PDA

View Full Version : نوشتن چت با استفاده از Socket در mvc

zahramc
شنبه 20 آبان 1391, 08:30 صبح
سلام و خسته نباشید .
آیا این امکان وجود دارد که با استفاده از Socket programming برنامه ی Chat Online رو روی پلت فرم های Asp.net Webform و یا mvc نوشت

hamid_200611
شنبه 20 آبان 1391, 16:28 عصر
بله ، شما نیاز به کتابخانه ای برای کار کردن WebSocket دارید.کتابخانه SignalR که توسط خود مایکرسافت توسعه داده می شود برای کار شما مناسب است .
اطلاعات بیشتر : http://dotnettips.info/Post/849 (http://dotnettips.info/Post/849)

zahramc
یک شنبه 21 آبان 1391, 07:39 صبح
خیلی ممنون از پاسختون . ولی همون طور که می دونید WebSocket رو مرور گرهایی اجرا می کنند که از Html5 پشتیبانی کنند و این کتابخانه در net 4.5 ارایه شده است . منظور من از Socket Programming استفاده از کتاب خانه ی System.net و System.Net.Sockets بود .
همینطور من می خواهم سیستم چت من امکان تبادل پیام ها به صورت One To One رو نیز داشته باشه. ( در این مورد آیا این کتاب خانه (SignalR) می تونه کمکی کنه ؟)

باز هم خیلی ممنون از راهنمایی که ارایه دادید

amir-yeketaz
یک شنبه 21 آبان 1391, 11:23 صبح
خیلی ممنون از پاسختون . ولی همون طور که می دونید WebSocket رو مرور گرهایی اجرا می کنند که از Html5 پشتیبانی کنند و این کتابخانه در net 4.5 ارایه شده است . منظور من از Socket Programming استفاده از کتاب خانه ی System.net و System.Net.Sockets بود .
همینطور من می خواهم سیستم چت من امکان تبادل پیام ها به صورت One To One رو نیز داشته باشه. ( در این مورد آیا این کتاب خانه (SignalR) می تونه کمکی کنه ؟)

باز هم خیلی ممنون از راهنمایی که ارایه دادید

بله دوست عزیز! شما هر کاری میتونید با SignalR بکنید! ... SignalR هم تقریبا رو هر مرورگری کار میکنه! ... بهترین روشش socket هس! ... شما همون لینکی که حمید جان دادنو چک کنید میفهمین داستان از چه قراره!

zahramc
دوشنبه 22 آبان 1391, 09:44 صبح
ممنون از پاسختون
ولی خواهش می کنم SignalR رو فراموش کنید . این پروژه برای من نیست که بتونم از SignalR استفاده کنم .
من باید از فضای نام System.Net و System.Net.Sockets که در ورژن net.4 یا پایین تر از آن قرار دارند استفاده کنم .
منو راهنمایی کنید در صورتی که می توان از این فضاهای نام استفاده کرد و یا توضیح دهید چرا اگر نمی توان استفاده کرد

Saber_Fatholahi
شنبه 02 دی 1391, 14:09 عصر
سلام دوست من
ببخشید یه دفعه می پرم وسط بحث
یه راه ساده (اما نه زیاد عاقلانه - چون گیر دادین الا و بالله اینجوری باشه)، می تونین یه سرویس دهنده روی سرور وب تون ایجاد کنین، بعد کلاینت ها به اون متصل می شن در زمان چت، داده ها ابتدا به سرور که دارای آدرس ولید هست میره، و اون پاسخ برای کلاینت دیگری می فرسته
نمونه هاش می تونی از CodeProject بگیری
اما بهترین روش فعلا SingleR که توی سایت آقای نصیری هست و شرح دادن یکی از دوستان لینکشم بالا داده بهتون
موفق وموید باشید