PDA

View Full Version : مبتدی: ایجاد پایگاه داده در Visual studio

سعید کشاورز
پنج شنبه 18 آبان 1391, 22:56 عصر
سلام دوستان..
من میخام یه پروژه درست کنم که database اون sql باشه..
آیا پایگاه داده ای که توی VS ایجاد میکنیم با پایگاه داده ای که توی SQL server ایجاد میشه با هم فرق دارن؟
از نظر قدرت یا هر چیز دیگه ای؟ بعد از اینکه پایگاه داده رو از توی VS ایجاد کردم چه چیزهایی باید توی سیستم کاربر نصب بشه تا بدن مشکل اجرا بشه برنامه؟
در ضمن پروژه ای که میخام درست کنم تحت شبکه نیست..

JaVa
جمعه 19 آبان 1391, 00:10 صبح
آیا پایگاه داده ای که توی VS ایجاد میکنیم با پایگاه داده ای که توی SQL server ایجاد میشه با هم فرق دارن؟

پایگاه داده ای که توی vs ایجاد میشه نسخه sql express هست که نسخه مجانی sql server هست که همراه vs نصب میشه. فرق چندانی با اون پایگاه داده ای که توی sql server نداره فقط یه نکته ای که باید به خاطر داشته باشی اینه که اگه حجم بانک (تعداد جداول و...)و برنامه خیلی زیاد از این نسخه (sql express)استفاده نکن. همچنین حجم بانکش نصبت sql server کمتره.

سعید کشاورز
جمعه 19 آبان 1391, 00:37 صبح
دوست عزیز مرسی از راهنماییت..دقیقا سوالم همین بود که وقتی میشه توی VS دیتابیس رو ساخت دیگه چرا از SQLserver استفاده کنم؟
حالا که فهمیدم ضعیف تره میرم سراغ SQL SERVER ..فقط یه چندتا سوال..
برنامه من تحت شبکه نیست..فقط فکر میکنم تعداد زیادی جدول داره واسه همین باید از SQL SERVER استفاده کنم.
من وقتی DataBase رو با SQL SERVER ایجاد کردم چه چیزهایی نیاز هست تا روی سیستم کاربر نصب بشه؟

arefba
جمعه 19 آبان 1391, 02:25 صبح
این که میگن ضعیف تر هست نه اینکه قوی نباشه بلکه نسبت به نسخه های دیگش ضعیف تره اما یه مزایایی هم داره مثل سبک بودن و نصب آسان
اگه تعداد رکوردات به چند صد هزار میرسه که هیچ در غیر اینصورت از express استفاده کن

mansourm
جمعه 19 آبان 1391, 08:14 صبح
دوست عزیز شماوقتی sql را نصب کنید در نسخه 2000 باید یکی از نسخه های enterprise یا developer را نصب و سپس msde را نصب کنید
اما در نسخه 2005 و بالاتر شما اگر از ویندوز xp-vista-seven7 استفاده می کنید حتما باید نسخه developer را نصب کنید وبا نصب pack sql server 2005 خودش .net framework را که نیاز دارد نصب می کند و یه حداقل سخت افزار های را هم نیاز داردمثلا 2gb ram و..