PDA

View Full Version : غیرفعال کردن نرم افزاری هارد در ویندوز بخاطر مسائل امنیتی

eshpilen
پنج شنبه 18 آبان 1391, 18:08 عصر
فرض کنید چندتا هارد داخل کیس داریم.
من میخوام موقعی که سیستم به اینترنت وصله، یکی دوتا از هاردها رو که حاوی عکس های خانوادگی هستن غیرفعال کنم تا اگر نرم افزار جاسوسی روی سیستم نصب شده، خطر دسترسی به عکسهای خصوصی از بین بره (یا درواقع به حداقل برسه).
برای ویندوز XP بگید لطفا.
یخورده سرچ کردم در این مورد، اما مورد خاصی که هدفش امنیت باشه پیدا نکردم.
البته بنظرم اگر غیرفعال کردن بصورت نرم افزاری باشه، پس برنامه و فرمان یک هکر هم ممکنه بتونه اون رو مجددا پیدا و فعال کنه، ولی خب احتمالش درحال حاضر خیلی کمه.
اگر یه برنامه ای چیزی باشه که بشه این کار رو خودکار کرد خیلی بهتره. یعنی مثلا هارد مورد نظر با بالا اومدن ویندوز بصورت خودکار غیرقابل دسترسی باشه و وقتی نیاز شد خودمون با یکی دوتا کلیک ساده فعالش کنیم. چون اهل خانواده میخوان استفاده کنن باید راه غیرفنی و راحت و سریعی داشته باشه.

حالا اگر راه سخت افزاری راحت و سریعی هم داره بگید خب.
فقط این نباشه که در کیس رو باز کنیم و کابل هارد رو دربیاریم!!

#target
پنج شنبه 18 آبان 1391, 21:55 عصر
کابل برق هاردو پاره کن سیم بکش بیرون کیس به ی کلید . هر وقت خواستی کلید رو بزن :لبخند:

eshpilen
پنج شنبه 18 آبان 1391, 22:48 عصر
اتفاقا میخواستم اینو بگم، چون خودم کارهای برقی و الکترونیکی هم بقدر کافی وارد هستم.
میخواستم بپرسم موقع روشن بودن کامپیوتر اگر برق هارد قطع و وصل بشه خطری برای هارد و بقیهء سیستم نداره؟ بهرحال اینطور قطع و وصل شدن برقش نوسان های ریز زیادی هم ایجاد میکنه.
ولی راستی اصلا ویندوز هارد رو به این صورت Hot plug مانند میتونه شناسایی و به لیست درایوها اضافه کنه؟
هارد IDE هم هست آخه. تاجاییکه میدونم IDE امکان Hot plug نداره.

syntiberium
جمعه 19 آبان 1391, 03:24 صبح
خوب چه کاریه ؟ فایل هات رو بریز توی فایل zip یا rar و compression method را روی store بذار و یه پسورد طولانی براش بذار

#target
جمعه 19 آبان 1391, 09:34 صبح
هارد IDE ? اون جامپر های هارد رو وسط کار در بیاری چی میشه ؟

من ایندفعه کیس رو باز کردم امتحان میکنم ببینم چی میشه !

eshpilen
جمعه 19 آبان 1391, 20:53 عصر
خوب چه کاریه ؟ فایل هات رو بریز توی فایل zip یا rar و compression method را روی store بذار و یه پسورد طولانی براش بذار
حجم دیتاها حداقل چند گیگه.
همینطوریش هم این کار دردسر و زمان میبره و آزاردهنده است، چه برسه اونوقت که رمزگذاری و تبدیل هم بخواد انجام بشه که کلی زمان میبره.
موضوع اینه که فایلها رو به کرات میخوایم استفاده کنیم. اگر میخواستیم بذاریم کنار و فقط آرشیو باشه خب میشد یه فکری اینطوری کرد.

میلاد قاضی پور
جمعه 19 آبان 1391, 22:59 عصر
http://www.afdownload.com/9516-disk-password-protection-4-9-4
این نرم افزار هارد رو کلن یجورایی پلمپمیکنه . بطوریکه اگه پسورد یادت رفت ، باید هاردتو بندازی سطل آشغال . تکرار میکنم باید بندازی سطل آشغال . آی ریلی بولیو دت یو شود ثرو ایت این د ترش. نعاو!!!
پس اگر مطمئنی که میخوای ازش استفاده کنی و حافظه ی قوی ای داری دانلودش کن .
برنامه قبل از بوت شدن سیستم عامل ها ازت رمز میخواد .و بعد از وارد کردن رمز هست که میتونی ادامه بدی . اگر از یه هارد دیگه قراره بوت انجام بشه ، مشکلی نداری توی ویندوز درایوها در صورت داشتن پسورد به هیچوجه باز نمیشن و ارور میدن . فقط از محیط خود برنامه میتونی آنلاکشون کنی .

eshpilen
شنبه 20 آبان 1391, 12:38 عصر
ممنون، ولی توی کامنت هاش چیزای وحشتناکی گفتن! آدم نمیتونه ریسک کنه.

میلاد قاضی پور
شنبه 20 آبان 1391, 13:01 عصر
نه اونجورام نیست .
معمولن کسانی که نرم افزار رو کرک نمیکنن هرچقدر که بعد از ریست پسوردشونو میزنن پسورد کار نمیکنه .دلیلش اینه که نرم افزار پسورد رو تا وقتی کرک نشه تغییر نمیده ولی میگه تغییر یافت . پسورد پیش فرض Demo هست . منم بار اول که نمیدونستم نزدیک بود سکته مغزی برم ولی چند روز سرچیدم متوجه شدم رمزش دمو هست . پس اول کرکش کن .
ضمناً بعد از قفل گذاری روی هارد ، حتی افدیسکم نمیتونی بکنی . حتی فرمت معمولی . اگه پسورد یادت رفت هارد برای همیشه بسته میمونه . ولی نرم افزار هیجان انگیزیه . :دی

alamate_aoal
یک شنبه 21 آبان 1391, 08:33 صبح
ویندوز این امکان رو بهت میده که بتونی هاردی رو offline کنی.

روی My computer کلیک راست کن
Manage -> Storage -> Disk Management

و ...

حمید محمودی
یک شنبه 21 آبان 1391, 22:21 عصر
سلام،

برای تکمیل شدن بحث باید گفت که، اگه موضوع دیدن فایل های خانوادگی طی یه دوره زمانیه؛ با HDD Multimedia Dock میشه اینکارو کرد. یعنی اگه در فواصل زمانی نسبتا طولانی کار خاصی با اون هارد نداریم، میشه یه جا دیگه نگه داریش کرد و با استفاده از این دستگاه، این امکان رو فراهم کرد، بدون استفاده ازکامپیوتر.

9478894789

اما اگه تعدا هاردها خیلی زیاد باشه، میشه به فکر یه cradle براشون بود که این هم بصورت سخت افزاری (با فشردن قسمت جلویی cradle) میشه هارد/هاردهایی رو از مدار خارج کرد هم بصورت نرم افزاری.

94790