PDA

View Full Version : مشکل این خطا چی ؟؟؟

harani
یک شنبه 21 آبان 1391, 14:53 عصر
با سلام دوستان من یک ArrayList توسط Setting برنامم ایجاد کردم و گفتم که در رویداد کلیک دکمم مقداری در آن Add بشه تا مدتی درست بود ولی مجبور شدم که یکمی برنامه رو دستکاری و الان که دکمه رو فشار میدم خطای زیرو برای ArrayList معلوم میکنه برای رفع مشکل اون چی کار کنم ؟؟؟
Object reference not set to an instance of an object

با سپاس

Sirwan Afifi
یک شنبه 21 آبان 1391, 15:43 عصر
این خطا وقتی رخ میده که بخواید از یک متغییر استفاده کنید که Initialize نشده باشه،

harani
یک شنبه 21 آبان 1391, 16:30 عصر
یه سوال دیگه من اگه زمانیکه یک متغیر در داخل Setting برنامم تعریف کرده باشه و حالا بخوام برای برنامم یک Setup بسازم آیا Dll خاصی نیاز داره که به ستاپم اضافه کنم یا نه ؟؟؟؟

Sirwan Afifi
یک شنبه 21 آبان 1391, 16:32 عصر
یه سوال دیگه من اگه زمانیکه یک متغیر در داخل Setting برنامم تعریف کرده باشه و حالا بخوام برای برنامم یک Setup بسازم آیا Dll خاصی نیاز داره که به ستاپم اضافه کنم یا نه ؟؟؟؟
فک نکنم نیاز باشه مگه اینکه این متغییر ارجاع به یک DLL خاص داشته باشه.

harani
یک شنبه 21 آبان 1391, 16:57 عصر
و به عنوان آخرین سوال من تو فرم لودم گفتم که مقادیر این آرایه مثلاً تو بک لیست باکس نشون داده بشه ولی این کارم درست کار میکنه ولی زمانیکه برنامه ستاپم رو نصب میکنم در هنگام لود شدن بهم خطا میده و عناصر آرایه برای من به نمایش در نمیاید برای رفع این مشکل چه کار کنم ؟؟

matin.soft
یک شنبه 21 آبان 1391, 16:58 عصر
نیازی به کامپوننت خاصی نداره فقط مشکلی که هست اگه اطلاعات خاصی باشه کاربر براحتی می تونه از فایل .config به ائنا دسترسی داشته باشه. برای عدم نمایش ستینگ در فایل کانفیگ می تونید اونا رو در پایان از فایل پاک کنید.
موفق باشید.

matin.soft
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:00 عصر
و به عنوان آخرین سوال من تو فرم لودم گفتم که مقادیر این آرایه مثلاً تو بک لیست باکس نشون داده بشه ولی این کارم درست کار میکنه ولی زمانیکه برنامه ستاپم رو نصب میکنم در هنگام لود شدن بهم خطا میده و عناصر آرایه برای من به نمایش در نمیاید برای رفع این مشکل چه کار کنم ؟؟
آیا شما در ستینگ بصورت پیش فرض اطلاعاتی وارد کردید برای اون آرایه؟ اگر وارد نکرده باشید بعد نصب خالی خواهد بود.

harani
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:05 عصر
آیا شما در ستینگ بصورت پیش فرض اطلاعاتی وارد کردید برای اون آرایه؟ اگر وارد نکرده باشید بعد نصب خالی خواهد بود.
خواهشن بیشتر توضیح میدهید که من باید چه اطلاعاتی رو وارد کنم من قسمت value آن را ایجاد کردم (روی دکمه ی 3 نقطه کلیک بعد Add کردم) خواهشمندم منو راهنمایی کنید . ممنون میشم .

matin.soft
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:37 عصر
خواهشن بیشتر توضیح میدهید که من باید چه اطلاعاتی رو وارد کنم من قسمت value آن را ایجاد کردم (روی دکمه ی 3 نقطه کلیک بعد Add کردم) خواهشمندم منو راهنمایی کنید . ممنون میشم .
بعد از نصب برنامه اطلاعات داخل ستینگ بصورت پیش فرض در میاد که شما قبلاً اطلاعات پیش فرض رو بهش دادین . مثلا برای مقدار استرینگ یا اینت باید یه مقدار پیش فرضی تعریف کنید . برای اینکار فایل ستینگ رو باز کنید و مقادیر پیش فرض رو بدید.
نمی دونم واضحه یا نه!

harani
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:48 عصر
من تو قسمت Value همچین چیزی دارم <?xml version="1.0" encoding="utf-16"?>
<ArrayOfAnyType xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:xsd="http://www.w3.org/2001/XMLSchema">
<anyType />
</ArrayOfAnyType>

که اینم توسط دکمه مربوطه ایجاد کردم مقدار پیش فرض همینه ؟؟؟

ببنید این خالی میخوام اگه دکمه ای زده شد مثلاً چندین مقدار درون آن ریخته شود و با لود شدن فرمم همون مقادیری که ریخته شده به نمایش در بیاد . در اصل آرایه مربوطه فقط کار ذخیره سازی رو انجام میده. ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید .