PDA

View Full Version : کنسول اپلی کیشن

pfsms2010
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:27 عصر
با سلام

یک سوال داشتم

چطور میشه در برنامه کنسول از کاربر دو عدد را دریافت کنم و بعد قدر مطلق، جذر، لگاریتم و جزء صحیح

و خارج قسمت و باقیمانده را حساب کرد و در خروجی چاپ کرد

با تشکر

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:41 عصر
یعنی چی چطور می‌شه؟ پیش‌فرض همه اینجا کنسول می‌نویسن برنامه‌های در این سطح رو برای تمرینات کلاسی و غیره. (اینو می‌پرسم چون عنوان سوالتون کنسول اپلیکیشن هستش).

همه‌ی این عملگرهایی که گفتید داخل math.h تعریف شده. sqrt و log و log10 و floor و pow و fabs و sin و cos و ...

خارج قسمت و باقیمانده هم که عملگرهای / و % هستن.

pfsms2010
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:45 عصر
یعنی چی چطور می‌شه؟ پیش‌فرض همه اینجا کنسول می‌نویسن برنامه‌های در این سطح رو برای تمرینات کلاسی و غیره. (اینو می‌پرسم چون عنوان سوالتون کنسول اپلیکیشن هستش).

همه‌ی این عملگرهایی که گفتید داخل math.h تعریف شده. sqrt و log و log10 و floor و pow و fabs و sin و cos و ...

خارج قسمت و باقیمانده هم که عملگرهای / و % هستن.

ممنونم که پاسخ دادید و میشه بگید چطوری دو عدد را از کار بر بگیرم من فقط دستور گرفتن عدد از کاربرو می خوام.

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:51 عصر
ممنونم که پاسخ دادید و میشه بگید چطوری دو عدد را از کار بر بگیرم من فقط دستور گرفتن عدد از کاربرو می خوام.

int a, b;

cin >> a >> b;

به ترتیب a و b رو که با فاصله یا tab یا Enter جدا می‌شن از کاربر می‌گیره.

pfsms2010
یک شنبه 21 آبان 1391, 18:46 عصر
من می خوام مثلا دو عدد را به توان برسانم از pow خطا می گیره من از دستور زیر استفاده میکنم کجای کارم مشکل داره ؟

http://upcity.ir/images/90881543255053790632.jpg

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 21 آبان 1391, 18:55 عصر
من می خوام مثلا دو عدد را به توان برسانم از pow خطا می گیره من از دستور زیر استفاده میکنم کجای کارم مشکل داره ؟

به نظر می‌رسه با برنامه‌نویسی به این زبان آشنایی ندارید اصلا.

۱- a و b رو که من تعریف کردم. چرا tavan رو تعریف نکردید؟

۲- pow تابع هستش و نه عملگر.

float tavan;

tavan = pow (a, b);

printf("%f", tavan);

pfsms2010
یک شنبه 21 آبان 1391, 18:58 عصر
به نظر می‌رسه با برنامه‌نویسی به این زبان آشنایی ندارید اصلا.

۱- a و b رو که من تعریف کردم. چرا tavan رو تعریف نکردید؟

۲- pow تابع هستش و نه عملگر.

float tavan;

tavan = pow (a, b);

بله اصلا آشنایی ندارم تازه دارم یاد می گیرم
فعلا 3 روزه شروع به یاد گیری کردم

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 21 آبان 1391, 19:06 عصر
بله اصلا آشنایی ندارم تازه دارم یاد می گیرم
فعلا 3 روزه شروع به یاد گیری کردم

خب پس فصل توابع و این چیزا رو بخونید و بعد شروع به برنامه نوشتن با استفاده از تابع بکنید. سعی نکنید در این مرحله با آزمون و خطا چیزی رو یاد بگیرید. این که من این خطا رو اینجا رفع کردم باعث نمی‌شه شما مشابهش رو مجددا تکرار نکنید. چون هنوز مفاهیم اولیه این زبان رو کامل نمی‌دونید.
مهم اینه که به صورت مفهومی پیش برید و متوجه باشید که کلیت ساختار زبان چطوره و گرامر چی هست و فرق تابع و عملگر چیه و کلمات کلیدی یعنی چی و مسائلی از این دست.
عجله نکنید. وقت واسه یاد گرفتن زیاده. اصولی یاد بگیرید خیلی بهتر از اینه که تند تند یاد بگیرید و غیر سیستماتیک.

pfsms2010
یک شنبه 21 آبان 1391, 20:01 عصر
خب پس فصل توابع و این چیزا رو بخونید و بعد شروع به برنامه نوشتن با استفاده از تابع بکنید. سعی نکنید در این مرحله با آزمون و خطا چیزی رو یاد بگیرید. این که من این خطا رو اینجا رفع کردم باعث نمی‌شه شما مشابهش رو مجددا تکرار نکنید. چون هنوز مفاهیم اولیه این زبان رو کامل نمی‌دونید.
مهم اینه که به صورت مفهومی پیش برید و متوجه باشید که کلیت ساختار زبان چطوره و گرامر چی هست و فرق تابع و عملگر چیه و کلمات کلیدی یعنی چی و مسائلی از این دست.
عجله نکنید. وقت واسه یاد گرفتن زیاده. اصولی یاد بگیرید خیلی بهتر از اینه که تند تند یاد بگیرید و غیر سیستماتیک.
ممنونم از راهنمایی هاتون ولی مشکل من اینه که این استاد دانشگامون هیچی یاد نمیده و بعد ازمون می خواد برنامه نویسی کنیم

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 21 آبان 1391, 20:13 عصر
ممنونم از راهنمایی هاتون ولی مشکل من اینه که این استاد دانشگامون هیچی یاد نمیده و بعد ازمون می خواد برنامه نویسی کنیم

اگه علاقه دارید خودتون کتاب و جزوه تهیه کنید و بخونید. منتظر استاد نشید. حتی بخواد درس بده هم نمی‌تونه چیز زیاده یاد بده. یه ترمه نمی‌شه برنامه‌نویس شد.