PDA

View Full Version : کهنه کارها بنویسند !

wild_honey
جمعه 30 دی 1384, 16:00 عصر
سلام
با توجه به اینکه جاوا یکی از بهترین زبونهای برنامه نویسیه دنیاست ولی متاسفانه ما تو این زمینه خیلی عقبیم ، تو هر انجمنی میری زبونهای برنامه نویسی مثل VB و VB.Net و دلفی تند تند مطلب مینویسن و دارن بحث میکنن ولی 1 انجمن جاوا هم که ما پیدا کردیم .... متاسفانه هفته ای 1 بار هم مطلب جدید نداره
میخواستم از دوستانی که تجربه تو جاوا دارن به ما تازه کار ها هم آموزش بدن ، نکته های جدید و ... البته اگه وقت دارن
متاسفانه من اطلاعات ارزشمندی ندارم وگرنه خودم شروع میکردم به نوشتن

حالا از همه اینا بگذریم دوستان سایت ی سراغ ندارن که نمونه کد توش باشه یا مثلا نمونه اینتر فیس البته فقط واسه تمرین میخوام و برای اینکه پایمون قوی بشه ؟

یه سایت من میزارم براتون شاید بدردتون خورد اگه شما هم چیزی دارین معرفی کنید
http://java.codezoo.com/index.csp

موفق باشید

zehs_sha
جمعه 30 دی 1384, 21:00 عصر
سلام
من و دستانم لینکهای زیادی را در سایت گذاشتیم که حتما بدردت می خوره

aakh1361
شنبه 01 بهمن 1384, 00:51 صبح
میخواستم از دوستانی که تجربه تو جاوا دارن به ما تازه کار ها هم آموزش بدن ، نکته های جدید و ... البته اگه وقت دارن
متاسفانه من اطلاعات ارزشمندی ندارم وگرنه خودم شروع میکردم به نوشتن

عزیزم zehs_sha جان یک سری آموزش کامل در مورد جاوا گذاشته پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

hotice
یک شنبه 02 بهمن 1384, 13:24 عصر
سلام

با توجه به اینکه جاوا یکی از بهترین زبونهای برنامه نویسیه دنیاست ولی متاسفانه ما تو این زمینه خیلی عقبیم ، تو هر انجمنی میری زبونهای برنامه نویسی مثل VB و VB.Net و دلفی تند تند مطلب مینویسن و دارن بحث میکنن ولی 1 انجمن جاوا هم که ما پیدا کردیم .... متاسفانه هفته ای 1 بار هم مطلب جدید نداره
میتونی جواب منو بدی چرا ما تو این مملکت پزشک ، معمار ، طلبه و از این دست زیاد داریم و برای داشتن این افراد وتخصص ها شون به تعداد زیاد برنامه ریزی چند ساله میشه؟؟؟
جوابتو من بهت میدم چون مابه اینها و تخصص هاشون احتیاج داریم!!! (این جواب سوال نپرسیدت : چرا ما تو صنعت نرم افزار پیشرفت نمیکنیم)
و جواب سوال بالا : برای اینکه فعلا کسی احتیاج اونو حس نمیکنه سطح برنامه ها به اون اندازه بزرگ نیست و مهمتر اینکه سیستم عامل بیشتر کامپیوتر ها ویندوزه(short answer)
موفق باشی

wild_honey
یک شنبه 02 بهمن 1384, 23:03 عصر
سلام دوست عزیز دقیقا درست گفتی ولی من مطمئنم تا چند سال دیگه تو ایران هم جاوا جایگاه خودشو پیدا میکنه به چند دلیل
1- تا 1 یا 2 یا حداکثر 3 سال دیگه لینوکس سیستم عامل ملی میشه
2- همین الانم داره یواش یواش اینترنت بین ایرانی ها جا میوفته و در همین راستا برنامه نویسی تحت اینترنت هم زیاد میشه
و ....
و به نظر من کسانی که جاوا بلندن تا چند سال دیگه کلی حال میکنن پس باید از الان به فکر بود
حالا اگه کسی دلیله به غیر از این 2 تا ای که من گفتم رو داره بگه
موفق باشید

persianshadow
دوشنبه 03 بهمن 1384, 01:07 صبح
سلام

اول از همه همین حالا هم برای پیاده سازی پروژه های مطرح ملی جاوا کاربرد داره و زیاد ربطی به

وجود داشتن لینوکس نداره. اما این که تا چند سال دیگه جاوا کارا تو ایران حال می کنن یه خورده

عجیبه ! ببینید زبان های برنامه نویسی و کلا تکنولوژی های نرم افزاری همه ابزاری هستن که

دست ایده پردازها قرار دارن تا بتونن به ایده های خودشون جامعه عمل بپوشونن .حالا این

ایده ها به چه زبانی و یا با چه تکنولوژِی پیاده می شه زیاد مطرح نیست ( اینو باور کنید )

این ابزارها تنها موقعی برتری خودشونو نشون می دن که اون ایده نیاز خاصی داشته باشه

مثلا شما بخواید یه برنامه تحت وب چند لایه بسازید خب ASP ابزار خوبی نیست .ولی دات نت

و J2EE ابزار مناسبی هستن.و کلا مثال های از این دست که خودتون بهتر از من وارد هستید.

ولی در مجموع موافقم که این بخش ( بخش جاوا سایت ) یه خورده غیر فعال هست. پس فعالش

می کنیم.