PDA

View Full Version : سوال: خرید ویژوال استودیو

mehran788
چهارشنبه 24 آبان 1391, 08:05 صبح
سلام
می خواستم بدونم آیا از ایران می شه ویژوال استودیو 2010 رو خرید و تقریبا قیمتش چه قدره؟
ممنون

mhq1368
چهارشنبه 24 آبان 1391, 08:16 صبح
با سلام خدمت شما

آره میشه خرید چرا نشه .قیمتش هم حدود 4000 تومان هست حالا شاید کمتر شده باشه

maktoom
چهارشنبه 24 آبان 1391, 12:54 عصر
می خواستم بدونم آیا از ایران می شه ویژوال استودیو 2010 رو خرید و تقریبا قیمتش چه قدره؟
سلام
اورجینال؟!

barnamenevisjavan
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:37 عصر
میتونی از سایت سافتگذر خرید کنی برای دانلود هم داره قیمتش هم خوبه مطمئن هم هستش
http://softgozar.com

mhq1368
چهارشنبه 24 آبان 1391, 14:22 عصر
سلام
اورجینال؟!
آره اورجینال

abdullah20
چهارشنبه 24 آبان 1391, 14:32 عصر
اخه شما از کجا میخواید 12 میلیون تومن بیارید بدید ویژوال استودیو را بخرید؟
البته شاید هم بیشتر باشه

mhq1368
چهارشنبه 24 آبان 1391, 14:51 عصر
اخه شما از کجا میخواید 12 میلیون تومن بیارید بدید ویژوال استودیو را بخرید؟
البته شاید هم بیشتر باشه

سلام
مگه میخوای چی کار کنی که 12 میلیون بدی
یه ویژوال اورجینال تو ایران فوقش 8000 تومن هم باشه

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 24 آبان 1391, 14:58 عصر
سلام
به نظر من اول سر اینکه اصلاً کالای "اورجینال" چی هست به توافق برسیم بعد برسیم به قیمت و نحوه خرید.
به نظر من کالای اورجینال کالایی هست که با بسته بندی کارخونه (یا شرکت) سازنده و بدون دستکاری و با قیمت شرکت سازنده تحویل مشتری بشه همچنین دارای بارکد (ایران کد یا بارکد بین المللی) باشه که در نتیجه مشتری حق پیگیری و اعتراض به محصول رو هم داشته باشه. بر اساس این تعریف ویژوال استودیو اورجینال نمی تونه 4000 تومان یا کمتر باشه. حالا تا تعریف شما چی باشه. در مورد نحوه خرید هم نمی دونم مایکروسافت توی ایران نماینده داره یا نه ولی با این اوضاع تحریم و ... فکر نکنم.

Ahmad765
چهارشنبه 24 آبان 1391, 15:17 عصر
کلا شرکت هایی مثل microsoft یا cisco بجز موارد خاص حتی جواب ایرانی ها رو هم در ساپورت نمیدن.

بهترین روش همونی هست که دوستان گفتند.

original ایرانی 4000 تومان.
original مایکروسافت ... چندین میلیون تومان (بسته به قیمت ارز متغیر)

ولی بهتره بدونید با توجه به ایرانی بودن شما عملا یه نرم افزار بدون ساپورت خریداری میکنید.

ساپورت چیه ؟
اونی که برای ما ایرانی ها معنی خاصی نداره.

تفاوت 4000 تومانی با مثلا 4 میلیون تومانی در چیست ؟
تقریبا هیچی. شما یه لایسنس دارید که اگر مثلا یه کپی از اون رو اگر من بدست بیارم دیگه نرم افزار شما بدرد نمیخوره ... چون لایسنس اون باطل میشه.

بنده شخصا شاید چند میلیون دلار برنامه رو DVD های متفاوت داشته باشم. آیا حاضرم براش پول بدم ؟ خیر.

زمانی که برای امتحانات ccna و ccnp شرکت سیسکو اقدام کردم با توجه به ایرانی بودن موفق به امتحان نشدم که بعد از طریق یکی از دوستان اقدام کردم.

پس تا زمانی که هیچ احترامی در دنیا برای یک ایرانی قائل نمیشن ... مگه من دیوونه ام که احترام متقابل بگذارم و نرم افزار های لایسنس دار خریداری کنم ؟

Ahmad765
چهارشنبه 24 آبان 1391, 15:18 عصر
منظور از اریجینال ایرانی همون کرک شده هست.

ordebehesht
چهارشنبه 24 آبان 1391, 16:03 عصر
میگن دزدی تقلب کلاهبرداری ... حروم هست ولی وقتی می خوان تورو عقب مونده بزارن تا برا خودت سرخوش باشی و زرتی به زرتی تحریم میکنن ip هاتو مسدود می کنن کشور با تمدن 3000 سالتو تو address country نمی یارن حلال از شیر مادر هم حلال من با ahmad765 موافقم وقتی اونا دارن خلاف حقوق بین اللملی عمل میکنم من چرا نکم میزنم چششونو در میارم در ضمن تو دنیایی که هرروز نسخه جدید نرم افزار میاد بیرون خرید اون با قیمت گزاف معنی نداره آفا برین حک کنین همین با نر م افزار های حک شده ما دهن خارجی هارو سرویس کردیم فکر می کنن ما احمق هستیم آره می دونین ما ایرانی ها سالانه به شرکتهای نرم افزاری چه قدر ضرر می زنیم حالا ما احمق هستیم یا اونا که دوست دارن ضرر بخورن

Amir Oveisi
چهارشنبه 24 آبان 1391, 18:16 عصر
می دونین ما ایرانی ها سالانه به شرکتهای نرم افزاری چه قدر ضرر می زنیم حالا ما احمق هستیم یا اونا که دوست دارن ضرر بخورن
هیچ ضرری نمی زنیم که هیچ، تازه براشون تبدیل به یک منبع سودآوری کلان هم شدیم. چجوری؟ هر کشوری زمانی بالاخره عضو سازمان تجارت جهانی میشه و یکی از ملزومات این کار پذیرفتن و اجرای قانون حق کپی یا همون Copy Right هست. حالا شما کشوری مثل ایران رو در نظر بگیرید که مصرف کننده میلیونی هست در زمینه نرم افزار، مخصوصا محصولات مایکروسافت. (همون ویندوزش کافیه). روزی که ایران بشه عضو سازمان تجارت جهانی، (ایشالا به امید خدا) قانون حق کپی در مملکت ما هم اجرا خواهد شد. بنابراین استفاده از بسیاری از نرم افزارهای فعلی، نیاز به خرید License معتبر از شرکت سازنده و یا نمایندگی های مجازش خواهد بود. این یعنی چی؟ یعنی یک بازار بزرگ برای فروش محصولات شرکت هایی مثل مایکروسافت و ...
پس مطمئن باشید اونا ناراحت نیستن از این بابت که ما نرم افزار های اونا رو کرک می کنیم خوشحالیم، بلکه اونا هم از خوشحالی ما خوشحالن چون هر روز میزان وابستگی ما مصرف کننده ها به محصولات اونا افزایش پیدا می کنه.

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 24 آبان 1391, 19:35 عصر
در مورد فرمایشات جناب Ahmad765 و جناب ordebehesht دو تا نکته مهم وجود داره، اول اینکه می فرمایند "پس تا زمانی که هیچ احترامی در دنیا برای یک ایرانی قائل نمیشن ... مگه من دیوونه ام که احترام متقابل بگذارم و نرم افزار های لایسنس دار خریداری کنم ؟ " باید ببینیم کی اول شروع کرد(اگه مسائل سیاسی رو در نظر نگیریم)! یعنی اول ما بودیم که محصولات اونا رو کرک کردیم و مجانی استفاده کردیم یا اونا بودن که ما رو تحریم کردن که ما مجبور بشیم محصولات اونا رو کرک کنیم!
نکته بعدی اینکه میفرمایند "آفا برین حک کنین"، به نظر من اصل این تفکر خطرناکه. چون ما اول محصولات اونا رو کرک کردیم یا سایتهاشونو هک کردیم بعد رسیدیم به محصولات داخلی. این شده که شرکت های نرم افزاری ما به جای اینکه بیان نرم افزار بنویسن دارن همون محصولات کرک شده رو می ریزن توی سی دی و دی وی دی و از این راه نون در میارن.

Ahmad765
چهارشنبه 24 آبان 1391, 20:35 عصر
نکته اول اینکه کرک بیشتر نرم افزار ها توسط روس ها انجام میشه.
ضمن اینکه تا قبل از انقلاب که کسی PC تو خونش نبوده. تحریم ها هم از همون زمان بوده.
بنده در چندین مورد نرم افزار های میلیونی رو در همین ایران خریداری کردم. هدفم هم دزدی نبودن نرم افزار بود و لا غیر.
ولی شما میگید باید ببینیم کی اول شروع کرد(اگه مسائل سیاسی رو در نظر نگیریم)
خوب مسلما تمام این مشکلات بخاطر مسائل سیاسی هست.
شما داری میگی شرکت های نرم افزاری ؟ منظورت با چه مقیاسی هست ؟
همه میدونن که اغلب نرم افزارهای خاصی که به عنوان corporate یا enterprise فروخته میشن با مقیاس کشوری مثل ایران خیلی فرق میکنه.
شما حاضری بشینی یه os مثل DOS بنویسی ؟ چند نفره و چند روزه میتونی تمامش کنی ؟ به چه قیمت میخوای بفروشیش ؟ خریدارت کیه ؟ کی پشتیبانیت میکنه ؟
خلاصه جایی هست که اگه داد زدی کسی صدات رو بشنوه ؟
فکر میکنم ما نباید کاسه داغ تر از آش باشیم.
آش رو بخور تا شکمت سیر بشه. اگه پول نداشتی مساله ای نیست. آشش نذریه.
اگرم پول داری برو بشین رستوران درجه یک غذا بخور.

این که مشکلی نیست/.

اگرم خواستید نرم افزاری بخرید مشکلی نیست. تا 10 دقیقه دیگه براتون license رو خریداری میکنم.
مشکل که الحمدالله زیاده. راهی برای حلش نیست.

زمانی که اکانت پیپال شرکت ما رو بلوک کردن و تماس گرفتیم با پیپال خیلی محترمانه گفت ما به ابرانی ها هیچ سرویسی نمیدیم.
یا وقتی که سرورهای ما رو بخاطر هاست کردن دامین های IR بستن.
یا زمانی که در نمایشگاه جیتکس دوبی مسئولین غرفه سیسکو حاضر به صحبت با ما نبودن.

برای اون شرکت منافعش مهمتر از سیاست بوده. ولی مجبوره بخاطر قوانین آمریکا با ما قطع ارتباط کنه.

ایران یکی از چند کشوری هست که شامل موارد تحریم هست. در کنارش سوریه و کوبا و چند کشور دیگه هستند.

////////////// والسلام.

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 24 آبان 1391, 23:08 عصر
حرفهای شما درست اما من در مورد طرز تفکرها صحبت کردم. من هم می تونم خیلی بیشتر از این مصداق ها برای شما بیارم . حرف من اینه که وقتی قبح یک عملی از بین بره اون عمل رواج پیدا می کنه من نوعی امروز نرم افزار خارجی رو کرک می کنم فردا نرم افزار شما رو. همانطور که گفتید و می دونم مساله سیاسی بسیار دخیله در این مشکلات ولی خب... ترجیح می دم در اینجا مطرح نکنم. یه بخش بزرگیش هم مشکل فرهنگیه و ریشه تاریخی داره: " آش رو بخور تا شکمت سیر بشه. اگه پول نداشتی مساله ای نیست. آشش نذریه."
البته من خودم رو جدا نمی دونم من هم خیلی از مواقع از همین نرم افزارها استفاده می کنم ولی حداقل کسی رو تشویق و ترغیب به کرک و هک نمی کنم.

موفق باشید