PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در استفاده از fileupload

soha68
چهارشنبه 24 آبان 1391, 20:20 عصر
سلام
من میخوام عکسامو تو یه فولدر و آدرسشو sql ذخیره کنم و موقع فراخوانی عکس از روی آدرسش بارگذاری بشه ولی وقتی فایل آپلود رو پر میکنم و دکمه ثبت رو می زنم فایل آپلود خالی میشه لطفا راهنمایی کنید
ممنون

fakhravari
چهارشنبه 24 آبان 1391, 22:35 عصر
fileupload از ابدیت پنل بیرون بیاورید

soha68
یک شنبه 28 آبان 1391, 13:09 عصر
fileupload از ابدیت پنل بیرون بیاورید

ممنون مشکلم حل شد.به طور کلی در چه مواردی استفاده از آپدیت پنل مشکل ب وجود میاره؟

na3er-faraji
دوشنبه 29 آبان 1391, 00:30 صبح
ممنون مشکلم حل شد.به طور کلی در چه مواردی استفاده از آپدیت پنل مشکل ب وجود میاره؟
معمولا فقط با fileupload مشکل داره . اگه فایل آپلود آجاکسی خواستید میتونید از http://www.asp.net/ajaxLibrary/AjaxControlToolkitSampleSite/AsyncFileUpload/AsyncFileUpload.aspx استفاده کنید

fakhravari
دوشنبه 29 آبان 1391, 01:19 صبح
كنترل FileUpload داخل ASP.Net Ajax UpdatePanel
كنترل FileUpload زمانيكه داخل Ajax UpdatePanel قرار گيرد كار نمي‌كند و خاصيت Hasfile آن در اين حالت هميشه false بر مي‌گرداند، زيرا اين كنترل براي كار كردن نياز به post back كامل دارد. براي معرفي اين post back داخل update panel ، بايد يك تريگر به نام postbacktrigger را افزود و سپس ControlID آن‌را مساوي كنترلي قرار داد كه جهت ارسال فايل به سرور مشخص كرده‌ايم.
يك مثال:

<asp:UpdatePanel runat="server" id="UpdatePanel1">
<ContentTemplate>
<asp:FileUpload runat="server" id="FileUpload1" />
<asp:Button runat="server" id="btnSubmit" Text="Upload" />
</ContentTemplate>
<Triggers>
<asp:postbacktrigger ControlID="btnSubmit" />
</Triggers>
</asp:UpdatePanel>

اين تريگر عمليات post back‌ را سبب خواهد شد و اكنون عمليات ارسال فايل به سرور صحيح كار خواهد كرد.

sheida2012
شنبه 27 تیر 1394, 13:47 عصر
سلام دوستان میشه یه کمکی به من بکنید؟
من با asp.net یک نرم افزار تحت وب درست میکنم ولی به یه مشکلی خوردم که خیلی داره اذیتم میکنه خیلی هم وفت برای تحویلش ندارم.
مشکل اینه که توی صفحه ثبت نام چون اطلاعات زیاد بود از کنترل wizard استفاده کردم ولی متاسفانه برای آپلود عکس پرسنلی با FileUpload به مشکل خوردم چون تو wizard کنترل FileUpload همیشه خالیه از UpdatePanel و تگ Trigger اون هم استفاده کردم نشد با یه طرفندی FileUpload رو از Wizard کشیدم بیرون مشکل حل شد ولی بعد از رفع مشکلات دیکه برنامه فرم ثبت نام رو تست کردم دیدم باز به مشکل خورده باز با MultiView کنترل Wizard رو شبیه سازی کردم ولی مشکل حل نشد. بعد فهمیدم که کنترل های غیر HTML نه تو قسمت دیزاین صفحه شناخته میشن نه تو قسمت C#‎ مگر اینه دستی بنویسمشون البته برنامه موقع اجرا خطایی هم نمیده ولی تو قسمت دیزاین صفحه که داخل MasterPage قرارداره یعنی تگ Page زیرش خط خطا کشیده.
لطفاً اگه میتونید کمکم کتید خیلی عجله دارم. ممنون