PDA

View Full Version : مبتدی: جست وجوی هوشمند

mohammad1314
چهارشنبه 17 آبان 1391, 19:15 عصر
سلام.
من در حال ساخت یک دیکشنری هستم . میخوام همانند جست و جوی یک لغت در دیگر دیکشنری ها یا جست و جوی گوگل ، زمانی که یک کلمه رو شروع میکنم به تایپ کردن ، لغاتی رو که حرف هاشون شبیه به کلمه ی من هست رو به من نمایش بده . فکر کنم متوجه شده باشین منظورم چیه .
حالا من یک listbox به اسم LstWord ویک لیست باکس دارم به اسم LstSameWord و یک textbox .
همه لغات من در Lstword ذخیره هستند . میخوام زمانی که در textbox کلمه ی مورد نظر برای جست و جو را تایپ میکنم ، همه ی لغات Lstword که حروف هاشون به ترتیب شبیه کلمه ی من هست رو ، در Lstsameword نمایش بده.

black_binary
چهارشنبه 17 آبان 1391, 19:27 عصر
دو تا کامپوننت آماده هست که اینکارو میکنن:
obout_Combobox جهت استفاده یکم تنظیماتش زیاده
editDropDownList تنظیماتش راحتره
search کنی هردوش پیدا میشه

mohammad1314
چهارشنبه 17 آبان 1391, 20:46 عصر
من فقط باید از listbox و combobox استفاده کنم در این برنامه . در ضمن این دوتا ابزار رو پیدا نکردم . اگه میشه راهنماییم کنین و اگه در مورد همین ابزار ها کمی توضیح بدین وکارشون رو بگین ممنون میشم.

Saman_12
پنج شنبه 18 آبان 1391, 08:43 صبح
واسه این کار چندین راه وجود ساده ترینش هم اینه که شما کار با رشته رو یاد بگییرد.(mid - substring - startwith)

sina26
پنج شنبه 18 آبان 1391, 10:43 صبح
سلام
با این کد میتونی کلمات مورد نظر رو Select کنی

ListBox1.SelectedIndex = ListBox1.FindString(TextBox1.Text)
ListBox1.TopIndex = ListBox1.SelectedIndex

معنی کلمه select شده در listbox در textboxt2 نشون بدی

Try
TextBox2.Text = nghia(ListBox1.SelectedIndex)
Catch ex As Exception
EndTry

mohanad1993
پنج شنبه 18 آبان 1391, 14:50 عصر
سلام دوست عزیز
من با توجه به برداشتی که از پرسش شما کردم این تیکه برنامه رو واستون نوشتم امیدوارم موثر بوده باشه

sina26
پنج شنبه 18 آبان 1391, 15:20 عصر
سلام دوست عزیز
من با توجه به برداشتی که از پرسش شما کردم این تیکه برنامه رو واستون نوشتم امیدوارم موثر بوده باشه

دوست عزیز من کد هاتونو دیدم ولی متاسفانه ورژن Visual Studio من 2008 هستش و مال شما بالاتر برایتان با همان کد هائی که نوشته بودی یکی طراحی کردم امیدوارم بتونه مشکلت رو حل کنه
موفق باشی