PDA

View Full Version : برنامه سازی با زبان های سطح بالا

MrasoolF
دوشنبه 22 آبان 1391, 18:24 عصر
سلام دوستان من برنامه نویسی نسبتاً تازه کار هستم و الان c , c++ رو تا حد خیلی خوبی یاد گرفتم. میخواستم ببینم برای برنامه نویسی پیشرفته (سطح بالا) سراغ c# برم یا جاوا. لطفاً با دلیل پاسخ بدید.
ممنون:لبخندساده:

maktoom
پنج شنبه 02 آذر 1391, 18:32 عصر
سلام
واسه کار یا درس؟
در دانشگاهتون کدوم رو داخل چارت درسیتون گذاشتن؟
و در نزدیکی کسی هست که در یکی از این دومورد بتونه کمکتون کنه؟

همایون افشاری
پنج شنبه 02 آذر 1391, 18:48 عصر
بستگی به علاقه خودتون داره. اگه دانشجوی کارشناسی هستید الان فرصت خوبیه که با هر دو زبان آشنا بشید و خودتون تصمیم بگیرید.
در کل اگرچه زبان برنامه نویسی تاثیر زیادی روی دید آدم در زمینه مهندسی نرم افزار داره اما به هر حال هر زبانی ویژگی های خاص خودشو داره که بسته به پروژه باید د رمورد انتخابش تصمیم گرفته بشه.
زبان جاوا برای آشنایی و تسلط کامل روی رویکرد شی گرا انتخاب خیلی خوبیه ....

MrasoolF
جمعه 03 آذر 1391, 16:25 عصر
سلام. برای هر دو... دانشگاه هم گفته یکی از این دو تا ولی میگه احتمال اینکه جاوا باشه خیلی بیشتره! ولی فکر کنم با دانشجو ها سر انتخاب زبان توافق کنن بخاطر همینه که میپرسم.
در نزدیکیم کسانی هستند که فقط سی شارپ کار کردن ومصلماً چون خودشون سی شارپ هستن اونو توصیه میکنن.
ممنون

maktoom
یک شنبه 05 آذر 1391, 14:05 عصر
سلام
من همه اطرافیام سی شارپ کار کرده بودن.
منتها در نهایت رفتم دنبال جاوا. دنیای open source توی جاوا پربارتره.
واسه جاوا حرفه ای شدنش محیطای خاصی می خواد که برید اونجا چیز یاد بگیرید.
اگر شرایط بی طرف بود و ابزار و امکاناتی که واسه سی شارپ و کلا دات نتب در ایران فراهمه واسه جاوا هم فراهم بود شک نکنید که جاوا همه گیر تر می شد.
البته هنوز هم به نظر میرسه آینده ازان جاوا باشه. بخاطر open source بودن بیشتر تکنولوژی هاش و وابسته نبودن به پلت فرم. بخاطر اینکه اشتارکات بسیاری با بسیاری از زبانهایی مثل اندروید و خیلی از کدبازهای دیگه داره.
در کارهای تحقیقاتی بیشتر از تکنولوژی های جاوا بیس استفاده می کنن.
با لینوکس راحتتره. نیاز حیاتی به استفاده از ویندوز سرور رو از بین میبره.
در کل مزایای زیادی داره.
اما توی ایران پول و کار فعلا سمت سی شارپه.
نکته مهم اینه که شما اگه سی شارپ رو شروع کنی به کار، از همون اوایل تا هرچقدر که بری جلو بخاطر بازار زیادش بالاخره می تونی پولی در بیاری. اما.... اما اگه بخوای پول زیاد دربیاری باید خیلی حرفه ای تر از این حرفا باشی.
این قدر که بقیه در اون حدنباشن یا کمتر کسی باشه.
اما توی جاوا می تونی به سرعت رشد کنی. تکنولوژی هاش بسیار منطقی هستن.
و از همه مهمتر کار رو که یاد بگیری می تونی به دانش کمیابت اطمینان بیشتری داشته باشی تا دات نتی که این روزا همه جا هست.
حتی اگه یه روزی رفتی دات نت همیشه گوشه چشمی به جاوا داشته باش چون:
ممکنه یه روزی ایران هم کپی رایت رو بپذیره! یا... بخوای محصولت رو در کشور دیگه ای بفروشی.
ولی هر دو رو بخوای باهم بخونی ممکنه قاطی کنی.
به فکر کار و درست هر دو باش ببین واسه کدومش باید چی رو یاد بگیری همون رو یاد بگیر.