PDA

View Full Version : مارکو کانتو به عنوان مدیر محصول دلفی بیشتر بر چه چیزهایی تمرکز کرده است:

BORHAN TEC
شنبه 27 آبان 1391, 12:48 عصر
سلام
همانطور که میدانید Marco Cantu چند روز پیش به عنوان Delphi Product Manager انتخاب شد. یکی از اساسی ترین مسائلی که ذهن برنامه نویسان را مشغول کرده است این میباشد که آقای Cantu بیشتر بر روی چه چیزهایی تمرکز خواهد کرد. خوشبختانه امروز لیستی از مواردی که آقای مارکو کانتو بیشتر می خواهد بر روی آنها تمرکز کند منتشر شد که به نظر من خیلی جالب است:

01 - Delphi ORM
02 - Additional features for DataSnap: security, load balancing, fail over
03 - Un-dockable form designer for VCL and FMX
04 - Improved code optimization
05 - Native control support for iOS/Android/etc
06 - MVC for Web App Development
07 - Dependency Injection Framework
08 - BiDi: better support in VCL, add support in FMX
09 - Accesssibility support in FMX
10 - IDE options, packages migration when installing new version
11 - Remove Package/Component compiler version dependencies
12 - Parallel / Concurrency support
13 - Garbage Collection

به نظر من اگر واقعاً به تمامی این موارد مخصوصاً مورد1 و 2 و 5 و 6 و 8 و 13 پرداخته شود باید شاهد پیشرفتهای بسیار بزرگی در دلفی باشیم. :متفکر:
یک مورد هم خیلی برایم جالب است و آن هم این است که احتمال دارد با اضافه شدن مورد 7 آقای Nick Hodges باز هم به گروه توسعه دهندگان دلفی باز گردد. البته این نظر شخصی من است و شاید هم اینطور نشود ولی امیدوارم که این اتفاق بیفتد، چون به اعتقاد من حضور دوباره این شخص در تیم دلفی خیلی می تواند با ارزش باشد. :لبخندساده:

منبع:
http://www.delphifeeds.com/go/s/98130

موفق باشید...

Felony
شنبه 27 آبان 1391, 13:04 عصر
oh my god !

به نظر من اگر واقعاً به تمامی این موارد مخصوصاً مورد1 و 2 و 5 و 6 و 8 و 13 پرداخته شود باید شاهد پیشرفتهای بسیار بزرگی در دلفی باشیم.
+ مورد 12 که نرم افزارهای تخصصی و تجاری دارن با سرعت زیادی بهش سوئیچ میکنن .
کاش برنامه ای هم در دستور کارشون قرار بدن تا یه دستی هم به سر و روی مرحوم Kylix بکشن .

با توجه به کتاب هایی که مارکو نوشته و با توجه به ایده های بالا معلومه مارکو دقیقا از کمی و کاستی های دلفی خبر داره و ایده های بسیار جالبی رو مطرح کرده ، انشالله به زودی این موارد رو در Roadmap دلفی ببینیم ، امیدوارم بتونه از پس مدیریت این تیم با این ایده ها بر بیاد که اگر اینطور باشه فصل جدید برای دلفی رقم خواهد خورد .

BORHAN TEC
شنبه 27 آبان 1391, 13:20 عصر
به نظر من حیاتی ترین مورد برای ما ایرانی ها پشتیبانی بهتر از راست به چپ است که از تمامی دوستان تقاضا دارم که به موردی که در لینک زیر قرار دارد رای دهند:
http://delphi.uservoice.com/forums/4432-general/suggestions/2231089-better-support-for-bidirectional-user-interfaces

BORHAN TEC
شنبه 27 آبان 1391, 19:05 عصر
کاش برنامه ای هم در دستور کارشون قرار بدن تا یه دستی هم به سر و روی مرحوم Kylix بکشن .
به نظر من خیلی نمیشه روی kylix مانور داد و فکر می کنم که این کار اصلاً درست نباشد. پروژه kylix به این خاطر شکست خورد که مبتنی بر Qt بود و موقعی که Borland با شرکت Trolltech(صاحب پروژه Qt در قدیم) اختلاف پیدا کرد پروژه Kylix از هم پاشید. از طرفی هم لینوکس در بین کاربران خانگی بازار داغی ندارد که Embarcadero روی آن سرمایه گذاری کند. بیشترین کاربرد لینوکس در سرورها است. اگر دلفی حداقل برای برنامه های سمت سرور لینوکس آماده می شد خیلی عالی بود. من خودم شخصاً خیلی دوست دارم که دلفی امکان ساخت برنامه های GUI تحت لینوکس را داشته باشد ولی بعید می دانم که EMBT فعلاً چنین عقیده ای داشته باشد. ولی از آنجایی که FireMonkey از همان ابتدا به صورت Cross-Platform طراحی شده است خیلی هم دور از ذهن نیست که بعداً این امکان به دلفی اضافه شود ولی در حال حاضر انجام شدن یا نشدن این کار کاملاً مبهم است. در انجام این کار مهم ترین مشکل پیاده سازی و یا توسعه یک فریم ورک است و نه کامپایلر! چرا که کامپایلر OS X هم در سال 2009/2010 آماده شده بود ولی همانطور که می دانید این کامپایلر در نسخه XE2 به دلفی اضافه شد، یعنی موقعی که ساخت FireMonkey کامل شد. در حالت کلی به نظر من اگر قرار است که یک قابلیت به دلفی اضافه شود و بعداً منسوخ شود همان بهتر که از اول این قابلیت اضافه نشود تا تکلیف خودمان را بهتر بدانیم.

Felony
شنبه 27 آبان 1391, 19:23 عصر
بلاخره من نفهمیدم پشتیبانی از Linux رو دوست داری یه نه ؟!

درسته که Linux بازار کوچکتری نسبت به ویندوز داره ولی بازارش خیلی تخصصی و مناسب کارهای تجاری و علمی و تحقیقاتی هست ، روی اکثر سیستم های Embedded از Linux و مشتقات Unix استفاده میشه که در حال حاظر دارن خیلی فراگیر میشن ، از سیستم های کنترلر بگیر تا سیستم های روباتیک و پروژه های مکاترونیک ، اگر بخوایم عادلانه قضاوت کنیم Unix تو بعضی از موارد واقعا قدرتمند عمل میکنه و براش مستندات و نمونه کدهای زیادی پیدا میشه ( مثلا Parallel Programming ) .

به نظر من اگر قرار است که یک قابلیت به دلفی اضافه شود و بعداً منسوخ شود همان بهتر که از اول این قابلیت اضافه نشود تا تکلیف خودمان را بهتر بدانیم.
یک قابلیت وقتی منسوخ میشه که دیگه کاربرد نداشته باشه یا مشکلاتی در پیاده سازی اون بوده باشه که در نسخه های جدید رفعش کردن و نسخه قبلی رو deprecate اعلام میکنن ، Kylix منسوخ نشد ، فقط توسعه داده نشد ، مشکلی نداشت که بخواد منسوخ بشه .

BORHAN TEC
شنبه 27 آبان 1391, 19:34 عصر
سلام

بلاخره من نفهمیدم پشتیبانی از Linux رو دوست داری یه نه ؟!
من که خیلی دوست دارم ولی مثل اینکه Embarcadero فعلاً خیلی دوست نداره!:اشتباه: درسته که در محیطهای دسکتاپ لینوکس بازار زیادی نداره ولی به نظر من بهترین و پایدارترین سیستم عاملی است که تا به حال ساخته شده است و حتی استفاده از آن در کاربردهای صنعتی به دلیل پایداری بالا نسبت به بقیه سیستم عامل ها توجیه بیشتری دارد.

یک قابلیت وقتی منسوخ میشه که دیگه کاربرد نداشته باشه یا مشکلاتی در پیاده سازی اون بوده باشه که در نسخه های جدید رفعش کردن و نسخه قبلی رو deprecate اعلام میکنن ، Kylix منسوخ نشد ، فقط توسعه داده نشد ، مشکلی نداشت که بخواد منسوخ بشه .
به نظر من کیلیکس منسوخ شد.:ناراحت: چرا که با Qt به شدت گره خورده بود و به خاطر اختلاف پیش آمده بین Borland و Trolltech دیگر عملاً امکان توسعه نداشت و کاملاً شکست خورد.:افسرده: