PDA

View Full Version : جستجو در داده ها

linktaz
چهارشنبه 24 آبان 1391, 14:25 عصر
با سلام خدمت اساتيد .خسته نباشيد

در فايلي كه ضميمه كردم فرمي به نام report است كه ميخواهم از طريق آپشن هاي موجود در آن كار جستجو انجام بشه.بصورتي كه وقتي نام فرد رو از كمبوباكس انتخاب كردم بره كوئري ميربوطه رو اجرا كنه.
ميشه كمكم كنيد اين مشكل رو حل كنم؟

linktaz
شنبه 27 آبان 1391, 16:01 عصر
كسي كمك نميكنه؟من كلي شو رفتم فقط تو حلقه IF اش مشكل دارم.

Abbas Amiri
یک شنبه 28 آبان 1391, 21:39 عصر
سلام
شما روی VBE فایلتان پسوردگذاشتید و توقع دارید در برنامه به شما کمک کنند ؟

linktaz
دوشنبه 29 آبان 1391, 10:00 صبح
سلام
شما روی VBE فایلتان پسوردگذاشتید و توقع دارید در برنامه به شما کمک کنند ؟
ببخشيد،متوجه نشدم.آخه اين يه تيكه از برنامه بود.ببخشيد حذفش كردم.

com12151337
دوشنبه 29 آبان 1391, 14:34 عصر
سلام
دوست من از این برنامه میتوانید استفاده کنید برای مرکز هزینه هم یک lik دیگر استفاده کنید موفق باشید

linktaz
دوشنبه 29 آبان 1391, 15:07 عصر
سلام
دوست من از این برنامه میتوانید استفاده کنید برای مرکز هزینه هم یک lik دیگر استفاده کنید موفق باشید
ببخشيد متوجه نشدم ميشه يكم توضيح بدين؟
در واقع من اينطوري ميخوام

اگر combo box = "الف" آنگاه كوئري 1
اگر combo box = "ب" آنگاه كوئري 2
اگر combo box = "ت" آنگاه كوئري 3
اگر combo box = "ج" آنگاه كوئري 4

را اجرا كن

com12151337
سه شنبه 30 آبان 1391, 11:04 صبح
سلام
آنچه که بنده حقیر در برنامه جنابعالی دیدم این بود فقط در جستجوها شماره را می پذیرفت و حروف را ارور می داد با ین برنامه که خدمت جنابعالی دادم مشکلاتان حل میشد فقط اگر می خواهید 4 پرش داشته باشید در کوئری یک لیک اضافه کنید مانند لیکی که در برنامه نهادم متاسفانه برنامه شما نتوانستم وارد شوم و باز نمی شد که تا برنامه شما طبق نیاز حل کنم ولی این برنامه کمکتان میکند

emami.sie
سه شنبه 30 آبان 1391, 11:30 صبح
ببخشيد متوجه نشدم ميشه يكم توضيح بدين؟
در واقع من اينطوري ميخوام

اگر combo box = "الف" آنگاه كوئري 1
اگر combo box = "ب" آنگاه كوئري 2
اگر combo box = "ت" آنگاه كوئري 3
اگر combo box = "ج" آنگاه كوئري 4

را اجرا كن

سلام
نمونه رو ببینید...
موفق باشید
یا علی

linktaz
شنبه 04 آذر 1391, 14:10 عصر
سلام
نمونه رو ببینید...
موفق باشید
یا علی
سلام
بازهم نتونستم .میشه فایل منو اصلاح کنید متوجه مشکلم بشم؟

emami.sie
دوشنبه 06 آذر 1391, 08:14 صبح
سلام
بازهم نتونستم .میشه فایل منو اصلاح کنید متوجه مشکلم بشم؟

سلام
در نمونه ای که براتون گذاشتم، جواب خواسته شما در پست 6 یعنی لیست کوئری های موجود برای انتخاب از کمبوباکس رو پوشش میده...
اما متاسفانه باید بگم فایل شما اشکال ساختاری داره (نظر شخصی) و اصلا ساخت جداول به نام افراد کار منطقی و درستی نیست (فردا روزی اگه چند نفر به سیستم اضافه بشن و یا افراد موجود جابجا بشن تکلیف چیه؟؟؟) و همین میشه که مشکلات بعدی رو به دنبال خودش میاره...
شرمنده که وقت برای اصلاح فایلتون ندارم ولی تنها این توصیه رو از من بپذیرید که یکم بیشتر با قواعد نرمالسازی جداول در دیتابیس آشنا بشید...
بعنوان راهکار پیشنهادی : شما باید جدولی حاوی مشخصات افراد داشته باشد و جدولی با عنوان ماشین الات، بعد اینها رو باید تیبل واسط که در اون ساعت کارکرد و ... رو شامل میشه ارتباط بدید (که میشه ارتباط چند به چند) و .... اگه شما چنین طراحی رو مد نظر قرار بدید بعد برای گزارشگیری نیازی به کاری که در پستهای قبلی گفتید نیست، بلکه تنها با یک کمبو باکس و انتخاب نام اشخاص یا ماشین آلات میتونید گزارشات مورد نظرتون رو فیلتر کنید...
موفق باشید
یا علی

linktaz
چهارشنبه 08 آذر 1391, 09:40 صبح
سلام
در نمونه ای که براتون گذاشتم، جواب خواسته شما در پست 6 یعنی لیست کوئری های موجود برای انتخاب از کمبوباکس رو پوشش میده...
اما متاسفانه باید بگم فایل شما اشکال ساختاری داره (نظر شخصی) و اصلا ساخت جداول به نام افراد کار منطقی و درستی نیست (فردا روزی اگه چند نفر به سیستم اضافه بشن و یا افراد موجود جابجا بشن تکلیف چیه؟؟؟) و همین میشه که مشکلات بعدی رو به دنبال خودش میاره...
شرمنده که وقت برای اصلاح فایلتون ندارم ولی تنها این توصیه رو از من بپذیرید که یکم بیشتر با قواعد نرمالسازی جداول در دیتابیس آشنا بشید...
بعنوان راهکار پیشنهادی : شما باید جدولی حاوی مشخصات افراد داشته باشد و جدولی با عنوان ماشین الات، بعد اینها رو باید تیبل واسط که در اون ساعت کارکرد و ... رو شامل میشه ارتباط بدید (که میشه ارتباط چند به چند) و .... اگه شما چنین طراحی رو مد نظر قرار بدید بعد برای گزارشگیری نیازی به کاری که در پستهای قبلی گفتید نیست، بلکه تنها با یک کمبو باکس و انتخاب نام اشخاص یا ماشین آلات میتونید گزارشات مورد نظرتون رو فیلتر کنید...
موفق باشید
یا علی
سلام.سپاسگزارم
راستش خودم متوجه اين نقصي كه فرموديد هستم اما اصلا وقتي ندارم كه صرف اين برنامه كنم بعلاوه اينكه اين سيستم يك ماه هستش بعد جمع ميشه و نرم افزار يكپارچه جايگزين خواهد شد.
بهرحال متشكرم.اگر مشكلي برخوردم ازتون مشورت ميگيرم

ممنون