PDA

View Full Version : انتقال محتویات بین دو برنامه در حال اجرا

xrezax
پنج شنبه 25 آبان 1391, 18:14 عصر
سلام دوستان
من یک برنامه دارم که با ویزوال نوشتم که توی اون یک text1 هست و یک command1 .
حالا می خوام وقتی روی کامند کلیک کنم محتویات text1 به text1 یک برنامه دیگه که باز درحال اجرا هست منتقل بشه.
آیا امکان همچین کاری هست ؟/
ممنون میشم سورس بزارید

farghabil
پنج شنبه 25 آبان 1391, 18:34 عصر
بله میشه فقط باید یکی از راه هایی که من میگم رو انتخاب کنی
راهای دیگه هم هست که میتونی پیدا کنی ساده ترین راه اینه که اطلاعات رو یجا ذخیره کنی و بعد اون یکی برنامه بره برداره و استفاده کنه و یا اینکه مثلا مثل برنامه چت براش بفرستی
راه زیاده خلاقیت میخواد. اینایی که گفتم فقط مثال بودا

program2vb
شنبه 27 آبان 1391, 10:29 صبح
سلام دوستان
من یک برنامه دارم که با ویزوال نوشتم که توی اون یک text1 هست و یک command1 .
حالا می خوام وقتی روی کامند کلیک کنم محتویات text1 به text1 یک برنامه دیگه که باز درحال اجرا هست منتقل بشه.
آیا امکان همچین کاری هست ؟/
ممنون میشم سورس بزارید

سلام به شمار دوست عزیز شما میتونی از راههای مختلفی استفاده کنی که دوستمون بالا به بعضیاشون اشاره کردن با اجازشون من یکم بیشتر توضیح میدم :

دوست عزیز شما میتونی از راههای مختلفی استفاده کنی که هر کدوم معایب و مزایا به خودشون دارن این بستگی به کار و جایی که میخواین استفاده کنین داره باید خودتون انتخاب کنید

روش اول میتونی با استفاده از رجیستری این کار رو انجام بدین که با دستورهای

SaveSetting "Rose", "dir", "File1", "har chi ke mikhay to reg zakhire she inja benevis"
Print GetSetting("Rose", "dir", "File1")
text1.text=GetSetting("Rose", "dir", "File1")

استفاده میشه
روش دوم میتونین از حافظه رم یعنی clipbord استفاده کنید که همون کار کپی و پست رو انجام میده و میتونید از دستور های

Clipboard.SetText "Rose"
Print Clipboard.GetText
text1.text=Clipboard.GetText

استفاده کنین

روش سوم روش استفاده از فایلها هست که میتونید از فایلها برا ذخیره سازی و خواندن استفاده کنین که اینم روش های مختلفی داره که باید کار با فایلها رو بلد باشین اگه سوالی داشتین من در خدمتم اینجا بیشتر توضیح نمیدم

روم چهارم روش استفاده از پایگاه داده هست که میتونید اطلاعات رو در پایگاه داده ذخیره کنید و از اونجا فراخوانی کنید که اینم نیاز به توضیح نداره کاملا واضح هست منظورم

روش چهارم استفاده از ریسورس هست که اینم خیلی بحث مفصلی داره یعنی اطلاعات شما در داخل خود فایل اجرایی ذخیره میشه و میتونید از همونجا فراخوانی کنید ولی این روش رو پیشنهاد نمیکنم چون اشکالات و خطاهایی داره ....

موفق و پیروز باشید ... با آرزوی بهترین ها برای شما دوست عزیز

یا علی