PDA

View Full Version : مشکل تاخیر پاسخ دهی SQL Server در برنامه

Xcalivorse
شنبه 27 آبان 1391, 00:20 صبح
دوستان عزیزم سلام.
من یک سرور Dedicated گرفتم که سرعت اون فوق العاده بالاست. روش یک SQL Server 2008 نصب کردم. درضمن ویندوز سرور 2008 هم روی سرور نصب هست.یک برنامه نوشتم که روی کلاینت اجرا میشه ولی از دیتابیس مستقر روی سرور استفاده میکنه. مشکل اینجاست که بسیار کند عمل میکنه و گاهی ممکنه 25 ثانیه طول بکشه تا پاسخ بده. بعضی وقت ها هم ارور Connection Timeout میده. ببینید حجم داده ها بسیار کمه و جداول هم به شکل خوبی ایندکس شدن. روس اون سرور هیچ سرویس دیگری هم فال نیست و سرعت اینترنت من هم 2مگ هست. ولی متاسفانه سرعت ارتباط بسیار پایینه. لطفا کمکم کنید.
از لطف همه شما عزیزان ممنونم.

lahiji
شنبه 27 آبان 1391, 13:46 عصر
سلام
از RAID استفاده می کنی ؟
اگر از Raid استفاده میکنی به روش زیر عمل کن
برو وارد Device Manage شو توی قسمت Disk Drive ، ولوم هارد رو انتخاب کن
Properties بگیر توی تب Policies
Enable Write Caching رو ،True کن

امید وارم مشکلت بر طرف بشه

Xcalivorse
سه شنبه 30 آبان 1391, 17:07 عصر
ممنونم دوست عزیز. ابن کار تاثیری نداشت. مشکل اینجاست که من وقتی دسترسی ریموت دارم به سرورم سرعت انتقال داده ها بین برنامه ریموت دسکتاپ و سرور بسیار خوبه. تعجب میکنم که چرا رد و بدل کردن یک مقدار بسیار ناچیز داده این همه تاخیر داره. ببینید روی اون سرور هیچ برنامه دیگه ای اجرا نمیشه. در ضمن فقط من دارم ازش استفاده میکنم. بانک هم به شکل مناسبی طراحی شده. و در حقیقت اینقدری داده روش نیست که بخواد حتی با طراحی نادارست مشکل به هم یزنه. الان هر جدول شاید 20 تا رکورد داشته باشه. این مشکل داره منو دق میده. نمودم چکار کنم دیگه.

lahiji
چهارشنبه 01 آذر 1391, 09:29 صبح
سلام

به نظرم برو نرم افزار رو روی یک سیستم دیگه که کابل شبکش هم جدا باشه امتحان کن

چون می فرمائید از روی سرور هیچ مشکلی ندارید پس همه چیز درسته روی سرور

ولی ممکنه اتصال بین کلاینت و سرور مشکل داشته باشه

کابل شبکه اون کلاینت و کارت شبکشو چک کن ببین چقدر Packet ارسال و دریافت میشه

من هم خودم چند وقت پیش چنین مشکلی داشتم روی یکی از کلاینتها با تعویض کابل شبکه مشکل حل شد

موفق باشی

Xcalivorse
پنج شنبه 02 آذر 1391, 21:07 عصر
به نظرم برو نرم افزار رو روی یک سیستم دیگه که کابل شبکش هم جدا باشه امتحان کن

چون می فرمائید از روی سرور هیچ مشکلی ندارید پس همه چیز درسته روی سرور

ولی ممکنه اتصال بین کلاینت و سرور مشکل داشته باشه

کابل شبکه اون کلاینت و کارت شبکشو چک کن ببین چقدر Packet ارسال و دریافت میشه

من هم خودم چند وقت پیش چنین مشکلی داشتم روی یکی از کلاینتها با تعویض کابل شبکه مشکل حل شد

با سلام و تشکر
دوست عزیزم من از طریق شبکه اینترنت با سرور در ارتباط هستم. سرور در آلمان هست. و ارتباط کامپیوتر و مودم هم از طریق وابرلس هست و هیچ مشکلی وجود نداره.