PDA

View Full Version : دیوهای تو در تو

mr.zenith
چهارشنبه 24 آبان 1391, 12:10 عصر
سلام دوستان
من یک دایو دارم که با پهنای 100% هست. حالا توی این دایو یک دایو دیگه دارم که پهنای ثابت 1200px داره و mergin:0 auto هست.
حالا من مشکلم اینه که اگر صفحه را کوچک کنیم مقداری از دایو اولی که بیرون صفحه بوده از بین میره و وقتی به سمت چپ اسکرول می کنیم چیزی معلوم نمیشه.
عکس ضمیمه کردم که منطورم درست معلوم بشه.
در اندازه بزرگ درسته ولی در اندازه کوچک و یا کوچک کردن صفحه به این مشکل بر می خورم.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

Saber Mogaddas
چهارشنبه 24 آبان 1391, 12:21 عصر
سلام
منظور از 100% بودن دیو یعنی مرورگر در چه اندازه ای باشد 100% در آن اندازه گرفته می شود. مسلما در هنگام minmize نیز 100% کوچکتر خواهد شد.
برای حل مشکل به دیو با عرض 100% نیز margin:auto بدید.
در صورتی حل نشدن فایل html همراه استایل ها رو ضمیمه کنید تا نحوه کد نویسی شما بررسی شه.
موفق باشید.

mr.zenith
چهارشنبه 24 آبان 1391, 12:37 عصر
حل نشد.
فایل index.html و style.css را ضمیمه کردم.
شما توی دیو های head و search می توانی این مشکلی که من گفتم ببیتی.
مشکل فقط مینیمیز کردن صفحه نیست این مشکل توی مانیتور با رزولوشن پایین هم وجود داره یعنی یک بخشی از سایت را نمی بینند.

Saber Mogaddas
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:00 عصر
زمانی که از margin: auto استفاده می کنید از float نباید استفاده کنید چون float مانع از margin :auto خواهد شد پس در دیو با id=searchwrap دستور float باید حذف شه.
برای قسمت head نیز margin رو برابر auto قرار بدید بهتر هست و مشکلی نداره . در مورد رزلوشن مانیتور نیز اگه عرض ثابت رو از 1007px کمتر بگیرید مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشید..

mr.zenith
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:09 عصر
من تغییراتی که شما گقتید انجام دادم ولی درست نشد.
میشه فایل اصلاح شده را به من بدین؟

Saber Mogaddas
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:23 عصر
سلام

94899

البته نیاز به ضمیمه کردن فایل نیود چون قسمت فوتر سایت نیز به همان صورت که من تغییر دادم پیاده سازی شده.

mr.zenith
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:33 عصر
متاسفانه الان فایلی که شما هم فرستاید با همین مشکل باز کردم.
عکس ضمیمه کردم.

Saber Mogaddas
چهارشنبه 24 آبان 1391, 13:40 عصر
فکر کنم مشکل از مرورگر شما هست با یه مرورگر دیگه امتحان کنید چون برای من مشکلی نداره و با همه مرورگر ها تست کردم .
موفق باشید.

mr.zenith
چهارشنبه 24 آبان 1391, 14:36 عصر
من با آخرین ورژن فایرفوکس-کروم و ie تست کردم همین مشکل وجود داشت.
یعنی از چی می توانه باشه؟

mr.zenith
چهارشنبه 24 آبان 1391, 16:24 عصر
با تشکر خیلی ویژه از آقای Saber Mogaddas (http://barnamenevis.org/member.php?225107-Saber-Mogaddas) مشکل حل شد