PDA

View Full Version : وجود خطا بعد از install فایل setup برنامه

harani
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:42 عصر
سلام دوستان من یک ArrayList با استفاده از Setting برنامم ایجاد کردم که دکمه ی مربوط به قسمت Value اونم اجرا و از پنجره باز شده یک عضو Add کردم توسط یک دکمه مقادیری درون آرایه مربوطه ریخته میشه و با بستن فرمم اطلاعات ذخیره میشه (همون Properties.Default.Save) زمانیکه فرمم لود میشه مقادیر آرایه درون لیست باکسی به نمایش در میاید . تو برنامم مشکلی ندارم ولی
هنگامیکه یک برنامه Setup ای رو که ساختم نصب میکنم موقع لود شدن برنامه ازم خطا میگیره و هیچ اطلاعاتی در لیست باکس نشون داده نمیشه . خواهشمندم برای رفع این مشکل کمکم کنید .

با سپاس

harani
دوشنبه 22 آبان 1391, 01:27 صبح
من برای ArrayList چه مقدار پیش فرضی میتونم تعریف کنم ؟؟؟

harani
دوشنبه 22 آبان 1391, 19:12 عصر
من مثلاً تکست باکس دارم که با فشردن دکمه هر بار متن آن داخل آرایه مربوطه (که در Setting برنامه ایجاد کردمش) ریخته میشه با خروج از برنامه این آرایه ذخیره میشه (توسط Properties.Setting.Default.Save) میخوام فرمم که لود شد مقادیر آرایه در لیست باکس نشون داده بشه ولی اشکال زمانی است که برنامه بعد از نصب شدن میخواهد اجرا و لود بشه . خواهشمندم کمک کنید . مقادیر پیش فرضو کجا باید بنویسیم (به تکست باکس ربطی نداره که چون من مشکل فرم لوده)

matin.soft
دوشنبه 22 آبان 1391, 20:36 عصر
من مثلاً تکست باکس دارم که با فشردن دکمه هر بار متن آن داخل آرایه مربوطه (که در Setting برنامه ایجاد کردمش) ریخته میشه با خروج از برنامه این آرایه ذخیره میشه (توسط Properties.Setting.Default.Save) میخوام فرمم که لود شد مقادیر آرایه در لیست باکس نشون داده بشه ولی اشکال زمانی است که برنامه بعد از نصب شدن میخواهد اجرا و لود بشه . خواهشمندم کمک کنید . مقادیر پیش فرضو کجا باید بنویسیم (به تکست باکس ربطی نداره که چون من مشکل فرم لوده)
دوست عزیز یه شرط بگذارید که اگه آرایه خالی باشه که در اولین بار اجرا حتماً خالیه به لیست باکس چیزی اضافه نکنه . اگرم خالی نیست اضافه کنه.

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 22 آبان 1391, 21:20 عصر
در فرم لود وقتی مقدار متغیر setting رو میخونی بریز توی یک متغیر arraylist بعدش چک کن اگر این arraylist تهی(null) نبود اونو بریز توی لیست باکس:
ArrayList items = Properties.Settings.Default.arrlist;
if (items != null)
{
listBox1.Items.AddRange(items.ToArray());
}
arrlist اسم متغیر setting هست.