PDA

View Full Version : رنگی کردن گرید

Fastdesign
چهارشنبه 17 آبان 1391, 09:49 صبح
با سلام

من این کدها رو تو رویداد Shown فرم برای رنگی کردن گرید نوشتم ولی وقتی روی عنوان گرید کلیک می کنم گرید حالت رنگی بودنش رو از دست می ده .
به نظر شما این کدها رو کجا بنویسم که وقتی روی عنوان گرید کلیک می کنم حالت رنگی بودنش رو از دست نده .

int i = dataGridView1.RowCount;
for (int j = 0; j < i; j++)
if (j % 2 == 0)
dataGridView1.Rows[j].DefaultCellStyle.BackColor = Color.Cornsilk;
else
dataGridView1.Rows[j].DefaultCellStyle.BackColor = Color.Moccasin;

با تشکر

Fastdesign
چهارشنبه 17 آبان 1391, 17:02 عصر
دوستان یعنی کسی تابحال با این مشکل بر نخورده!

abcd_a
چهارشنبه 17 آبان 1391, 17:18 عصر
سلام
خصوصیت Alternativing Rows default دیتا گریدو را تنظیم کنی به صورت اتوماتیک سطرها را یکی در میان رنگی میشه

Fastdesign
چهارشنبه 17 آبان 1391, 18:05 عصر
داش میشه راهنمایی کنید . من هر کاری می کنم تنظیم نمیشه . من می خوام دو رنگ باشه بجز رنگ سفید

abcd_a
چهارشنبه 17 آبان 1391, 19:26 عصر
سلام
دیتا گرید ویو را انتخاب کن و در پنجره propeties خصوصیت Alternativing Rows default انتخاب کن و در پنجره باز شده خصوصیت Back Color را برابر رنگ دلخواه قرار بده

برای تغییر رنگ سفید هم به این صورت عمل کن

دیتا گرید ویو را انتخاب کن و در پنجره propeties خصوصیت Default Cell Style انتخاب کن و در پنجره باز شده خصوصیت Back Color را برابر رنگ دلخواه قرار بده

Fastdesign
چهارشنبه 17 آبان 1391, 20:11 عصر
دوست عزیز من Back Color مورد نظر را انتخاب کردم . فقط یک رنگ برام انتخاب میشه یعنی رنگ انتخابی و رنگ سفید است . من می خوام رنگ سفید نباشه .
94632

این جور که شما می گین مثل تصویر بالا میشه

abcd_a
چهارشنبه 17 آبان 1391, 20:17 عصر
در پست قبلی عرض کردم برای تغییر رنگ سفید باید خصوصیت Default Cell Style به صورت زیر تغییر بدی

دیتا گرید ویو را انتخاب کن و در پنجره propeties خصوصیت Default Cell Style انتخاب کن و در پنجره باز شده خصوصیت Back Color را برابر رنگ دلخواه قرار بده

hakim22
چهارشنبه 17 آبان 1391, 21:45 عصر
با سلام

من این کدها رو تو رویداد Shown فرم برای رنگی کردن گرید نوشتم ولی وقتی روی عنوان گرید کلیک می کنم گرید حالت رنگی بودنش رو از دست می ده .
به نظر شما این کدها رو کجا بنویسم که وقتی روی عنوان گرید کلیک می کنم حالت رنگی بودنش رو از دست نده .

int i = dataGridView1.RowCount;
for (int j = 0; j < i; j++)
if (j % 2 == 0)
dataGridView1.Rows[j].DefaultCellStyle.BackColor = Color.Cornsilk;
else
dataGridView1.Rows[j].DefaultCellStyle.BackColor = Color.Moccasin;

با تشکر

این دستورات رو در رویداد Paint بنویسید