PDA

View Full Version : مشکل در ساخت sub domain

na3er-faraji
سه شنبه 23 آبان 1391, 15:15 عصر
سلام.
روی ایران هاست میخام برای سایتم به ازای هر شهر یک ساب دومین بسازم
www.navahi.com

مثلا اگه زد tehran.navahi.com بره به شهر تهران و اگهی های اون شهر رو ببینه. چند بار هم با پشتیبانیشون صحبت کردم اما نتونستم. کسی میتونه یک راهنمایی خوب بکنه. فقط لطفا نگید کاری نداره برو ساب دومین بساز این کار ها رو کردم. فک میکنم باید از Virtual Directory استفاده کنم چون محتوای سایت من یکسانه و فقط بر اساس کد شهر اطلاعات لود میشه. اما نمیدونم چطور ؟؟؟؟

fakhravari
سه شنبه 23 آبان 1391, 19:42 عصر
از طریق هاست این کار را کنید.
هر sub برای خودش ساختار یه سایت داره.

na3er-faraji
سه شنبه 23 آبان 1391, 20:16 عصر
عجب راهنمایی!!!!!!
یعنی فک کردید من نمیدونم باید از طریق هاست این کار رو بکنم؟؟؟؟
کسی از دوستان اگه میدونه چطور روی ایران هاست باید همچین کاری رو کرد راهنمایی کنه؟

rana-writes
سه شنبه 23 آبان 1391, 20:24 عصر
سلام دوست گرامي

چيزي كه جناب فخرآوري گفتن روال عادي و رايج براي ساخت ساب دامين توي هر هاستيه
ضمن اينكه من قبلا روي ايران هاست سايت داشتم و تا جايي كه يادمه امكان ايجاد ساب دامين رو توي همه پنلهاش نميده، بلكه بايد از Domain Alias استفاده كنين
اين هم لينك راهنمايي خود ايران هاسته كه من زماني كه روش هاست داشتم تست كردم و ساب دامينم ايجاد شده بود

http://support.iranhost.com/KB/a837/subdomain-url-rewrite-webconfig.aspx

موفق باشين

na3er-faraji
سه شنبه 23 آبان 1391, 20:48 عصر
ممنون پنل من این امکان رو داره. اما با پشتیبانیشون که صحبت کردم گفتن alias domain بسازی بهتره. کاری که به من گفتن بکن اینه که یه alias بساز بعد برو یک virtual directory بساز و رو آدرس شهر هات فوروارد کن. اما من موفق نشدم. واقعا گیج شدم. هر کاری میکنم نمیشه. اگه سایتم رو ببینید راحت متوجه میشید من چی میخام.

rana-writes
سه شنبه 23 آبان 1391, 22:23 عصر
بله سايتتون رو ديدم و متوجه شدم.

اين كاري كه پشتيبان هاست گفتن رو نميدونم چطوريه
ولي اين لينكي كه براتون گذاشتم فكر مي كنم راحت پياده سازي بشه

na3er-faraji
سه شنبه 23 آبان 1391, 22:38 عصر
ببینید مشکل میدونید چیه؟
اگه ساب دومین بسازم باید برای هر شهرم یک سری فایل های تکراری رو تو یه سری پوشه ها کپی کنم؟اما من نمیخام اینکار رو بکنم. منظورم رو میفهمید ؟؟؟
مثلا به ازای هر شهر یک پوشه بسازم و فایل هایی که همش تکراریه تو این پوشه ها کپی کنم. امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم.

crazy_1892
چهارشنبه 24 آبان 1391, 08:46 صبح
ایجاد زیر دامنه (Subdomain) به صورت داینامیک توسط برنامه نویسی دات نت (http://arianaltd.com/tabid/90/Articles/10/--Subdomain----.aspx)

na3er-faraji
شنبه 18 آذر 1391, 00:06 صبح
آیا راهی هست به جای اینکه ساب دومین یک پوشه خاص رو باز کنه یک url رو با کنه. البته بدون اینکه تو پوشش یک فایل html بزارم که فوروارد بشه

mehrbani
شنبه 18 آذر 1391, 18:30 عصر
شما باید WildCard DNS رو فعال کنین بر روی سرور.
navahi.com.*
هر کسی هر ساب دامینی بخواد می تونه بزنه مثلا
test.navahi.com و بعد برنامه شما باز میشه.

raziee
شنبه 18 آذر 1391, 23:54 عصر
آیا راهی هست به جای اینکه ساب دومین یک پوشه خاص رو باز کنه یک url رو با کنه. البته بدون اینکه تو پوشش یک فایل html بزارم که فوروارد بشه
در "ایجاد زیر دامنه (Subdomain) به صورت داینامیک توسط برنامه نویسی دات نت (http://arianaltd.com/tabid/90/Articles/10/--Subdomain----.aspx)" توضیحاتی رو دادم.
نیازی به پوشه یا فایل خاصی برای نمایش نیست.
شما اطلاعاتی رو که قرار هست به کاربر نشون بدید رو به هر طریقی که آشنا هستید پیاده کنید.
مثلا صفحه ای که بوسیله ی یک Query String داده هایی رو از دیتابیس فراخونی کرده و نمایش میده.
/pagename.aspx?city=tehran
بعد از این قسمت شما نام Sub Domain رو به عنوان پارامتر Query String پاس میدید.

hamed_hossani
یک شنبه 19 آذر 1391, 00:27 صبح
سلام
شما با URL rewriting ینویسید
novin.com/bushehr
و مثل همان کوری استرینگ هست
novin.com/default.aspx?city=bushehr
کاری هم به subDomain ندارید
من تجربه ندارم >ایدش به زهنم رسید:لبخندساده:

na3er-faraji
یک شنبه 19 آذر 1391, 00:40 صبح
در "ایجاد زیر دامنه (Subdomain) به صورت داینامیک توسط برنامه نویسی دات نت (http://arianaltd.com/tabid/90/Articles/10/--Subdomain----.aspx)" توضیحاتی رو دادم.
نیازی به پوشه یا فایل خاصی برای نمایش نیست.
شما اطلاعاتی رو که قرار هست به کاربر نشون بدید رو به هر طریقی که آشنا هستید پیاده کنید.
مثلا صفحه ای که بوسیله ی یک Query String داده هایی رو از دیتابیس فراخونی کرده و نمایش میده.
/pagename.aspx?city=tehran
بعد از این قسمت شما نام Sub Domain رو به عنوان پارامتر Query String پاس میدید.

مشکلی که داره این روش باید یه ip بگیری. من زنگ زدم گفتن چون هاستت کاناداست باید علت قانع کننده ای برای خرید ip داشته باشی !!! همه جا همین جوریه؟

mehrbani
یک شنبه 19 آذر 1391, 01:57 صبح
بله شما باید IP مجزا بگیری برای اینکار.روی هاست های Shared به سختی این شیوه پیاده می شه.بهتره از VPS استفاده کنین

na3er-faraji
شنبه 30 دی 1391, 21:16 عصر
سلام به همه دوستان. متاسفانه من هر کاری کردم امکان خرید ip رو فعلا نتونستم فراهم کنم. کسی راهی دیگه به ذهنش میرسه.
در ضمن فک میکنم خرید ip بیشتر مثلا به درد وبلاگ ها بخوره چون روزانه تعداد زیادی اکانت تو اون ها ساخته میشه . اما مثلا من فقط میخام 30 تا شهر رو آدرس دهی کنم.
ببینید مثلا من میرم یه ساب میسازم به اسم tehran اولین مشکلم اینه که باید برم یه پوشه به این نام بسازم در حالی که من اصلا همچین چیزی نمیخام . مثلا کاربر میزنه tehran.musite.com من میخام tehran رو از این تو بکشم بیرون. آیا هیچ راهی به جز اون خرید ip نیست.

برای اینکه تو خود متن اقای رضیئی هم نوشته شده

اگر تعداد این دامنه ها ثابت و محدود باشد ایجاد زیر دامنه به صورت حقیقی امکان پذیر است.

من هم تعداد دامنه هام محدوده. پس باید بشه این کار رو کرد.

raziee
یک شنبه 01 بهمن 1391, 01:21 صبح
سلام به همه دوستان. متاسفانه من هر کاری کردم امکان خرید ip رو فعلا نتونستم فراهم کنم. کسی راهی دیگه به ذهنش میرسه.
در ضمن فک میکنم خرید ip بیشتر مثلا به درد وبلاگ ها بخوره چون روزانه تعداد زیادی اکانت تو اون ها ساخته میشه . اما مثلا من فقط میخام 30 تا شهر رو آدرس دهی کنم.
ببینید مثلا من میرم یه ساب میسازم به اسم tehran اولین مشکلم اینه که باید برم یه پوشه به این نام بسازم در حالی که من اصلا همچین چیزی نمیخام . مثلا کاربر میزنه tehran.musite.com من میخام tehran رو از این تو بکشم بیرون. آیا هیچ راهی به جز اون خرید ip نیست.

برای اینکه تو خود متن اقای رضیئی هم نوشته شده

من هم تعداد دامنه هام محدوده. پس باید بشه این کار رو کرد.
بله امکانپذیر هست.
البته منظور من از محدود تنها چند دامنه بود که به صورت دستی تعیین بشه اما اگه شما بخواهید میتونید 1000 تا زیر دامنه هم به صورت دستی Alias کنید.
تنها کافیه زیر دامنه هایی رو که میخواهید Alias کنید روی دامنه ی اصلی و بقیه داستان رو در برنامه تون پیاده کنید.
شاد باشید

na3er-faraji
یک شنبه 01 بهمن 1391, 02:14 صبح
ممنون آقای رضیئی بلاخره حل شد.

na3er-faraji
دوشنبه 02 بهمن 1391, 03:26 صبح
یک سوال دیگه.
من میخام این قابلیت رو روی لوکال هم تست کنم . برای این کار اومدم توی فایل hosts این خط رو اضافه کردم

127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 tehran.localhost

وقتی برنامه رو با development server خود vs اجرا میکنم ساب دومین ها کار میکنه اما وقتی توی رویداد beginrequest چک میکنم نام ساب دومین رو نمیده فقط نام هاست رو میده. انگار که اصلا نام ساب دومین تو ادرس نیست. (برای این میگم کار میکنه که مثلا اگه من بیام یک ساب دومین الکی بزنم میفهمه و میگه که صفحه وجود نداره) . با iis express که تست میکنم هم خطای 400 bad request میده و اصلا خروجی بم نمیده. با توجه به اینکه برنامه قبل از اپلود باید رو لوکال تست بشه شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید. تمام اینترنت رو زیرورو کردم اما تو تمام سایت ها فقط به فایل host اشاره شده و نگفته شده بعدش باید چیکا کرد. ممنون مبشم اگه تجربه ای دارید در اختیار من بزارید.
با تشکر

na3er-faraji
سه شنبه 03 بهمن 1391, 17:11 عصر
خوب بلاخره مشکل حل شد. روی سرور با روش اقای رضیئی جواب میداد اما روی لوکال نه.
روی حالت لوکال باید بریم تو فایل host و ساب دومین ها رو ثبت کنیم. اینجوری

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 tehran.localhost
127.0.0.1 sabzevar.localhost

و سپس توی کد توی فایل global.aspx بنویسیم

void Application_BeginRequest(object sender, EventArgs e)
{
string host = Request.Headers["HOST"];

if (host.Contains("tehran"))
{
string newurl = "~/test.aspx";
HttpContext.Current.RewritePath(newurl);
}
}

توی سرور من از خط زیر استفاده میکردم که رو لوکال نام ساب دومین رو برنمیگردوند.

string host = Request.Url.ToString();

منبع برای مطالعه آیندگان :)
http://stackoverflow.com/questions/872868/how-to-test-subdomains-on-a-development-machine-abc-localhost