PDA

View Full Version : سوال: نمایش عکس با اندازه واقعی خود با کلیک بر روی Thumbnail آن در پروژه های ویندوزی سی شارپ

Shariff
چهارشنبه 17 آبان 1391, 12:56 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان
من می خواهم در پروژه ای ویندوزی در سی شارپ وقتی بر روی Thumbnail عکسی کلیک می شود عکس در اندازه واقعی آن نمایش داده شود.
مثلا اگر عکسی به صورت افقی است در نمایش سایز اصلی عکس،به صورت افقی نمایش داده شود و اگر عکسی به صورت عمودی است در نمایش آن به صورت عمودی نمایش داده شود.
با تشکر از لطف تمامی دوستان
منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

maythammsp2000
چهارشنبه 17 آبان 1391, 13:08 عصر
ميتوني يه picture box به فرمت (تو يه grop box )اضافه كنيهر وقت رو عكس Thumbnail كليك كردي مسير عكس اصلي رو به picture box ادرس دهي كني.grop box ظاهر بشه و عكس اصلي نمايش داده بشه

Beginner2013
چهارشنبه 17 آبان 1391, 13:36 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان
من می خواهم در پروژه ای ویندوزی در سی شارپ وقتی بر روی Thumbnail عکسی کلیک می شود عکس در اندازه واقعی آن نمایش داده شود.
مثلا اگر عکسی به صورت افقی است در نمایش سایز اصلی عکس،به صورت افقی نمایش داده شود و اگر عکسی به صورت عمودی است در نمایش آن به صورت عمودی نمایش داده شود.
با تشکر از لطف تمامی دوستان
منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

سلام؛
یه PictureBox روی فرمت قرار بده بعد روی اون دابل کلیک کن واین کد رو داخل متد ایجاد شده بنویس

Form frm = new Form();
PictureBox pb = new PictureBox();
pb.Image = ((PictureBox)sender).Image;
pb.Width = pb.Image.Width;
pb.Height = pb.Image.Height;
frm.Width = pb.Width;
frm.Height = pb.Height;
frm.FormBorderStyle = FormBorderStyle.None;
frm.Controls.Add(pb);
Button btnClose = new Button();
btnClose.Text = "X";
btnClose.Click += new EventHandler(btnClose_Click);
btnClose.Width = btnClose.Height;
frm.Controls.Add(btnClose);
btnClose.BringToFront();
frm.Show();

بعد از متدی که داخلش کد فوق رو نوشتی این متد و هم اضافه کن

void btnClose_Click(object sender, EventArgs e)
{
((Form)((Button)sender).Parent).Close(); ;
}

وسلام.
البته با ویزارد کار آسونتر میشد اما چون حوصله توضیح نداشتم به زبان کد حرف زدم :-)