PDA

View Full Version : سوال: لود مجدد یک scene

suraty
جمعه 26 آبان 1391, 21:52 عصر
با سلام
من یک بازی با اکشن اسکریپت 3 تو فلش ساختم. تو این بازی باید وقتی کاراکتر افتاد تو آب یا باتلاق یا امتیازش کامل تموم شد، کل بازی از ابتدا شروع شه.
یعنی اون scene دوباره از اول لود شه.
اما نمی دونم چه کدی باید بنویسم.
ممنون می شم راهنمایی ام کنید.

amin1softco
جمعه 26 آبان 1391, 23:16 عصر
خوب یا movie را آنلودش کن و دوباره از نو لودش کن یا تمام متغیر ها را از نو مقدار دهی کن و برو فرم اول مشکلت دقیقاً چیه ؟

suraty
شنبه 27 آبان 1391, 11:51 صبح
خوب یا movie را آنلودش کن و دوباره از نو لودش کن یا تمام متغیر ها را از نو مقدار دهی کن و برو فرم اول مشکلت دقیقاً چیه ؟

خب تو این کار کلی movie clip هست و اینکه اجسام و کاراکتر مکانشون تغییر می کنه بر حسب شرایط. چی جور همه رو از اول اول بارگذاری کنم؟

amin1softco
شنبه 27 آبان 1391, 20:31 عصر
ببین روش اینه که یک فایل دیگه .swf ایجاد می کنی و داخل اون لودش می کنی هر وقتم خواستی ریست بشه دوباره لود می کنی از نو و قبلی را unload می کنید.
روش دیگه ایی تا جایی که من می دونم نداره که مثلاً با یک تابع بیایی و همشو پاک کنی البته بازم بسرچ.

suraty
سه شنبه 30 آبان 1391, 21:56 عصر
من یک فایل .swf ایجاد کردم و در آن این کد را جهت بارگذاری فایل گیم نوشتم.

var loader:Loader = new Loader();
addChild(loader);
loader.load(new URLRequest("mordab.swf"));

این فایل به درستی بارگذاری می شود. اما پس از افتادن در آب یا مرداب چه کدی بنویسم. یعنی در دستور شرطی زیر که در فایل گیم است، چه چیزی قرار دهم؟

if(character.y>=mordab.y){

}

magnetbox.ir
چهارشنبه 01 آذر 1391, 12:58 عصر
با سلام :

استفاده از کلاس ها مشکل شما رو حل می کنه .

یعنی شما برای هر مرحله باید یک کلاس از نوع داینامیک بسازید ( یعنی این روش ساده تره ) و بعد مقادیری رو به عنوان مقدار های اولیه تعریف می کنی .

یعنی هر شی از نوع موی کلیپ باید به یک کلاس لینک باشد و موقع لود شدن ابتدا مشخصات خود را ذخیره کند و بازی شروع شود . سپس داخل کلاس لینک شده یک تابع به عنوان ریست بنویس که هر شی را به حالت اویه خود بر گداند .

در انتها شما فقط کافیست که هر زمان که نیاز دارد هر موی کلیپ دلخواه و یا همه را ریست کنی

با کمال احترام www.magnetbox.ir (http://www.magnetbox.ir)