PDA

View Full Version : سوال: مشکل با showmodal با Sender متفاوت

seyed_farid
سه شنبه 23 آبان 1391, 21:20 عصر
با سلام
من دو فرم معمولی و یک فرم پسورد دارم که فرم پسورد را فرم 1 showmodal میکند(لاگ آف) و فرم دو در شرایط خاصی در برنامه showmodal میشود. حالا من میخواهم در آن وضعیت پیش آمده درصورتیکه فرم پسورد نمایان باشد ابتدا فرم2 showmodal شود و سپس فرم پسورد بالا و اکتیو شود.:لبخندساده:
(بار اول فرم1 سندر شومودال است و بار دوم فرم2 سندر شومودال است.)
ممنون از راهنمایی دوستان:تشویق:

BORHAN TEC
سه شنبه 23 آبان 1391, 23:56 عصر
سلام
5 بار مشکلتان را خواندم ولی اصلاً متوجه نشدم چکار می خواهید انجام دهید. لطفاً اینگونه مسائل را کمی الگوریتمیک مطرح کنید تا درک آن برای سایرین راحت تر باشد.

seyed_farid
چهارشنبه 24 آبان 1391, 00:37 صبح
فرم 1 فرم پسورد را showmodal میکند و قبل از بسته شدن فرم پسورد، فرم 2 توسط یک پروسسی showmodal میشود. حالا فرم 2 رو است. من میخواهم در این شرایط باز فرم پسورد رو و اکتیو باشد نه فرم 2.

hamid-nic
چهارشنبه 24 آبان 1391, 00:41 صبح
سلام
5 بار مشکلتان را خواندم ولی اصلاً متوجه نشدم چکار می خواهید انجام دهید. لطفاً اینگونه مسائل را کمی الگوریتمیک مطرح کنید تا درک آن برای سایرین راحت تر باشد.
خداییش راست میگه آقای عشایری
منم هرچی خوندم متوجه نشدم :متعجب:

BORHAN TEC
چهارشنبه 24 آبان 1391, 00:55 صبح
من این دو راه به ذهنم میرسه:
FrmPassWord.BringToFront;
FrmPassWord.FormStyle := fsStayOnTop;

seyed_farid
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:36 عصر
ممنون از پاسختون
اينو ببينيد.
من ميخواهم يه جوري تو فرم2 ، فرم3 را اكتيو كنم و نيز بتونم تو فرم3، فرم2 را اكتيو كنم.
تو اين برنامه اكتيو و در دسترس نميشن.

seyed_farid
جمعه 26 آبان 1391, 11:10 صبح
با سلام
دوستان کسی راهی برای حل این مورد سراغ ندارند؟ آیا دستور Showmodal را نمیتوان کاری کرد که بتواند فوکوس را به فرم دیگری پاس بدهد؟

Emdad2001
جمعه 26 آبان 1391, 16:03 عصر
من سوال شما رو درست متوجه نشدم ؟! اگه شما میخواهید فرم پسورد همچنان باز باشد و روی فرم دیگری کار کنید ، خوب فرم پسورد رو Show کن نه ShowModel یا اینکه Hide کن

seyed_farid
جمعه 26 آبان 1391, 23:44 عصر
خوب میخواهم وقتی این فرم (لاگ آف - لاگین) نمایان میشود فرمهای دیگر غیرقابل دسترسی و در این حالت اگر با کد و کنترل خودم فرم دیگری(رویداد جدیدی پیش آمده که باید کاربر تائید کند) ظاهر شود که آنهم می بایست شومودال شود، در این صورت چون فرم لاگ آف از قبل بوده جهت پاسخ به فرم بعدی ابتدا میبایست کاربر لاگین شود و بعد فرم رویداد را تائید یا رد کند.
سندر فرم لاگ آف فرم1 است و سندر رویداد من فرم دیگری است.

Emdad2001
شنبه 27 آبان 1391, 07:34 صبح
راستش رو بخوای من سر در نیاوردم . اگه روی برنامه دوتا login دارید یکی برای کاربر و دیگری برای مدیر. خوب وقتی که مدیر میخواد log in کنه فرم کاربر رو مخفی کنید یا روی همان فرم login کاربر یک کلید بزارید و قتی که کلیک کنید اندازه فرم بزرگ بشه و login مدیریت که پنهان شده رو باز کنه که این رو هم میتونید از hotkey با کلید های ترکیبی استفاده کنید

این چیزی بود که به ذهن من رسید میدونم راه های بهتری هست، سواد من تا همینجا جواب میداد :چشمک: