PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از پردینتر های lq300 و چاپ اطلاعات

maysam7026
دوشنبه 22 آبان 1391, 10:12 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان
من در حال نوشتن برنامه ای هستم که از پرینتر سوزنی lq300 برای چاپ اطلاعات استفاده میکنه در حال حاظر از کاغذ رولی با سایز 9*12 استفاده میشه که من در کریستال هم سایز صفحه رو همین اندازه در نظر گرفتم اما مشکلی که در اینجا وجود داره اینکه بعد از اینکه برای اولین بار صفحه چاپ میشه در انتهای چاپ اولا پرینتر کاغذ رو به محل برش نمیاره و باید دستی اینکار رو کرد و دوم اینکه چاپ بعدی که ارسال میشه پرینتر کاغذ رو مجددا لود نمیکنه تا از اول (سر برگه جدید) چاپ شروع بشه و از همون جایی که چاپ برگه قبل تموم شده شروع به چاپ اطلاعات میکنه
آیا راهی وجود داره که بشه از طریق برنامه به پرینتر دستوراتی رو ارسال کرد که این کارا رو انجام بده؟؟
زبان برنامه هم C#‎ هست
لطفا اگه کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره مطرح کنه مرسی

matin.soft
دوشنبه 22 آبان 1391, 11:47 صبح
یه دلیلش می تونه این باشه که چاپگر های سوزنی مثل چاپگر های دیگه نیستن یعنی تا جایی کاغذ رو می کشن که اطلاعات برای چاپ باشه و وقتی ارسال اطلاعات تموم شد عملیات چاپ رو نگه می دارن.
برای اینکه چاپگر تا انتها کاغذ رو بکشه در انتهای گزارشتون نوشته ای چیزی یا شماره صفحه بگذارید.
موفق باشید.

maysam7026
دوشنبه 22 آبان 1391, 15:56 عصر
مرسی ولی من داخل چند تا برنامه دیده بودم که بعد از اینکه پرینت کامل میشد پردینتر کاغذ رو تا قسمت نقطه چین بالا میبرد تا بشه برگه رو جدا کرد و زمانی که چاپ جدید به پرینتر ارسال میشد کاغذ رو مجددا به حالت لود میبرد (یعنی به ابتدای اولین برگه رول) و از اونجا پرینتر رو شروع میکرد من میخوام بدونم که این کار چطور انجام میشد؟؟!!!

maysam7026
سه شنبه 23 آبان 1391, 08:19 صبح
دوستان کسی نمیدنه که این کار رو چطور میشه انجام داد؟

sanay_esh
سه شنبه 23 آبان 1391, 12:52 عصر
این کار بصورت خیلی جالب قابل حل است که بنده برای آن وقت زیادی رو صرف کرده ام

تقریبا شبیه چاپ کاغذهای شارژ های ایرانسل یا همراه اول و یا چاپ کاغذهایی مانند رمز بانکی که در بانکهای کشور مورد استفاده قرار میگیرد ...
راه حل آن را با پیام خصوصی به بنده دریافت نمائید.