PDA

View Full Version : اجرای Microsoft OutLook در دلفی

mmohsenifar
چهارشنبه 24 آبان 1391, 10:07 صبح
با سلام خدمت دوستان، آیا راهی برای اجرای Microsoft Outlook در درون پروژه دلفی هست؟؟؟؟

BORHAN TEC
چهارشنبه 24 آبان 1391, 11:10 صبح
سلام
برای اجرای هر برنامه ای میتونید آدرس اون رو بدست بیارین و با دستوراتی مثل ShellExecute اون رو اجرا کنید(این آدرس رو میشه از قسمتهایی مثل رجیستری ویندوز بدست آورد). در این مسئله به نظر من هیچ معنایی نداره که شما حتماً Microsoft Outlook رو باز کنید. مهم اینه که Mail Manager پیش فرض باز بشه. حالا این نرم افزار میتونه Outlook باشه یا یک نرم افزار دیگه. ولی برای باز کردن نرم افزار پیش فرض میتونید از کدی مثل این استفاده کنید:
uses
ShellApi;

procedure TForm4.Button1Click(Sender: TObject);
begin
ShellExecute(0, 'open', 'mailto:Test@test.com', '', '', SW_SHOWNORMAL);
end;
اگر هم می خواهید موقع نمایش Mail Manager قسمت "To" خالی باشد از این کد استفاده کنید:
ShellExecute(0, 'open', 'mailto:', '', '', SW_SHOWNORMAL);
من نمیدونم که شما چرا می خواهید این کار رو انجام بدین ولی اگر می خواهید در برنامه ای که میسازید قسمتی مثل ارتباط با سازندگان و یا این قبیل ارتباطات را داشته باشید اطلاع دهید تا روش بهتری را به شما معرفی کنم. چون معمولاً کمتر افرادی پیدا می شوند که Outlook رو تنظیم کنند و ازش استفاده کنند.
موفق باشید...

mmohsenifar
چهارشنبه 24 آبان 1391, 12:51 عصر
با سپاس از شما دوست گرامی، در اصل من میخوام به یه میل سرور لوکال وصل بشم و بتونم مدیریت ارسال و دریافت ایمیل رو تو برنامم بزارم، آیا امکان چنین کاری هست؟

BORHAN TEC
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:48 عصر
بله، شما با کامپوننتهای Indy هم می توانید این کار را انجام دهید به عنوان مثال نمونه ای از یک برنامه برای استفاده از میل سرور گوگل(gmail) در آدرس زیر قرار دارد که به درستی هم کار می کند:
http://barnamenevis.org/showthread.php?276140

mmohsenifar
چهارشنبه 24 آبان 1391, 14:57 عصر
من میخوام دریافت ایمیل هم داشته باشم

BORHAN TEC
چهارشنبه 24 آبان 1391, 15:20 عصر
برای دریافت ایمیل ها می توانید از کامپوننت TIdPop3 موجود در Indy استفاده کنید که نمونه ای از آن در زیر قرار دارد و با جستجو در وب هم می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست آورید:
http://stackoverflow.com/questions/8488633/indy-pop3-periodically-receiving-e-mails
همچنین در راهنمای دلفی هم توضیحات خوبی در مورد این کامپوننت ارائه شده است.