PDA

View Full Version : گفتگو: آموزش مباحث پیشرفته در سی شارپ به صورت ویدئو

سعید کشاورز
سه شنبه 16 آبان 1391, 02:50 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتید.
دوستان امروز یه تاپیک پیدا کردم توی همین انجمن که آقای محمد قربانی زحمت کشیدن و به صورت تصویری سی شارپ رو آموزش دادن..این آقا اومدن و از پایه دارن درس میدن و از محیط کنسول شروع به تدریس کردن..جا داره اینجا از ایشون تشکر کنم.
لینک تاپیک آقای قربانی (http://barnamenevis.org/showthread.php?366166-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-C)

اما چرا من این تاپیک رو زدم؟

خیلی از دوستامون اومده بودن از آقای قربانی خواسته بودن که مباحث ابتدایی رو بیخیال بشن و مباحث پیشرفته آموزش بدن..اما ایشون گفتن که از پایه قصد دارن آموزش بدن.به نظر من واقعا جای آموزش فارسی به صورت ویدئو و حرفه ای خالیه..آموزش های تصویری یه خوبی که داره اینه که کسی که داره آموزش میده از طریق گفتار بهتر میتونه مطلب رو به مخاطب برسونه..
خود من تاحالا کلی آموزش دانلود کردم از سایت های مختلف اما زیاد به کارم نیومدن.فرض کنید همشون اول میان متغیر درس میدن بعدش آرایه،حلقه ها،شرط ها و اگه طرف خیلی حال داشته باشه میاد ارتباط با دیتابیس رو میگه..
اینم بگم واسه هر چیزی هیچ وقت یه مرجع کامل نمیتونیم داشته باشیم.
اما اگر دوستان زحمت بکشن و فقط و فقط و فقط هرکسی یه مطلب کوچیک اما کاربردی رو آموزش بده ببینید چقدر به درد بچه ها میخوره.حالا منظورم از آموزش چیه؟باز نیاد یه نفر توی فیلم آموزش بده حلقه چیه متغیر چی؟ منظور من این موارد نیست.منظور من موارد پیشرفته تره برنامه نویسی هستش.حالا حتما حتما پیشرفته هم نبود اشکال نداره.حداقل کاربردی باشه که بشه ازش استفاده کرد.
دوستانی که تمایل به همکاری دارن میتونن اعلام آمادگی کنن.یه چندتا مثال میزنم واستون که مثلا چه چیزایی به درد بچه ها میخوره؟
1) استایل دادن به DataGraidView
خوب واقعا یه چیزی که همه دنبالبش هستن(البته کسایی که تقریبا نیمه حرفه ای هستن) همین مورد هستش.
اگه یه نفر بیاد توی 10 دقیقه بگه چجوری استایل بدیم، چجوری با این DGV کار کنیم خیلی خوب میشه
2)استفاده از تقویم شمسی در برنامه و کار با اون
شما فقط کافیه یه سرچ توی گوگل بزنید ببنید چند نفر نیاز دارن یه این کار.حالا اگه یه نفر بیاد فقط 10 دقیقه توی فیلم آموزش بده چقدر خوب میشه
3)معماری سه لایه
شاید خیلی ها از روش های قدیمی استفاده میکنن و نمیدونن معماری سه لایه چی هست..ولی اگه بدونین چیه و چقدر حجم کد نویسی رو کم میکنه عاشقش میشن.
4)کار با dot net bar
و.........
حالا اگه هر کسی هفته ای یه فیلم بزاره خیلی عالی میشه.حساب کنید این همه کاربر حرفه ای اگه هرکس هفته ای فیلم بزاره و توی هفته مثلا 10 نفر بیان آموزش بدن ، 10 تا فیلم آموزش کاربردی داریم.
بهترین فیلم آموزشی هم که من دیدم فیلم مهندس کیانیان هستش که واقعا کاربردی آموزش میدن ایشون.کسایی که این فیلم هارو دیدن منظور من رو میفهمن.حالا من از دوستان میخام که در این مورد نظرشون رو اعلام کنن.
در رابطه با ضبط فیلم هم فکر میکنم میتونید از برنامه BBFlashBack استفاده کنید..چون هم حجمش کم میشه و هم کیفیت خوبی داره..بعدشم اگه وسط ضبط فیلم هم سوتی دادین اشکال نداره خجالت نکشید راحت درس بدین نمیخاد رسمی حرف بزنید..اگه همچین کاری رو دوستان عملی کنن عالی میشه ...اونوقت اینم میشه یه مرجع خوب واسه افراد حرفه ای تر به زبان فارسی.
شرمنده اگه زیاد نوشتم و مرسی که این تاپیک رو خوندین...منتظر نظرات دوستان هستم..:قلب:

حسین شهریاری
سه شنبه 16 آبان 1391, 07:08 صبح
سلام
ممنون از زحمات و عنابایت شما، مواردی که فرمودید همش قبلا بحث شده، شما میتونی جستجو کنین و لینکشا برا بقیه هم بگذارید.

سعید کشاورز
سه شنبه 16 آبان 1391, 15:06 عصر
سلام
ممنون از زحمات و عنابایت شما، مواردی که فرمودید همش قبلا بحث شده، شما میتونی جستجو کنین و لینکشا برا بقیه هم بگذارید.
مرسی از پاسختون..خوبه حداقل شما یه جواب دادین...
در رابطه با این تاپیک منظورم از فیلم آموزشی این بود که فیلم های کوتاه و مفید باشه..حالا مباحثی رو که من مثال زدم 3-4 تا بیشتر نبود واسه افراد حرفه ای تر مواردی بیشتری هست که هنوز فیلم آموزشی ازش نداشته باشیم..البته این نظر من بود که به نظرم اگه عملی بشه خیلی خوبه..بچه های حرفه ای هم میتونن از تجربیات همدیگه استفاده کنن.به هر حال بازم منتظر نظرات بقیه دوستان هستم.

programerinfonet
سه شنبه 16 آبان 1391, 15:38 عصر
من هم با نظر دوستمون موافقم
البته یک موضوع رو هم نباید فراموش کنیم اون هم منابع اصلی
خیلی از دوستان که تسلط کامل به زبان انگلیسی و همچنین برنامه نویسی دارن می تونن ویدئوها رو به فارسی ترجمه و در اختیار کاربران قرار دهند
می تونه موثر باشه
هرکس استارت زد منم دنبالشو می گیرم
موفق باشید

r_s1389@yahoo.com
شنبه 02 دی 1391, 19:25 عصر
سلام
خوب شروع کنین دیگه ما نتظر هستیم

Shahram_12
شنبه 02 دی 1391, 20:42 عصر
اگه بحث های پیشرفته باشه خیلی عالیه

rezarko
شنبه 02 دی 1391, 23:02 عصر
اگه دوستان فیلم ها رو به فارسی ترجمه کنند و بزارن خیلی عالی میشه

merlin425
یک شنبه 03 دی 1391, 01:17 صبح
من فکر میکنم همچین چیزی ممکن نیست چون به هر حال افراد این تالار از جامعه ی مهندسی هستن و دارن از راه برنامه نویسی پول در میارن خوب نمیاد چیزی رو که بلده در اختیار بقیه قرار بده نگاه نکنید که به سوالات دوستان جواب میدن تا حدی حاضرن هم کاری کنن به هر حال این یه بازاره اگر کسی میخاد چیزی بلد باشه که بقیه نمیدونن مجبوره خیلی سختی بکشه یعنی کاری که افراد حرفه ای تر قبلآ کردن البته من محکومشون نمیخوام بکنم قانونش همینه چه زشت چه زیبا البته اگه این کاری که میخواین بکنین عملی بشه خوب خوش به حال امثال من هلو برو تو گلومنم که خیلی وقته دنبال اموزشای پیشرفته میگردم

ali server
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 03:22 صبح
سلام دوستان اگر کسی آموزش معماری سه لایه سی شارپ رو می خواد به این آدرس بره :
http://dl.learnfiles.com/video/programming/1079_3layer_programming_1392_03_16(www.learnfiles. com).zip
از سایت : http://learnfiles.com