PDA

View Full Version : بازکردن فایل word در برنامه MS Word بصورت مستقیم

maktab
پنج شنبه 25 آبان 1391, 00:25 صبح
سلام
من تو سایتم چندین فایل word دارم. قراره این سایت در لوکال کار کنه. حالا میخوام این امکان برای کاربر باشه که وقتی فایل را از طریق سایت فراخوانی کرد. فایل در برنامه word باز بشه (شبیه باز کردن فایل word بصورت معمولی). برای این کار تا جایی که جستجو کردم فقط تونستم فایل را بصورت دانلودی بذارم یعنی کاربر باید اول فایل را دانلود کرده بعد میتونه آن را باز کنه که اصلا برای کار من مناسب نیست.

آیا روشی هست بتونم این کار را بکنم؟

bftarane
یک شنبه 17 دی 1391, 17:35 عصر
فایل در برنامه word باز بشه (شبیه باز کردن فایل word بصورت معمولی). برای این کار تا جایی که جستجو کردم فقط تونستم فایل را بصورت دانلودی بذارم یعنی کاربر باید اول فایل را دانلود کرده بعد میتونه آن را باز کنه که اصلا برای کار من مناسب نیست.

آیا روشی هست بتونم این کار را بکنم؟
کسي ميدونه چطور ميشه اين کار رو انجام داد؟

sh.eng
یک شنبه 17 دی 1391, 18:59 عصر
سلام.

من در یکی از پروژه هام (اتوماسیون خصوصی) مجبور شدم دقیقا طبق منطقی که مشتری میخواست عمل کنم. حالا ممکنه این منطق از دید خودم درست نباشه ولی خب بعضی وقتا بنا به دلایل مختلف باید فقط به حرف مشتری گوش کرد! :متفکر:

خب من برای این کار چند روش داشتم: شما ببینید کدام یکی به درد کارتان میخورد.

- شما میتوانید یک فایل Word را از طریق Asp.net ایجاد کنید سپس کاربر آن را دانلود کرده و استفاده کند.
- شما میتوانید امکانی برای کاربر قرار دهید که فایل word یا بهتر بگم برنامه word را در محیط IE باز کرده و استفاده کند.
- شما میتوانید امکانی فراهم کنید تا کاربر با کلیک بر روی یک دکمه یا... برنامه word را بصورت local باز کرده و استفاده کند.

حالت منطقی آن شماره یک بود که اصلا مشتری زیر بار نمیرفت (البته منطقی با توجه به زمان و میزان هزینه پروژه بود). مشتری اشکالات حالت های بعدی را پذیرفت و دو حالت بعدی برای آن پیاده سازی شد.
دو حالت بعدی محدودیت های زیادی دارند ولی خب برای بعضی ها ممکن است راه گشا باشند (با توجه به نوع پروژه).

حال ببینید کدام یک به درد کار شما میخورند تا کامل توضیح بدم.
موفق باشید.

bftarane
یک شنبه 17 دی 1391, 21:15 عصر
مشکل من اينه که مي خوام همه فايلها با هر نوعي رو در يک ريپيتر به صورت لينک نشون بدم
يعني فايلها در يه پوشه وجود دارند نام فايل در ديتابيس ذخيره ميشه مثلاً abc.doc و آدرس در يک هايپرلينک در ريپيتر بايند ميشه.

حالا وقتي روي لينک فايل ورد کليک مي کنم دانلود باکس ظاهر ميشه. من مي خوام دانلود باکس ظاهر نشه و فايل ورد محتواش نشون داده بشه و آدرسش هم در Address bar ديده بشه.
مثلاً http://mysite.com/words/abc.doc
مثل حالتي که وقتي رو لينک يه فايل jpg کليک مي کنيم خود فايل ديده ميشه و آدرسش هم در Address bar ديده ميشه
که فکر مي کنم همون مورد دومي بشه که شما اشاره کرديد

- شما میتوانید امکانی برای کاربر قرار دهید که فایل word یا بهتر بگم برنامه word را در محیط IE باز کرده و استفاده کند.
ممنون ميشم راهنمايي کنيد.

sh.eng
یک شنبه 17 دی 1391, 22:01 عصر
شما میخواهید فقط متن فایل word نمایش داده بشه؟ یا اینکه امکانات یک برنامه word را در محیط IE داشته باشید؟

اگر اشتباه نکنم شما قصد دارید فقط نمایش بدید... اگر به این شکله بفرمایید، چون کاملا متفاوت میشه.

bftarane
یک شنبه 17 دی 1391, 22:37 عصر
آره فقط مي خوام نمايش بدم. خيلي برام مهمه که با کليک روي لينکش دانلود باکس ظاهر نشه. و حتي الامکان آدرس در آدرس بار ديده بشه اگه نشدم خيلي اشکالي نداره فوقش آدرسش رو در يک ليبل نشون ميدم به ادمين.

sh.eng
یک شنبه 17 دی 1391, 23:15 عصر
پس اگر به این شکله اصلا خودتون را درگیر روش هایی که من اشاره کردم نکنید! معمولا اون روش ها برای زمانی استفاده میشه که بخوایم از امکانات MS Word در برنامه استفاده کنیم، کاربرد دارن.

باتوجه به اینکه نمایش چنین فایل هایی در محیط browser پیچیدگی های خاص خودش را داره (بصورت معمولی و شبیه یه عکس قابل نمایش نیستند)، شما چند راه دارید یا از برنامه ها و پلاگین های پولی یا سایت های جانبی استفاده کنید (که فایل شما را باز کنند). یا بعنوان مثال از روشی همچون زیر که برای pdf هم استفاده میشه، استفاده کنید:
http://view.samurajdata.se

من پیشنهاد میکنم اگر وقت دارید درباره این مورد تحقیق کنید (متاسفانه من در حال حاظر با توجه به سرعت اینترنتم امکان جستجو ندارم). به نظر من برای اینکه دردسرهای بعدی نمایش فایل را نداشته باشید آن را به عکس تبدیل کنید و به کاربر نمایش بدید...
اینطوری امکان ویرایش آن را نیز از کاربر میگیرید.

meisam3322
یک شنبه 17 دی 1391, 23:23 عصر
با ActiveX میشه اینکار رو انجام داد به شرطی که کاربر از IE استفاده کنه ، همچنین سطح دسترسی (اجازه اجرای ActieX) رو هم باید برای IE تنظیم بشه . اتوماسیون دبیر همین کار رو انجام میده

sh.eng
یک شنبه 17 دی 1391, 23:42 عصر
با ActiveX میشه اینکار رو انجام داد به شرطی که کاربر از IE استفاده کنه ، همچنین سطح دسترسی (اجازه اجرای ActieX) رو هم باید برای IE تنظیم بشه . اتوماسیون دبیر همین کار رو انجام میده

بله دوست من، یکی از روش هایی که من مد نظرم بود به همین شکل بود. (روش دوم) ولی به هیچ وجه این روش را برای کاری که bftarane (http://barnamenevis.org/member.php?82506-bftarane) میخواهند انجام بدن پیشنهاد نمیکنم...
شما اصلا دور روشهایی که برنامه MS Word را در مرورگر فراخوانی میکند خط بکشید! این روشها برای اتوماسیون بیشتر کاربرد دارند که میتوانید کاربران آن را مجبور کنید برخی تنظیمات خاص را اعمال کنند. اگر در یک سایت عمومی قصد دارید فایل را نمایش بدید پس بهتره تمام شرایط را در نظر بگیرید... مثلا کاربر شما از جایی به سایت شما وصل شده که امکان تنظیمات را نداشته باشه یا هر چیزه دیگه...

shamriz_farzad
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 20:04 عصر
سلام ، بعد از تمام این بحث ها ، میشه یک مثال برای دانلود بزارین ؟!