PDA

View Full Version : برنامه چت + سرور

vice_city
جمعه 19 آبان 1391, 13:12 عصر
سلام.
من میخام یه برنامه چت برای خودم و چندتا از دوستام بنویسم. به این شکل که برنامه روی کامپیوتر هر کسی اجرا بشه و ابتدا کاربر ثبت نام کنه بعد از ثبت نام اطلاعات کاربر جدید روی پایگاه داده سرور ایجاد بشه (درباره این هم کمک میخوام که ثبت نام از طریق خود برنامه باشه بهتره یا اینکه به شکل وب سایت روی سرور ثبت نام انجام بشه) بعد هر کاربر بتونه با وارد کردن نام کاربری دوستانش اونها رو به قسمت Frinds خودش هم توی برنامه و هم پایگاه داده اضافه کنه. بعد با کلیک روی اسم هر کدوم از دوستاش یه پنجرا باز شه که صورت آنلاین بودن دوستش(برای این هم کمک میخام) بتونه باهاش چت کنه.از سرور میخام به عنوان پیدا کننده آی پی و ذخیره کننده اطلاعات پایه مثل لیست دوستان استفاده کنم.
حالا از دوستانی که تجربه و اطلاعات دارن میخام که یه توضیح کلی درباره کارهایی که باید انجام بشه بهم بدن. از چه چیزهایی استفاده کنم و چطور.

ممنونم.

vice_city
شنبه 20 آبان 1391, 00:06 صبح
راهنمایی لطفا.

vice_city
شنبه 20 آبان 1391, 10:45 صبح
کمک!!!!!!!!!!!

میلاد رئیسی
شنبه 20 آبان 1391, 10:53 صبح
سلام دوست عزیز . برای این کار شما باید از سوکت پروگرمینگ استفاده کنید که مبحث بسیاری شیرین و جالبیه ! بنده چند سال پیش دقیقا همچین برنامه ای که شما فرمودید رو نوشتم . در صورتی که تمایل داشتی میتونم برنامه رو دراختیارت بزارم .

vice_city
شنبه 20 آبان 1391, 19:19 عصر
سلام دوست عزیز . برای این کار شما باید از سوکت پروگرمینگ استفاده کنید که مبحث بسیاری شیرین و جالبیه ! بنده چند سال پیش دقیقا همچین برنامه ای که شما فرمودید رو نوشتم . در صورتی که تمایل داشتی میتونم برنامه رو دراختیارت بزارم .
نیکی و پرسش! بسیار ممنون میشم.

vice_city
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:48 عصر
دوستان لطفا راهنمایی کنید که از چه پایگاه داده ای استفاده کنم ، در برنامه از چه ابزار و کلاس هایی استفاده کنم ، امنیت ارتباط رو چطور تامین کنم؟

mansourm
یک شنبه 21 آبان 1391, 20:12 عصر
دوست عزیز اگر شمامیخواهید از پایگاه داده استفاده کنید دوحالت دارید یا اینکه از sqlserver 2000 و نسخه های بالاتر استفاده می کنید که نیازی به برنامه سوکت ندارید
و یا اینکه یک نسخه سرور و کلاینت درست میکنید و ارتباط را از طریق سوکت انجام دهید که من با توجه به کفته های بالا فکر کنم شما راه حل اول را انتخاب میکنید که خیلی ساده و آسونه
در این روش شما یک دیتابیس تحت شبکه در sql server ایجاد میکنید و کاربران میتوانند اطلاعات اکانت خودشونو ذخیره کنندو لاگین کنند

اینم اموزش تحت شبکه کردن دیتابیس در sql server 2005

http://www.chapars.com/software/article/SQLServer2005.htm

و اینم کد اتصال کلاینت ها به دیتا بیس sql
نام دیتا بیس mydatabase و نام کاربر myusername و رمز عبور my password را که در تنظیمات sqlوارد کردید اینجا وارد نمایید

Data Source=190.190.200.100,1433;Network Library=TCP/IP;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

اینم یک برنامه چت سرور

94776

و اینم برنامش خدمت دوست گلم

vice_city
یک شنبه 21 آبان 1391, 20:30 عصر
دوست عزیز اگر شمامیخواهید از پایگاه داده استفاده کنید دوحالت دارید یا اینکه از sqlserver 2000 و نسخه های بالاتر استفاده می کنید که نیازی به برنامه سوکت ندارید
و یا اینکه یک نسخه سرور و کلاینت درست میکنید و ارتباط را از طریق سوکت انجام دهید که من با توجه به کفته های بالا فکر کنم شما راه حل اول را انتخاب میکنید که خیلی ساده و آسونه
در این روش شما یک دیتابیس تحت شبکه در sql server ایجاد میکنید و کاربران میتوانند اطلاعات اکانت خودشونو ذخیره کنندو لاگین کنند

اینم اموزش تحت شبکه کردن دیتابیس در sql server 2005

http://www.chapars.com/software/article/SQLServer2005.htm

و اینم کد اتصال کلاینت ها به دیتا بیس sql
نام دیتا بیس mydatabase و نام کاربر myusername و رمز عبور my password را که در تنظیمات sqlوارد کردید اینجا وارد نمایید

بسیار علی. متشکرم.
اگه لطف کنید و در مورد جزییات بیشتری توضیح بدید ممنون میشم. مثلا نوع برنامه نویسی برای برنامه اصلی. هاست مورد نساز. چگونگی ثبت نام کاربر جدید(از طریق سایت باشه یا از طریق خود برنامه چه فرقی داره) و کلا چیزهایی که ممکنه به نظر خودتون برسه.

mansourm
یک شنبه 21 آبان 1391, 20:41 عصر
دوست عزیزفکر کنم شمابرنامه تحت وب میخواید اینم برنامه به همراه تصویر
و در مورد زبان هم زبان برنامه نویسی ASP.net و هاست هم windows باشه

برنامه کامل توی این لینک هست
http://www.codeproject.com/Articles/376754/Building-a-WebServer-using-Csharp

و اینم چند تصویر دموی برنامه
94778

94780
94781

http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

vice_city
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:00 عصر
خیلی خیلی متشکرم . اما من برنامه تحت وب نمیخام میخام که برنامه روی کامپیوتر ها اجرا بشه. فقط سوالم درباره تحت وب بودن برای ثبت نام اولیه کاربران بود که آیا ثبت نام مثل یاهو از طریق مسنجر امکان پذیر باشه فرقی داره با ثبت نام از طریق جیکیل که سریق سایتشه؟

ali_habibi1384
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:15 عصر
كار ساده اي هست.
شما يه ديتا بيس روي يك هاست اپلود ميكني و در برنامه هات تنظيمات اتصال به ديتابيس روي هاست رو انجام ميديد.
حالا كافيه تا از اومدن پي ام براي هر نفر آگاه بشد كه اينكار هم با استفاده از sqlDependency انجام ميشه. ماه پيش يك نمونه از اين برنامه رو توي سايت آپلود كردم. توي تاپيكهام يه نگاه بندازيد پيداش ميكنيد.

mansourm
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:36 عصر
دوست عزیز شمامیتونید یک مسنجر بسازید که از طریق خودش و بدون وب و asp.net هم ثبت نام انجام بده و هم chat فکر میکنم این روند بهتره تا اینکه شما یک نسخه windows applicationبسازید و یکنسخه web application روش ارتباط بادیتا بیس داخل شبکه رو که هم براتون نوشتم

vice_city
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:51 عصر
بسیار متشکرم.

vafa20
سه شنبه 28 آذر 1391, 13:15 عصر
با سلام. میخواستم یه برنامه چت با سوکت پروگرمینگ بنویسم البته چت فقط 2 نفره باشه لطفا هرچه زودتر راهنمایی کنید ممنون لطفا کدها و محیط طراحی چت رو بهم بگید ممنون میشم :ناراحت: