PDA

View Full Version : سوال: مشکلی عجیب هنگام اجرای برنامه در ویندوز سون

aminaltavista
یک شنبه 28 آبان 1391, 01:10 صبح
سلام

خدمت دوستان عزیز عرض کنم که برنامه به راحتی در ویندوز ایکس پی نصب و ران میشه اما هنگامی که اون رو تو وین 7 نصب میکنم هنگام اجرا خطای زیر رو میده !:گیج:

95141

کانکشنی که به کار میبرم اینه:

string DBName = "PersiaGlasses";
string n = Application.StartupPath + "\\" + DBName;

Conn.ConnectionString = "Data Source=.;AttachDbFilename="+n+".mdf;Initial Catalog="+DBName+";Integrated Security=true;";

مشکل از کجاست و چگونه رفع میشه؟:متفکر:

ali.bahrami
یک شنبه 28 آبان 1391, 01:36 صبح
دوست عزیز من فکر میکنم نسخه Sql نصب شده روی win7 با xp تفاوت داره . به نظر من ایراد از connection string شماست

danialafshari
یک شنبه 28 آبان 1391, 01:49 صبح
سلام دوست عزیز
در خط آخر تصویر نشون داده که برنامه نمی تونه به Sql server وصل بشه. در قسمت Manage برید و Services رو چک کنید که همه ی سرویس های sql فعال(Enable) باشن
موفق باشید

arefba
یک شنبه 28 آبان 1391, 08:33 صبح
غیر طبیعیست
شما هم initial catalog رو نوشتیت و هم Attachdbfilename رو

mhq1368
یک شنبه 28 آبان 1391, 08:55 صبح
سلام
مشکل از کانکشن استرینگ شماست

شما باید یا initial catalog رو بنویسید یا Attachdbfilename رو

aminaltavista
یک شنبه 28 آبان 1391, 10:19 صبح
سلام دوست عزیز
در خط آخر تصویر نشون داده که برنامه نمی تونه به Sql server وصل بشه. در قسمت Manage برید و Services رو چک کنید که همه ی سرویس های sql فعال(Enable) باشن
موفق باشید

از پاسخ خوبتان ممنونم . این قسنتی رو که گفتید در کجای اس کیو ال هست و چگونه باید سرویس رو چک کنم؟

aminaltavista
یک شنبه 28 آبان 1391, 10:23 صبح
سلام
مشکل از کانکشن استرینگ شماست

شما باید یا initial catalog رو بنویسید یا Attachdbfilename رو

یعنی یه شرط بذارم که اگه دیتابیس چک شده بود که کانکت نیست از یه کانکشن استرینگ استفاده کنه و اگه کانکت هست از یه کانکشن استرینگدیگه استفاده کنه!

aminaltavista
یک شنبه 28 آبان 1391, 10:25 صبح
دوست عزیز من فکر میکنم نسخه Sql نصب شده روی win7 با xp تفاوت داره .

هم 62 بیت و هم 32 بیت رو امتحان کردم باز هم همین خطا رو میده!:افسرده:

aminaltavista
یک شنبه 28 آبان 1391, 10:27 صبح
غیر طبیعیست
شما هم initial catalog رو نوشتیت و هم Attachdbfilename رو

این دوتات با هم تداخل دارن؟ تو ویندوز ایکس پی خوب کار میکنه اما تو ورژن های بالاتر این اتفاق می افته.

mhq1368
یک شنبه 28 آبان 1391, 10:43 صبح
این دوتات با هم تداخل دارن؟ تو ویندوز ایکس پی خوب کار میکنه اما تو ورژن های بالاتر این اتفاق می افته.

آره دوست عزیز initial catalo برای زمانیه که شما دیتابیستون به sqlserver یا express متصله

Attachdbfilename همون طوری که از اسمش پیداست زمانیه که فایل دیتابیستون درون پوشه debug قرار داره

aminaltavista
سه شنبه 14 آذر 1391, 21:55 عصر
آره دوست عزیز initial catalo برای زمانیه که شما دیتابیستون به sqlserver یا express متصله

Attachdbfilename همون طوری که از اسمش پیداست زمانیه که فایل دیتابیستون درون پوشه debug قرار داره

مشکل از این جاست که Data Source مقدار . رو نمیپذیره و باید حتما نام سرور رو از تو اس کیو ال به دست بیارم وبهش بدم.بعدش درست میشه. اما میخوام که به صورت اتومات این عمل انجام بشه ونیاز به این کار نباشه. باید چه کار کنم؟

ali_habibi1384
سه شنبه 14 آذر 1391, 22:34 عصر
مشكل از كانكشن استرينگتونه. ربطي به نوع ويندوز نداره

aminaltavista
چهارشنبه 15 آذر 1391, 19:02 عصر
مشكل از كانكشن استرينگتونه. ربطي به نوع ويندوز نداره

سلام

آقای حبیبی باور کنید داره دیونم میکنه ! راه حل پیشنهادی شما چی هستش؟

mhq1368
چهارشنبه 15 آذر 1391, 23:21 عصر
دوست عزیز اگه دیتابیستون توی پروژتونه به این شکل بنویسید

Conn.ConnectionString = "Data Source=.;AttachDbFilename="+n+".mdf";Integrated Security=true;";

اگه اتچ کردین به دیتابیس به شکل زیر

Conn.ConnectionString = "Data Source=.;initial catalog=dbname;Integrated Security=true;";