PDA

View Full Version : سوال: استفاده پایگاه داده مشترک بین یک سایت و یک برنامه

ali_fbi
چهارشنبه 24 آبان 1391, 02:16 صبح
سلام دوستان عزیز

بنده یک پروژه کار با وب سرویس با c# طراحی کردم که روی سرور مجازی اجرا می شود

قصد راه اندازی یک سایت asp دارم که یک سری از اطلاعات بگیره و روی بانک اطلاعاتی کاری انجام دهد حالا می خواهم بدونم چطور می توانم یک بانک اطلاعاتی مشترک بین این دو پروژه ایجاد کنم که هم زمان با هم مقدار درونش وارد بشه و آپدیت بشه

از چه نوع بانک اطلاعاتی و چگونه استفاده کنم ؟

maktoom
چهارشنبه 24 آبان 1391, 11:53 صبح
سلام
من جاوا کارم و با پرتالهای مختلف کار می کنم. لازم دارم گاهی به صورت لوکال صحت کدم رو چک کنم بعد آپلود کنم روی سرور.
اما واسه اینکه داده ها، آپدیت باشن لازم دارم تا روی لوکالم از دیتابیس اصلی خود سرور استفاده کنم.
دیتابیسی که من استفاده می کنم postgre هستش. به راحتی هرچه تمام تر به سرور با آدرس و پورت وصل میشم و دیتابیس رو روی Postgre خودم دارم.
بعد سورسم رو به این دیتابیس وصل میکنم والی آخر.
اینا رو گفتم که یعنی همچین امکاناتی وجود داره. اما باتوجه به نوع کار شما و تکنولوژی ای که استفاده می کنین نمی دونم کدوم دیتابیس دیگه ای با کارتون جور باشه.

ali_fbi
سه شنبه 30 آبان 1391, 00:03 صبح
سلام ممنون از پاسخ شماکسی توی
c# و asp نمی تونه توضیحی بده یا یک پروژه ای بزاره ؟

AmirGhasemi
سه شنبه 30 آبان 1391, 10:10 صبح
سلام دوست عزيز
اين سوال شما اصلا چيز مهم و خاصي نيست
شما يك ديتابيس داري حالا هر جا! يك پروژه ويندوزي داري و يك پروژه وبي!!
خب فقط كافي است كانكشن استرينگ هر دو پروژه ات را وصل كني وبه IP اون ديتابيست!! براي اين كار مثلا يك سرور اختصاصي داري با يك IP كه ديتابيست درون آن است! خب پروژه وب و پروژه ويندوزي ات را در كانكشن استرينگ آن IP اون سرور را بده
كافي است!

ali_fbi
چهارشنبه 01 آذر 1391, 00:33 صبح
ممنون دوست من می شود نمونه کانکشن استرینگ را برای بنده ارسال کنید ؟

mhq1368
چهارشنبه 01 آذر 1391, 08:03 صبح
سلام

من با آپلود عکس تو دایرکتوری هاست مشکل دارم میشه یه کد بزارین

ali_fbi
یک شنبه 12 آذر 1391, 14:31 عصر
سلام

ممنون از پاسخ ها

دیتا بیس و برنامه طراحی شده با c# به صورت Microsoft SQL Server Database File (SqlClient) می باشد و در کنار نرم افزار در سرور مجازی قرار می گیرد

حالا کانکشن استرینگ در برنامه asp.net باید به چه صورت باشد تا همین دیتا بیس را آپدیت کند

لطفا راهنمایی کنید

باتشکر
دوست دار شما

ali_fbi
یک شنبه 12 آذر 1391, 23:23 عصر
دوستان کسی راهنمایی نمی کند ؟