PDA

View Full Version : سوال: تفاوت .net و سوکت نویسی

alireza.pc
سه شنبه 16 آبان 1391, 10:44 صبح
باسلام خدمت تمامی دوستان عزیز
میخواستم ببینم تفاوت بین .net و سوکت نویسی چی هست؟
بالفرض بنده میخوام یه برنامه نویسیم که روی شبکه داخل یک مدرسه جواب بده چطوری باید بنویسم که بخش های مختلف به اون برنامه بطور همزمان دسترسی داشته باشند؟
آیا تفاوتی با برنامه نویسی C# داره؟
بنده آماتور هستم لطفا کامل توضیح بدید و یه دید کلی بهم بدید از برنامه نویسی که بشه تحت شبکه پیاده سازیش کرد ممنونم...

r_s1389@yahoo.com
سه شنبه 16 آبان 1391, 11:08 صبح
سلام
http://uplod.ir//Socket_Programming_SoftGozar.Com.pdf.htm
این رو یکم مطالعه کن شاید بدردت خورد

مهرداد صفا
سه شنبه 16 آبان 1391, 11:45 صبح
باسلام خدمت تمامی دوستان عزیز
میخواستم ببینم تفاوت بین .net و سوکت نویسی چی هست؟
بالفرض بنده میخوام یه برنامه نویسیم که روی شبکه داخل یک مدرسه جواب بده چطوری باید بنویسم که بخش های مختلف به اون برنامه بطور همزمان دسترسی داشته باشند؟
آیا تفاوتی با برنامه نویسی C#‎ داره؟
بنده آماتور هستم لطفا کامل توضیح بدید و یه دید کلی بهم بدید از برنامه نویسی که بشه تحت شبکه پیاده سازیش کرد ممنونم...
سلام
برنامه نویسی Socket تکنیک برنامه نویسی شبکه است که برای این کار امکاناتی در .net وجود دارد و شما میتوانید با استفاده از C#‎ (و یا هر زبان .net دیگر) از این کلاسها استفاده کنید و این تکنیک را در برنامه خود پیاده کنید.
در واقع آنچه که به عنوان socket programming (در .net) شناخته می شود استفاده از کلاسهایی از .net است که برای برنامه نویسی تحت شبکه و از این قبیل هستند، حالا به هر زبانی که بشود و بخواهیم که این کار را انجام دهیم.

فرید نجفلو
سه شنبه 16 آبان 1391, 14:27 عصر
سلام
به نظر من بهتره به جای سوکت نویسی برید از Remoting استفاده کنید
البته اگه حرفه ای تر بودید WCF رو پیشنهاد می دادم
در کل ریموتینگ ساده تر و کاربردی تر هست البته درسته که ممکنه سوکتینگ انعطاف و قدرت بیشتری داشته باشه ولی به نظر می رسه این انعطاف و قدرت اون تو این طور استفاده ها با وقتی که باید براش گذاشت صرفه نداره

hakim22
سه شنبه 16 آبان 1391, 22:56 عصر
شما نیازی به برنامه نویسی شبکه یا Socket ندارید.
اینگونه برنامه های به SQL Server وصل میشوند و خود SQL شبکه و اتصالات موازی را مدیریت میکند.

برنامه نویسی شبکه برنامه سیالتری است و معمولا هدف از این نوع ارتباط انتقال یک سری اطلاعات بدون ذخیره سازی همیشگی در سیستم است.
مثلا چت کردن یا انتقال فایل در شبکه یا دانلود و یا پیدا کردن رایانه های متصل به شبکه و مدیریت آنها.

soodeh.p
سه شنبه 23 آبان 1391, 10:53 صبح
سلام معذرت می خوام ولی این لینک هیچ فایلی نداره!