PDA

View Full Version : سوال: تبدیل پروژه سی شارپ به دمو

sadaf_
چهارشنبه 17 آبان 1391, 18:00 عصر
سلام
من یک پروژه ای را نوشتم با دیتابیس sql
حالا می خوام اون را ارائه بدم که افراد با یرنلمه آشنا شوند
چطوری می تونم به دمو تبدیل کنم؟

nilmil_nil
چهارشنبه 17 آبان 1391, 19:10 عصر
به نظر من یه تریگر برا جدولات بنویس که کاربر نتونه بیشتر از چند رکورد ثبت کنه
و در نتیجه تا رکورد بیشتر از حد خواست ثبت بشه یه ارور میده و شما با یه try catch ارور رو کنترل میکنید به همین سادگی

sadaf_
چهارشنبه 17 آبان 1391, 20:58 عصر
به نظر من یه تریگر برا جدولات بنویس که کاربر نتونه بیشتر از چند رکورد ثبت کنه
و در نتیجه تا رکورد بیشتر از حد خواست ثبت بشه یه ارور میده و شما با یه try catch ارور رو کنترل میکنید به همین سادگی
این راه خوبیه
اما چطوری می شه در تریگر بفهمم که نسخه برنامه دموست و بعد رکوردها را کنترل کنم؟
با این روش به نظرتون امنیت برنامه در خطر نیست؟ چون اگر قفل برنامه باز بشه دیگه دمو مطرح نیست
راه دیگری هم هست؟

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 17 آبان 1391, 21:15 عصر
سلام
به نظر من یک راه خوب اینه که کدهای یه بخش هایی از نرم افزار رو اصلاً توی دمو نیارید مثلا قسمت ویرایش یا حذف رکوردها، چاپ همه یا بخشی از گزارش ها و ... و یه پیغام به جاش بزارید که "این امکان در نسخه اصلی فعال می شود" دقت کنید کدها رو به طور کلی از سورس دمو حذف کنید نه اینکه اونها رو کامنت کنید.

sadaf_
چهارشنبه 17 آبان 1391, 21:38 عصر
سلام
به نظر من یک راه خوب اینه که کدهای یه بخش هایی از نرم افزار رو اصلاً توی دمو نیارید مثلا قسمت ویرایش یا حذف رکوردها، چاپ همه یا بخشی از گزارش ها و ... و یه پیغام به جاش بزارید که "این امکان در نسخه اصلی فعال می شود" دقت کنید کدها رو به طور کلی از سورس دمو حذف کنید نه اینکه اونها رو کامنت کنید.
با این روش کاربر فقط ظاهر برنامه را می بینه؟

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 17 آبان 1391, 21:47 عصر
نه، منظورم حذف تمام این امکانات نبود، حذف یکی دو مورد کافیه (البته بستگی به حجم و امکانات نرم افزار هم داره). مثلاً بخش هایی از نرم افزار که کاربرد زیادی دارند. این روش خیلی جاها داره استفاده میشه، به نظرم دو تا فایده داره یکی اینکه سورس کامل دست کسی که پولی نداده نیست (حداقل تا یه مدتی!!) دوم اینکه اگه کسی به نرم افزار احتیاج داشته باشه مجبور میشه که اونو بخره به قول بعضی از دوستان باید کاری کنید که کاربر به برنامه شما وابسته بشه، در ضمن مشت نمونه خرواره، کاربر اگه کارایی مناسب و کاربر پسند بودن رو توی یکی دو بخش نرم افزار ببینه، به شما اعتماد می کنه.

nilmil_nil
چهارشنبه 17 آبان 1391, 23:06 عصر
این راه خوبیه
اما چطوری می شه در تریگر بفهمم که نسخه برنامه دموست و بعد رکوردها را کنترل کنم؟
با این روش به نظرتون امنیت برنامه در خطر نیست؟ چون اگر قفل برنامه باز بشه دیگه دمو مطرح نیست
راه دیگری هم هست؟
بله امنیتش میاد پایین ولی شاید بشه کاری کرد که نشه تریگر رو حذف یا ویرایش کنه.
البته باید جستجو کنیم ببینیم این راه حل شدنیه که نشه تریگر رو حذف کرد!!!
راه حل دوستمون به نظرم اصولی تره چون اگه کد های برنامه رو محذوذ کنید بهتره

ma.rad
پنج شنبه 18 آبان 1391, 08:20 صبح
94642
از این استفاده کنی بد نیست

sadaf_
پنج شنبه 18 آبان 1391, 23:31 عصر
94642
از این استفاده کنی بد نیست
می شه مختصر توضیحی راجب به این dll بدید؟