PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن دیتابیس از دید کاربر

سعید کشاورز
پنج شنبه 18 آبان 1391, 19:28 عصر
سلام دوستان..الان یه دفترچه تلفن دارم درست میکنم..با دیتابیس اکسس 2010
حالا فایل دیتابیس هم کنار فایل EXE در پوشه Debug وجود داره که کاربر خیلی راحت میتونه بهش دسترسی داشته باشه..چه راهی وجود داره تا کاربر نتونه فایل دیتابیس رو با اکسس باز کنه ؟
به طور کلی چه روش هایی وجود داره واسه این کار؟

abdullah20
پنج شنبه 18 آبان 1391, 19:39 عصر
یه راه اینکه روی دیتابیس پسورد بزاری که اونم به ساده میشه پسورد را به دست اورد
هیچ کاری دیگه ای هم نمیشه کرد چون اکسس امنیت نداره

سعید کشاورز
پنج شنبه 18 آبان 1391, 19:43 عصر
یه راه اینکه روی دیتابیس پسورد بزاری که اونم به ساده میشه پسورد را به دست اورد
هیچ کاری دیگه ای هم نمیشه کرد چون اکسس امنیت نداره

نمیشه مثلا تبدیلش کرد به یه فرمت دیگه که کاربر نتونه با اکسس بازش کنه؟

abdullah20
پنج شنبه 18 آبان 1391, 19:46 عصر
ببین دوست عزیز سعی کن همیشه به صورت مهندسی کار کنی به نظر من اصلا کار خوبی نیست
در ضمن اگه کاربر یکم iqش بالا باشه خوب به صورت دستی پسوند اکسس را دوباره برمیگردونه

سعید کشاورز
پنج شنبه 18 آبان 1391, 20:44 عصر
ببین دوست عزیز سعی کن همیشه به صورت مهندسی کار کنی به نظر من اصلا کار خوبی نیست
در ضمن اگه کاربر یکم iqش بالا باشه خوب به صورت دستی پسوند اکسس را دوباره برمیگردونه
اگه با SQL کار کنم چی؟ اونجا میشه کاری کرد که کاربر نتونه به طور مستقیم با دیتابیس کار کنه؟

mansourm
پنج شنبه 18 آبان 1391, 20:54 عصر
ببینید دوست عزیز هیچ پسوردی امنیت صد درصد ندارد اما شما میتونید اطلاعات خودتونو به صورت کد گذاری شده در دیتا بیس ثبت نمایید .
برای این کار یک کلاس تعریف کنید و در این کلاس یک تابع برای کد کردن و یک تابع برای دی کد کردن تعریف کنید

mansourm
پنج شنبه 18 آبان 1391, 20:57 عصر
ببخشید اما امنیت sql خیلی بیشتر از access می باشد شما میتونید در sql2005 `و نسخه های بالاتر کاربر برای دیتا بیس تعریف کنید و سطح دسترسی به دیتا بیس خودتونو هم ایجاد کنید

programerinfonet
پنج شنبه 18 آبان 1391, 21:04 عصر
ببینید دوست عزیز هیچ پسوردی امنیت صد درصد ندارد اما شما میتونید اطلاعات خودتونو به صورت کد گذاری شده در دیتا بیس ثبت نمایید .
برای این کار یک کلاس تعریف کنید و در این کلاس یک تابع برای کد کردن و یک تابع برای دی کد کردن تعریف کنید
دوست عزیز اطلاعات کد شد
جدول چی ؟
کاربر با یک تغییر کوچولو تو یک فیلد و رکورد می تونه برنامه رو متلاشی کنه
در حال حاضر sql بهترین گزنست

سعید کشاورز
پنج شنبه 18 آبان 1391, 21:09 عصر
دوستان نمیدونم کسی اینجا با دفترچه تلفن جذاب کار کرده یا نه ولی یه دفترچه تلفن حرفه ای هستش که وقتی من نصبش کردم خبری از فایل دیتابیس کنار فایل EXE نبود..واسه همین سوال پیش اومد برام..
منظور من گذاشتن پسورد نیست...منظورم مخفی کردن فایل هستش..حالا با هر نوع ترفندی..

mansourm
جمعه 19 آبان 1391, 13:54 عصر
البته شما میتونید فایل دیتا بیس را در یک مسیر مثلا c:\programfile\dataو یا هر مسیر دیگر ذخیر کنید و کنار فایل exe هم نیست

واینکه ایا شما مطمئن هستید که از access یا sql یا oracle استفاده میکنه . شاید داره از stream استفاده میکنه
در ضمن دوست عزیز وقتی دیتا بیس شما user -password داشته باشه و سطح دسترسی براش تعریف کنی چطور میتونه تغییری تو db شما ایجاد کنه