PDA

View Full Version : مبتدی: در مورد عملگر تساوی و مساوی

smemamian
یک شنبه 28 آبان 1391, 09:42 صبح
سلام دوستان

در کد زیر اگر r برابر 0 شود j++ رخ می دهد؟

if(r==0)
j++;

خب فرقش با این کد چیه ؟

if(r=0)
j++;

omidshaman
یک شنبه 28 آبان 1391, 09:55 صبح
اولی عملگره مقایست یعنی هر وقت r برابر 0 بود j با 1 جمع میشه
دومی عملگره انتسابه یعنی برنامه r رو 0 میزاره و چون مقدار داخل پرانتز 0 میشه(false) هیچ وقت j++ انجام نمیشه

smemamian
یک شنبه 28 آبان 1391, 10:00 صبح
دومی یعنی اگر r برابر 0 بود ++j انجام نشود؟

omidshaman
یک شنبه 28 آبان 1391, 10:04 صبح
نه عزیزم همون جور که گفتم دومی هیچ وقت انجام نمیشه چون برنامه همیشه r رو برابر 0 میزاره و if صفر رو false میشناسه یعنی اگر r ورودی شما چه 0 باشه چه 100 باشه چه 1000 باشه هیچ فرقی نداره...

vahid_fathi
دوشنبه 29 آبان 1391, 01:24 صبح
نه عزیزم همون جور که گفتم دومی هیچ وقت انجام نمیشه چون برنامه همیشه r رو برابر 0 میزاره و if صفر رو false میشناسه یعنی اگر r ورودی شما چه 0 باشه چه 100 باشه چه 1000 باشه هیچ فرقی نداره...

اتفاقا به نظر میرسه تو حالت دوم شرط همیشه برقراره به جز زمانی که به r مقدار 0 رو انتصاب میدیم . چون فقط عدد 0 ، false شناخته میشه و بقیه اعداد ture هستن .حالا وقتی ما به r یه مقدار غیر صفر رو انتصاب میدیم یعنی شرطمون ture هستش .

omidshaman
دوشنبه 29 آبان 1391, 09:02 صبح
اتفاقا به نظر میرسه تو حالت دوم شرط همیشه برقراره به جز زمانی که به r مقدار 0 رو انتصاب میدیم . چون فقط عدد 0 ، false شناخته میشه و بقیه اعداد ture هستن .حالا وقتی ما به r یه مقدار غیر صفر رو انتصاب میدیم یعنی شرطمون ture هستش .
نمی دونم چرا سوال به این سادگی رو این قدر کش میدین:لبخند:

if(r=0)
j++;
منظ.ور من این کده که هیچ وقت انجام نمیشه !داخل پرانتز به r صفر نسبت داده میشه برای همین هم فرقی نمی کنه قبل از رسین به پرانتز مقدار r چی باشه همون چیزی که بالا گفتم!
و اره اگر داخل if بیایم r رو یک عدد دیگه غیر از 0 بزاریم حرف شما درست میشه!

bhossein
دوشنبه 29 آبان 1391, 16:37 عصر
همونطور که امید گفت.
ببین داخل پرانتز هروقت true باشه اجرا میشه درسته؟ ینی مخالف صفر باشه که منظور همون یک بودن
خب تو داری داخل پرانتز رو صفر می کنی. صفرم مقدار false شناخته میشه پس اصلا دسترسی به کد مربوطه ++j امکان پذیر نیست