PDA

View Full Version : invis کردن lable پیغام در سمت کلاینت

elina
جمعه 26 آبان 1391, 18:44 عصر
سلام
من داخل یه فرم ، یه تکست باکس دارم که تو یه جدول دیتابیسم میخوام ثبتش کنم . روش یه validation برای پر بودن میذارم ، یه lable هم دارم که invis هست ویه نوع validation سمت سروری هست ، اگه ثبت موفقیت آمیز باشه و یا خطایی تو وصل شدن به دیتابیس رخ بده ، visible میشه و پیغام مناسب رو نشون میده.
حالا سئوال من اینجاست، وقتی یه بار lable من visible میشه ، مثلا داده در دیتابیسم ثبت میشه. دوباره که بخوام دکمه ثبت رو بزنم و فرضا تکست باکسم خالی باشه validation پر بودن سمت کلاینت خطا رو نشون میده ولی نمیتوانم lable ثبت موفقیت آمیز رو invis کنم .
میخواستم ببینم چه راهی رو میتونم امتحان کنم واسه اینکار

mhq1368
جمعه 26 آبان 1391, 18:57 عصر
سلام
شما باید همچین کدی رو بنویسید

try
{
دستوراتتون برای اجرا ی موفقیت آمیز

lbl5.Visible = true;
lbl5.Text = "موفقیت امیز بودن";

}
}
catch (Exception)
{
lbl5.Visible = false;

}

elina
جمعه 26 آبان 1391, 19:11 عصر
بله ، اینکار رو سمت سرور پشت کلید ثبتم انجام میدم ، مشکل اینجاست که چون از validation های سمت کلاینت برای کنترل پر بودن تکست باکسم استفاده میکنم ، قبل از اینگه سمت سرور بره پر بودن رو کنترل میکنه ، پس اصلا به این try و catch نمیره که بخواد lable رو invis کنه .

mhq1368
جمعه 26 آبان 1391, 19:50 عصر
بله ، اینکار رو سمت سرور پشت کلید ثبتم انجام میدم ، مشکل اینجاست که چون از validation های سمت کلاینت برای کنترل پر بودن تکست باکسم استفاده میکنم ، قبل از اینگه سمت سرور بره پر بودن رو کنترل میکنه ، پس اصلا به این try و catch نمیره که بخواد lable رو invis کنه .

خوب چرا شما از validation های asp:که سمت سروره استفاده نمیکنید من خودم از validation خود asp استفاده میکنم راحتتره هم

elina
جمعه 26 آبان 1391, 20:16 عصر
دوست عزیز
شاید validation سمت سرور رو راحت تر بشه کنترل کرد . ولی به نظرم تا جایی که امکانش باشه ؛ مخصوصا چک کردن فرم ها بهتره سمت کلاینت انجام بشه. چون روی سرعت خیلی تاثیر داره. برای هر چک کردنی لازم نیست سمت سرور بره و صفحه هم رفرش نمیشه.

mhq1368
جمعه 26 آبان 1391, 20:26 عصر
دوست عزیز
شاید validation سمت سرور رو راحت تر بشه کنترل کرد . ولی به نظرم تا جایی که امکانش باشه ؛ مخصوصا چک کردن فرم ها بهتره سمت کلاینت انجام بشه. چون روی سرعت خیلی تاثیر داره. برای هر چک کردنی لازم نیست سمت سرور بره و صفحه هم رفرش نمیشه.

خوب این مشکل رو میتونید با update panel کنترل کنید

elina
جمعه 26 آبان 1391, 20:34 عصر
میشه لطفا یه کم بیشتر توضیح بدین ؟

fakhravari
جمعه 26 آبان 1391, 21:36 عصر
validation با چه چیزی سمت کلاینت برسی می کنید؟

<script type="text/javascript">
function MyFunc1() {
document.getElementById('Panel1').style.display = 'inherit';
}
function MyFunc2() {
document.getElementById('Panel1').style.display = 'none';
}
</script>

elina
جمعه 26 آبان 1391, 22:25 عصر
از requird validator استفاده میکنم . اتفاقا دنبال یه فانکشن هستم که قبل از نشان دادن پیغآم خطا سمت کلاینت . پیغام ثبت موفقیت آمیز قبلی رو پاک کنه. از این فانکش کجا باید استفاده کنم ؟

amin750
جمعه 26 آبان 1391, 22:36 عصر
مگه کسی میخواد ثبت نام کنه یه بار بیشتر ثبت نام میکنه؟؟ دیگه چرا پیغام قبلی رو پاک کنه؟؟

elina
جمعه 26 آبان 1391, 22:50 عصر
مگه کسی میخواد ثبت نام کنه یه بار بیشتر ثبت نام میکنه؟؟ دیگه چرا پیغام قبلی رو پاک کنه؟؟

فرم ثبت نام نیست دوست عزیز.

elina
شنبه 27 آبان 1391, 10:15 صبح
validation با چه چیزی سمت کلاینت برسی می کنید؟

<script type="text/javascript">
function MyFunc1() {
document.getElementById('Panel1').style.display = 'inherit';
}
function MyFunc2() {
document.getElementById('Panel1').style.display = 'none';
}
</script>
این کارو کردم ، برای required validator هام مشکلی ایجاد نمیکنه ولی Custom validator هامو خراب میکنه و باعث میشه کار نکن .