیتا بیس مشاهده میکنی جدولاتو

alexmcse
سه شنبه 16 آبان 1391, 10:45 صبح
وقتی که sql 2008یا 2005 رانصب کردی در قسمت dtart ویندوز گزینه SQL Server Management Studio را بزن وارد sql مشوی قسمت database را پیدا کن و روی آن راست کلیک کن وگزینه new database را بزن و دیتابیس را بساز وجداول را بعد ساختن دیتا بیس مورد نظر روی گزینه tabels و راست کلیک وساختن آن
sqlexperrs با sql 2008و2005 فرق میکند
در این سایت سرچ کن آموزش sql را پیدا کن و بخوان

اگر مشکلی داشتی پیام بده