PDA

View Full Version : مبتدی: چگونه با استفاده از selectedText متوجه شویم کدام value در کمبو باکس استفاده شده-یکم سخته

ma.rad
جمعه 19 آبان 1391, 16:23 عصر
شاید سوال ساده ای باشه ولی تاحالا برام پیش نیومده بود
من یه کمبو باکس دارم که به دیتا سورس وصلش کردم displayMember ش رو برابر نام شهر قرار دادم valuemember رو برابر مسافتش ،که اطلاعات به راحتی داخل کمبو بایند میشه، ومشکلی نیست
اما سوال اینجاست که زمانی که میخوام شهر تولد یه شخص رو که قبلا توسط همون کمبوباکس تو بانک ذخیره کردم برای ویرایش تو کمبو باکس قرار بدم نمی شه
اول اینو نوشتم آیتمی از کمبو انتخاب نشد در صورتی که تو جدول برای شخص ثبت شده وتو کمبو باکس هم هستش
txtOstan.SelectedItems= dt.Rows[0]["OSTAN"].ToString();

بعد اینو نوشتم حالا آیتم تو کمبو بکس قرار می ده ولی انگار انتخاب نشده تا بتونم از selectedValue مسافتش بدست بیارم
txtOstan.SelectedText = dt.Rows[0]["OSTAN"].ToString();

سوالم اینه چرا زمانی که از selected item استفاده می کنم هیچ آیتمی از کمبو باکس انتخاب نمیشه؟
حالا که از selected text استفاده کردم چرا value آیتم نمی ده؟

sinashahab
جمعه 19 آبان 1391, 18:07 عصر
شايد اطلاعاتي كه از بانك گرفته دقيقا با اطلاعاتي كه شما بهش ميدين مطابقت نداره.

به نظرم بهترين كار اينه كه با يه حلقه آيتم هاي كمبو باكس رو چك كنين (با انواع فيلتر ها) بعد ببينين شماره Index ش چنده و بعد اونطوري انتخابش كنين.

ببينيد ميشه يا نه ؟

ma.rad
جمعه 19 آبان 1391, 22:03 عصر
شايد اطلاعاتي كه از بانك گرفته دقيقا با اطلاعاتي كه شما بهش ميدين مطابقت نداره.

به نظرم بهترين كار اينه كه با يه حلقه آيتم هاي كمبو باكس رو چك كنين (با انواع فيلتر ها) بعد ببينين شماره Index ش چنده و بعد اونطوري انتخابش كنين.

ببينيد ميشه يا نه ؟

بله مطابقت داره،selectedvalue null برمی گردونه
چه باید کرد؟
دوستان نظری ندارن؟

ma.rad
شنبه 20 آبان 1391, 21:16 عصر
کجایند مردان بی ادعا؟
:افسرده::گریه:

morteza271
شنبه 20 آبان 1391, 21:21 عصر
من یه سوال دارم مگه شما نام شهر رو در به عنوان شهر تولد شخص در جدول دیتابیس ذخیره می کنید؟؟!!
چرا کد شهر رو ذخیره نمی کنید؟!! این کاری که کردین اصلا اصولی و منطقی نیست! هرچند احتمالا اگه کد زیر رو بنویسید مشکلتون برطرف شه :
txtOstan.Text = dt.Rows[0]["OSTAN"].ToString();