PDA

View Full Version : مبتدی: پیشنهاد افتتاح بخشی برای نمونه کار ها + ابزار های استفاده شده + روش ها و قیمت ها و روش بستن قرار داد

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 23 آبان 1391, 20:37 عصر
سلام دیگه واضح چی میخوام دیگه :دی

من اینجام شما اون وره ایران یا جهان !
نترس کسی رو دستت بیاد !
حتما چیزی هست که هنوز باید یاد بگیری
روش ها مختلف و شرح میدیم
تایید که بشه خودم شروع می کنم با نمونه کار هام!
شاید مشتری ای داشته باشم که دوستامون ( شما ها ) قبلا انجام کار داده باشید ! چرا دوباره بنویسم ؟ کار شما رو می فروشم و واسه میشم و خودمم به جایی میرسم !

به قول اف بی ها بکوب لایک و ( تشکر )

reza10wert
سه شنبه 23 آبان 1391, 21:11 عصر
من موافقم
لطفا این بخش رو توسعه بدهید

AmirSky
سه شنبه 23 آبان 1391, 23:04 عصر
موافقم می باشم

imanitc
چهارشنبه 24 آبان 1391, 07:15 صبح
من هم موافقم ولي فکر ميکنم اصلا اين فاروم براي همين کار توش هم سوال هست هم نمونه کار هم کد و .......
فقط فکرکنم منظور شما يه چيز جم و جور تر اختصاصي تر باشه ؟!

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 24 آبان 1391, 09:11 صبح
منظور من جمع کردن تجربیات بچه ها تو قالب نمونه کار ها هست
خودم wpf که می خواستم ببینم چیه چجوریه و تا چه حد میشه توش کار کرد رفم نمونه کار هار و دیدم و ظهنم باز شد
این فقط مقال زدم که بگم منظورم چیه
php یه زبونه که واسسه همه کارهات باید طراجی روش کنی حتی لینک دادن و سوئیچ ها گرفته تا امکانات جالب

2undercover
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:57 عصر
منم کاملا موافقم!!!

rezaonline.net
چهارشنبه 24 آبان 1391, 21:45 عصر
من هم موافقم

soroush.r70
شنبه 27 آبان 1391, 14:22 عصر
تصویب کنید

رضا قربانی
شنبه 27 آبان 1391, 17:09 عصر
ماشا الله چه خبره !!!! خب سر کیسه رو شل کنید و به جای پست دادن دکمه تشکر رو بزن . کافیه دیگه

روی تاپیک هم پسورد بذاریم جالب تر میشه فقط پسوردو به بچه های فعال و مطمئن و کاسب کار بدیم :لبخند:

$ M 3 H R D A D $
شنبه 27 آبان 1391, 20:20 عصر
بچه ها تضاهرات برگزار کنیم :دی
لطفا زودتر این و تصویب کنید
به نظرم ثمره کار و تجربه یک برنامه نویس اونم php که هرکی یجور کد مینویسه خیلی جالب و مفید میتونه باشه

rezaonline.net
یک شنبه 28 آبان 1391, 02:43 صبح
خب پیشنهادتون چیه ؟ (اگه مام توی جمعتون راه میدید)
اگه سایت میزنید ، بسم الله ، مام هستیم

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 28 آبان 1391, 08:38 صبح
راستش تو فکر سایت نبودم اما پیشنهادت خوبیه
میشه بگید تو ذهنتون چی بود که اینو گفتید ؟
سایت با چه ساهتاری ؟ یه طراحی اولیه کن برامون و بازگو کن

imanitc
یک شنبه 28 آبان 1391, 09:22 صبح
من يه فايل نمونه قرارداد نرم افزار دارم که خودم باهاش کار ميکنم خوب بنظرم اگر خواستيد بزارم استفاده بکنيد در کل خيلي خوب يه سر و ساماني به برنامه نويسان بديم يه اتحاديه اي انجمني چيزي راه بندازيم مثل وکلا يا نظام مهندسين ساختمان و...

reza10wert
یک شنبه 28 آبان 1391, 09:25 صبح
من يه فايل نمونه قرارداد نرم افزار دارم که خودم باهاش کار ميکنم خوب بنظرم اگر خواستيد بزارم استفاده بکنيد در کل خيلي خوب يه سر و ساماني به برنامه نويسان بديم يه اتحاديه اي انجمني چيزي راه بندازيم مثلا وکلا يا نظام مهندسين ساختمان و...
اگه بذاری ممنون میشیم

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 28 آبان 1391, 09:46 صبح
به نظرم انجمن حمایت از حقوق برنامه نویسان راه انداری کنیم خوبه
سمینار بزاریم تو شهر خودمون ( ما ها نماینده هر شهر میشیم و عضوی از شهر )
درباره این ( شغل ) صحبت بشه در مورد شکایت ها و گله ها حرف زده بشه
" انجمن حمایت از برنامه نویسان ایران "

imanitc
یک شنبه 28 آبان 1391, 10:50 صبح
فايل نمونه قرارداد نرم افزار

95149

mohsen6500
یک شنبه 28 آبان 1391, 13:27 عصر
سلام به همه دوستان
ماهم هستیم دوستان
هرچند که من تا به حال به صورت جدی پروژه ای نداشتم
ولی خوب مارو هم را بدید خوشحالمون می کنید
موفق باشید

rezaonline.net
یک شنبه 28 آبان 1391, 14:35 عصر
راستش تو فکر سایت نبودم اما پیشنهادت خوبیه
میشه بگید تو ذهنتون چی بود که اینو گفتید ؟
سایت با چه ساهتاری ؟ یه طراحی اولیه کن برامون و بازگو کن
سلام
تقریباً شبیه یه صنف بشه که برنامه نویسها شرحی از وظایف و توانایی ها + کارهایی که انجام دادن رو میذارن
همچنین باید توسط سایر مدیر تیم مورد تايید باشه .
در ورای اون قسمتی برای ثبت درخواست برنامه نویسی میذاریم
اینکه اگه مشتری کاری رو خواست اول توی کارهای انجام شده یه سرچ میکنه میبینه مثلاً 5 نفر همچین چیزی رو ساختن باهاشون مکاتبه میکنه اگه شد که شد اگه نه میاد توی قسمت درخواست درخواست میده .
برنامه نویسهام اعلام آمادگی میکنن اما حرفی از پول زده نمیشه
یه سری قانون هست اینکه توی هر درخواست حداکثر 2 تا برنامه نویس درخواست بده .
هر برنامه نویس هم موظف هست هر کاری روکه گرفته انجام بده در غیر انصورت مجاز به ثبت درخواست برای کارهای بعدی نباشه .

بعدم کار به دو صورت به مشتری ارائه میشه
یکی مالکیت دائم که باید هزینه واقعی محصول رو بپردازه مثلاً 5 میلیون تومن
یکی مصرف کنن که هزینه کمتری داره اما برنامه نویس خودش مالک هست و میتونه محصول رو به چند نفر دیگه بفروشه .

خلاصه یه سری قوانین هست که جمع برنامه نویسها مطرح و ثبت میکنن
این بهتره چون شبیه یه صنف میمونه که بعد از مدتی مشتری ها هم میدونن برنامه نویسهایی که کارشون قابل قبول هست کجا ثبت شدن .
و تقریباً میشه گفت یه جای مطمئن هست .

شاید بلند پروازانه باشه اما همچین چیزی لازم هست چه الان چه ده سال دیگه .
بهرحال برنامه نویسی هم یه صنف میخواد تحت وب هم کار میکنیم پس صنفمون باید یک سایت باشه نه یک مکان فیزیکی !
بعدم توسط خودمون اداره بشه بهتره تا اینکه یه سری از .... ناظر کارمون باشن .

به نظرم انجمن حمایت از حقوق برنامه نویسان راه انداری کنیم خوبه
سمینار بزاریم تو شهر خودمون ( ما ها نماینده هر شهر میشیم و عضوی از شهر )
درباره این ( شغل ) صحبت بشه در مورد شکایت ها و گله ها حرف زده بشه
" انجمن حمایت از برنامه نویسان ایران "

اینو میشه بصورت دوره ای هر چند ماه یکبار در یکی از دانشگاهها برگزار کرد .
خودمونم میاییم دیگه مگه چیه یکی دو شهر اینور اونور کردن که به جایی برنمیخوره

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 28 آبان 1391, 16:42 عصر
با نظرتون کاملا موافقم من یک ایده بزرگ واسه شرکت خودم داشتم که توش کارمند های مجازی میگرفتم و رو یک پروژ] بزرگ به صورت گروهی کار یشد ( هرکسی رو یک بخش خاصی کار می کرد ) که جند روز دیگه ایشالا بازگو میکنم اما دوستان می تونند نظر شما و تکمیل کنند واسه این سایت
در مورد سایت بودن و فیزیکی نبودن هم کاملا موافقم و درست فرمودید
در مورد یک شهر اینور و اونور هم درسته ! ما واسه الکام ! واسه استارت ویکند یا یا میدوییم از اونور ایران میایم تهران !
چی میشه بیایم شمال :دی دیار خودمو گفتم ، که ببینیم اینجا بازار کارش چیه ؟ اینجا کیا دارن کار میکند؟ چیکار میکنند؟ چه لولی هست کارشون ؟ من پروژه مینویسم واسه قیمت مسکن که مسکن شهرسازی با من قرار داد میبنده تو تهران
من از شمال نیاز شهر تهران و دارم انحام میدم مثلا چرا نباید به نیاز فیر تهران توجه بشه؟
مقلا تو این همایش ها از صنف املاک میان میشنند یا از مقلا آموزش پرورش یا یا یا هرجایی که گذرش به نرم افزار میخوره !
خیلی از مدیرا که باهاشون صحبت کردم واسه پروژ] های بزرگ میگن از تهران برامون نرم افزار می آد ! آخ انقدر کفرم میگیره که تا حالا 2 تا سایشونو ترکوندم ( البته من جسارت به تهرانی ها نمی کنم )
اینجا دو بحث پیش میاد :
اینکه به من تک نفری و بدون تای دسازمانی اعتماد نمیکنند
دو اینکه بحث مالی قضیه هست که هر شهری میتونه برنامه نویس ها خودشو به کار بگیره و تولید نرم افزار کنه

طرف بر میگرده به من میگه برو یه سند بیار که من باید انقدر پول بهت بدم ، من چی بهش بگم ؟ بگم مثلا این قسمت سایت آجاکسه باید پول بیشتر بدی ؟ مگه قبول می کنه ؟
داریم شرکت هایی تو هر شهر
میتونه سایت ما یک کد فعال سازی یا کد تایید ( کد دیجیتال و قابل رمزگسایی ) بابت تایید هر نرم افزار بده که مشتری من بره تو سایت انجمن کد و بزنه بگه این پروژ] تایید و این پارامترها از پروژ] قیمت گذاری شده و مشتری کاملا ببینه

masato
یک شنبه 28 آبان 1391, 18:14 عصر
سلام
آقا اگه جای برای مبتدی ها هست ما هم هستیم

Tarragon
یک شنبه 28 آبان 1391, 18:34 عصر
اگر منم راه می دید منم هستم :لبخندساده:

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 28 آبان 1391, 19:36 عصر
دوستای گل ما خودمون مبتدی هستیم
هیچکی حرفه ای رو کار نیومده همه یک روزی از ساده ترین چیز ها شروع کردند
خلاقیت چیزیه که بین کارها فرق میزاره و اونم ربطی به مبدی بودن نداره ذاتیه !

rezaonline.net
یک شنبه 28 آبان 1391, 19:44 عصر
...
من هم با نظر شما موافقم .
بهتره کلیه کارها و خدمات طراحی و برنامه نویسی زیر نظر یک شرکت/سازمان ارائه بشه اینجوری هم مشتری مطمئن هست هم برنامه نویس هم از شر خیلی از مکافاتها خلاص میشه .

بعد هم دنیای اینترنت و برنامه نویسی تحت وب ،‌واقعاً یکی از کارهایی هست که باید فرد برنامه نویس فوقالهاده اطلاعات داشته باشه تا بتونه یک سایت رو با رعایت اصول و استاندارد جهانی پیاده کنه .
توی نت به هر سایتی میشه حمله کرد ،‌هیچ قانونی هم وجود نداره ، پس جایی برای اشتباه نیست وقتی مشتری چیزی در مورد اهمیت این موضوع نمیدونه و ارزش اطلاعات سایتش رو به دلیل قیمت پاينتر با سیستمی میاره که سرشار از باگ هست خب ...
پس فردا اسم تموم برنامه نویس ها خراب میشه .
یکی به من ایمیل زده میگه واقعاً شما میتونید یه سی ام اس اختصاصی بنویسید ؟؟؟؟
خب این یعنی هنوز درک نشده که برنامه نویس ایرانی (نه به شخصه من ، بلکه همه) در سطح جهانی دارن کار میکنن قطعاً نمیتونن در سطح جهانی دستمزد بدن !
پس باید توجیه بشه برای مشتری از راهی که خودش بفمه با زبون خودش .
همانطور که شما اشاره کردید بیایید به مشتری بگید سایت کاملاً ای جکس پیاده میشه اما کار یک هفته بیشتر طول میکشه اونم میگه نه ، چون تنها فاکتوری که براش قابل درک هست مساله زمان هست و چیزی از ای جکس نمیدونه .

خوشبختانه داریم به سمتی میریم که برنامه نویسی تحت وب یکی از نیازهای همه ی شغل ها میشه .
چند سال آینده رو میبینم که چه طور الان هر کسی در هر شغلی موبایل داره ، مغازه داره اون موقع باید حتماً یک سایت داشته باشه .

امیدوارم دوستان گامهای اولیه رو بردارن و یک خط مشی منسجم ایجاد کنند .
انشاالله همه شرکت میکنیم از مرحله ساخت گرفته تا اجرا .

موفق باشید

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 28 آبان 1391, 20:10 عصر
من یک پست زدم توش قیمت بپرسم شاید خیلی ها رفته باشند
بالای سر اگه خیلی ها گفتن آبرو همه و بردم با قیمت دادنم و بازر خراب کنی کردم
منتها میخوام بگم من یک سی ام اس نوشتم 1 تومن که نه بالا اون می ارزه
من تو این سی ام اس خودم و محک زدم و این سی ام اس موند برام و خیلی جاها توسغه دادمشاما مسئله دیگه اینکه 500 هزار تون قیمت من بنا به دلایلی بود که تو اون پست گفتم اما همین پولم برا ما ها پوله
ما که کار دولتی نداریم خلاصه این قیمت ها یجور خرجیمونه خودمونی بگم
اما مقله اینکه اگه مشتری من توجیح باشه که قیمت از چند شروع میشه و پارامترهاش و توجیح باشه من دیگه واسه گفتن قیمت ( ترس ) ترس از جهت اینکه کلا کسی باهام کار نکنه ندارم

ما هدف اصلی ما انجام پروژه هست
شرکت و سازمانی نداریم که مقلا ر ماه برامون پروژه بیاره
من دیدم این پروژه 500 میده واسه یک کاره دیگه باز یک 500 میگیرم ازش و همینجوری کارم باهاشون اداکمه داره و واسه همین قبول کردم

منظور اصلی اینکه باید جوری بشه که حتی قشر کم اطلاع جامعه هم براشون جا بیافته سایت یعنی چی!

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 29 آبان 1391, 08:18 صبح
یادمه اونموقه که داشتم مفهوم dll و یاد میگرفتم بهم گفتن یعنی تو یچیز بلدی و میخوای در اختیار یکی دیگه بدی منتها حقوقش برای تو محفوضه
خیلی از کلاس ها و روش ها مونو میتونیم کلاس نویسی کنیم و حتی بفروشیمش به سایر تو این سایت + یا اینکه کلاس آموزشی تو شهرمون و تبلیغ کنیم و دوره ها مختلف بزاریم و ...

imanitc
دوشنبه 29 آبان 1391, 08:31 صبح
پيش بسوي انجمن صنفي حمايت از حقوق برنامه نويسان منبع باز ايران ! :لبخندساده:

rezaonline.net
دوشنبه 29 آبان 1391, 14:42 عصر
والا چی بگم .
من گفتم این ایده بلند پروازانه است .
بالاخره روزی باید پیاده بشه .
من دانشجوم و متاسفانه شرکت ندارم به همین دلیل نمیتونم خودم اقدام کنم .

SadeghPro19
دوشنبه 29 آبان 1391, 14:47 عصر
سلام
اگر ما رو هم راه بدین ما هم هستیم... هر کمکی هم بتونم انجام میدم.

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 29 آبان 1391, 19:50 عصر
خیلی عالیه باید دوستای بیشتری درگیر این بحث بشن د نظر بدن و ایده بدن
تایید شما خوبه و قوت قلب میده منتها واسه چجوری بودنش هم نظر بدین هرجند ساده

mohsen6500
چهارشنبه 01 آذر 1391, 15:26 عصر
عرض کنم که خدمت دوستان گرامی اینکه یکمی دارید ایده آل هاتون رو می برید بالا
شما هنوز کار نکرده میخواهید همایش برگزار کنید
معمولا موسسات یا چمیدونم هر شرکت تازه تاسیسی بعد از چند سال شروع به برگزاری همایش می کنه
البته حالا نمی گیم چند سال لااقل شیش ماه باید گذشته باشه
لا اقل کن چند نفری با این اسم آشنا شده باشند.
اما در مورد سایت فکر خوبیه
و همچنین یک سایت کامل و جامع از اسکریپت های موردنیاز را گذاشته و با تخفیف برای سایر برنامه نویسان قرار داده بشه که خیلی خوبه
مثلا به چند درصد تخفیف
یا اگر هم نمیخواد خوب میتوشه مشتری را به اون هدایت داد و درعوض یک پورسانتی رو دریافت کنه
و از این دست برنامه ها که عملی کردنش خیلی هم شخت و طاقت فرسا نخواهد بود حتما
موفق باشید

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 05 فروردین 1392, 20:19 عصر
این صحبت ها و ادامه بدید لطفا تا نتیجه بگیریم
به فکر منافع شخصی نباشیم باهم تلاش کنیم

dabirsiaghi
دوشنبه 05 فروردین 1392, 21:05 عصر
آقا ما هم هستیم
یکم در مورد اینکه یک نرم افزار وقتی ایجاد شد برای فروشش چه کارهایی باید کرد تا یک بیزیینس موفق داشت هم لطفا صحبت کنیم

mahdivita
دوشنبه 05 فروردین 1392, 22:49 عصر
سلام
خسته نباسید
منم هستم
روی منم حساب باز کنید

mahdivita
دوشنبه 05 فروردین 1392, 22:52 عصر
یه سر به سایت http://themeyab.com/ بزنید سایت خوبی هست میتونیم از همین جا ...

Veteran
دوشنبه 05 فروردین 1392, 23:49 عصر
منم هستم:لبخند:

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 05 فروردین 1392, 23:51 عصر
یه سر به سایت http://themeyab.com/ بزنید سایت خوبی هست میتونیم از همین جا ...

دوست عزیز بحث ما چیز دیگه هست
این لینک یعنی چی ؟

MMSHFE
سه شنبه 06 فروردین 1392, 09:29 صبح
دوستان ایده خیلی خوبی مطرح کردین. اگه نیاز به حمایت و برگزاری سمینار و راه اندازی سایت و... بود، میتونید روی کمک من هم حساب کنید. میتونم حتی درصورت لزوم برای برگزاری همایش توی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان هم هماهنگ کنم. البته پیدا کردن عضو و... بعهده خودتون چون حقیقتاً خودم نمیرسم (شرمنده سرم خیلی شلوغه). بعنوان یک عضو کوچک من هم حاضرم در کنارتون باشم. بحث همایش هم فکر میکنم برای مطرح کردن ایده ها و حداقل آشنایی نزدیک با همدیگه خوب باشه.

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 06 فروردین 1392, 10:31 صبح
دوستان آقای شهرکی بزرگوار دارند میگن مهمان اصفهان بشیم
یک بخش به تالار اضافه بشه با این موضوع
هماهنگی ها انجام بشه هزینه ها شرایظ همه اینا صحبت بشه تا تو همه شهر ها بتونیم این کارو کنیم یا حداقل شهرها نزدیک هر استان یک شهر برگزاری و به عهده بگیره

MMSHFE
سه شنبه 06 فروردین 1392, 11:45 صبح
تاپیک برگزاری نشست صمیمانه اعضای تالار PHP در اصفهان (http://barnamenevis.org/showthread.php?390458-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-PHP-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86) ایجاد شد. لطفاً دوستان اعلام آمادگی کنند. لطفاً با قراردادن لینک تاپیک در امضای خودتون، به سایرین هم اطلاع رسانی کنید.

Arthas1990
سه شنبه 06 فروردین 1392, 23:59 عصر
همه پیش نهادات خوب بود . امابه این شرط که پشتش باشیم . مثلا انجمن حمایتی بزنیم و پروژه های بازار رو شیر کنیم باهم که هرکس میخواد برداره و یه جورایی تقسیم کار . اعضا هم باید تاکیدی باید حق عضویت بدن تا یتونیم سر پا نگهش داریم و از اعضای خوب و کار بلد شروع کنیم . تبلیغ وا3 گرفتن کار انجام یدیم و خلاصه هزینه ی جلب مشتری رو بگیریم.

lordofphp
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 12:22 عصر
سلام
منم به عنوان نوجوانترین برنامه نویس php هستم:D