PDA

View Full Version : ارتباط #C با C++.NET در دستورات و یادگیری

sh
دوشنبه 03 آذر 1382, 22:05 عصر
با سلام

بدینوسیله از تمامی دوستانی که با سی شارپ و سی پلاس پلاس دات نت کار کرده اند تقاضا دارم منو راهنمائی کنن

من امروز یه کتاب #C از انتشارات سیمرغ به تعداد711 صفحه خریدم چون به نظرم پربار تر از بقیه کتابها دیدم و وقتی رفتم خونه چند سئوال به ذهنم رسید

آیا دستورات #C با C++.NET فرق میکنن یعنی من چون با VB.NET کار کردم دیدم به #C خیلی نزدیک است ولی اگر روزی بخواهم با C++.NET کار کنم چی :?:

یعنی منظورم اینه دستورات یکی هستن طرز معرفی متغیرها دستورات شرطی و همه چیز
خوب بگوئید آیا لازم است بروم C++6.0 را و یا سی تحت داس را یاد بگیرم :?:

و راستی این خیلی مهم است در #C هم می شود اسمبلی نوشت ؟

خواهشا یه توضیحی بدین که کامل باشه

Inprise
سه شنبه 04 آذر 1382, 12:34 عصر
یعنی منظورم اینه دستورات یکی هستن طرز معرفی متغیرها دستورات شرطی و همه چیز

در برخی موارد بعله در برخی موارد خیر اما نکته مهم این است که فرهنگ برنامه نوشتن در سی شارپ و امثالهم با سی پلاس پلاس ( حالا هر کلاس لایبراری که مبنا باشد ) متفاوت است ! نکته اینجاست :idea:

راستی این خیلی مهم است در #C هم می شود اسمبلی نوشت ؟

نه ، خیلی هم مهم نیست . سی شارپ برای مقاصد خاصی طراحی شده است که با اهداف "صحیح" استفاده از اسمبلی در محیطهای سطح بالا خوانائی چندانی ندارد . اما بهر حال ، سی شارپ و وی بی دات نت "فقط" کدهای منیجد را کامپایل میکنند :!:

( اگر منظور شما از از اسمبلی ، همان ماژولهای مستقل محیط دات نت باشد ، بعله ، در همه محیطهای مبتنی بر دات نت میتوان )

sh
سه شنبه 04 آذر 1382, 15:41 عصر
اینپرایز دستت درد نکنه

می دونین من میخوام فرق #C با C++.NET را از لحاظ دستوری بدونم و ایا اینکه به عنوان یک زبان قوی در کنار VB.NET کدوم رو شروع کنم اگر دوستان و آقای نصیری هم توضیحاتی بدهند ممنون میشم

و آیا این سی که مال ماکروسافت هست با سی بورلند خیلی فرق داره شاید

خواهشا توضیح دهید

با تشکر

Inprise
سه شنبه 04 آذر 1382, 15:43 عصر
آیا این سی که مال ماکروسافت هست با سی بورلند خیلی فرق داره شاید

بورلند سی بیلدر و ویژوال سی متعهد هستند که استاندارد سی را حمایت کنند اما هر کدام افزونه های خاص خودشون رو هم دارن . فریم ورک سی بیلدر VCL و فریم ورکه ویژوال سی MFC است هر چند که سی بیلدر کدهای مبتنی بر MFC رو هم کامپایل میکنه :roll:

nematia
سه شنبه 04 آذر 1382, 16:27 عصر
افزونه
من همیشه به جای پلاگ این استفاده میکنمش . شما هم!! :D

Vahid_Nasiri
سه شنبه 04 آذر 1382, 18:20 عصر
سی شارپ و وی بی دات نت "فقط" کدهای منیجد را کامپایل میکنند :!:

Using Unmanaged code and assembler in C#
http://www.codeproject.com/csharp/unmanage.asp