PDA

View Full Version : سوال: مشکل با درج در پایگاه داده

meysamp30
یک شنبه 21 آبان 1391, 22:48 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

من یه برنامه c# دارای پایگاه داده در vs2010 ایجاد کردم و میخوام تو پایگاه داده اکسس اون اطلاعات درج کنم ولی اطلاعات درج شده به فایل اکسسی که تو پوشه bin\debug قرار داره اضافه میشه و به فایل اصلی که در پوشه اصلی برنامه قرار داره اضافه نمیشه لطفا کمک کنید خیلی مهمه برام.
با تشکر

nilmil_nil
دوشنبه 22 آبان 1391, 00:53 صبح
خوب مسلما فقط تو یکی ذخیره میشه
شما توی کانکشن استرینگ آدرس bin/debug دادی
وقتی برنامه اجرا میشه داره با اون کار میکنه نه با اون دیتابیسی که کنار پوشه اصلی برنامه هست !!!

Hajivandian
دوشنبه 22 آبان 1391, 01:01 صبح
سلام،
این اتفاق کاملا منطقیه! البته اگه میخوای که دیتابیست توی هر بار اجرا جایگزین نشه میتونی از توی پنجره Solution Explorer روی فایل دیتابیست کلیک کنی و از توی پنجره Properties مقدار خصوصیت Copy to output directory اون رو برابر با Copy if newer قرار بدی؛ اینطوری مشکل ریست شدن داده های وارد شده ات حل میشه. ولی یادت باشه اگر فایل دیتابیس کنار پروژه ات هر تغییری بکنه عمل جایگزینی صورت میگیره.

meysamp30
سه شنبه 23 آبان 1391, 17:51 عصر
خوب مسلما فقط تو یکی ذخیره میشه
شما توی کانکشن استرینگ آدرس bin/debug دادی
وقتی برنامه اجرا میشه داره با اون کار میکنه نه با اون دیتابیسی که کنار پوشه اصلی برنامه هست !!!

با سپاس از شما من فایل رو از درایو دیگه ا ی انتخاب کردم (با ویزارد) و وقتی پرسید که تو برنامه کپی بشه یا نه yes زدم و حالا دو تا از اون فایل انتخابی تو پوشه برنامم کپی شده یکی تو پوشه اصلی و دیگری در debug . ولی اطلاعات وارد شده به فایل پوشه bin میره و در پوشه اصلی ذخیره نمیشه .

nilmil_nil
سه شنبه 23 آبان 1391, 20:53 عصر
شما میخواین که تو هر دوتا فایل ذخیره بشه ؟ اگه آره چرا ؟

meysamp30
سه شنبه 23 آبان 1391, 21:40 عصر
شما میخواین که تو هر دوتا فایل ذخیره بشه ؟ اگه آره چرا ؟

بله چون تو یه جای دیگه برنامه میخوام اطلاعاتو بخونم ولی آدرس پوشه debug رو قبول نمیکنه و میگه آدرس فایل معتبر نیست(برا دیتا آداپترش) اطلاعات هم فقط تو فایل پوشه debug ذخیره میشه!!

nilmil_nil
سه شنبه 23 آبان 1391, 23:08 عصر
آدرس رو چطور میدین ؟!!
اینجا بذارین

meysamp30
سه شنبه 23 آبان 1391, 23:55 عصر
آدرس رو چطور میدین ؟!!
اینجا بذارین
راستش من با ویزارد کار کردم و یه dataadapter درست کردم و بعد datasetو.. و آدرس فایل اکسس رو به اون دادم .

adelante94
چهارشنبه 24 آبان 1391, 00:08 صبح
با سلام
من با دیتابیس sql این مشکل رو دارم که هربار داده ی از طریق فرم به دیتابیس وارد میکنم داده های قبلیم پاک و این اطلاعات جدید جایگزین اونا میشه.
دقیقا همون مشکلی که دوستمون mojtaba_kz در این لینک http://barnamenevis.org/showthread.php?356048 دارن هم برا من پیش اومده.
لطفاکمکم کنید.

ordebehesht
چهارشنبه 24 آبان 1391, 00:14 صبح
فکر کنم باید کانکشن تو توری بنویسی که فایل db رو attach کنه
به این سایت سری بزن در مورد رشته اتصال هستش

http://www.connectionstrings.com/access-2007

adelante94
چهارشنبه 24 آبان 1391, 00:54 صبح
کنکشنو من اینجوری نوشتم

string con = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\mydb.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";