PDA

View Full Version : سوال: ساخت نرم افزار بدون .Net Framework

amirmms
یک شنبه 28 آبان 1391, 21:41 عصر
سلام دوستان
من چند تا سوال داشتم ترو خدا کمکم کنید :
1- چجوری نرم افزارمو بسازم که نیازی به دات نت نداشته باشه ؟ ، آخه بعضا دیده شده نرم افزار هایی که ساخته میشه ولی حجمش 2 مگ هست یا ... آخه اگر نرم افزاری رو مثلا با دات نت 4 بسازی ولی سیتسم مقابل نداشته باشه دات نتو باید یه فایل 300 مگی رو نصب کنی و هزارانتا دردسر :گریه::افسرده:

2- چجوری می تونم فایل های Dll مورد نیاز نرم افزارمو خودم به صورت مخفی درون نرم افزارم بگذارم ؟ مثلا شاید دیده باشید که یک سری فایل های نصب اطلاعاتشون درون یه فایل EXE هست مثلا من دلم میخواد دیتا بیس اکسسم توی خود فایل EXE جاسازی بشه :لبخند: :بوس:

مرسی و ممنون از تمام کسانی که کمکم می کنن شما همه استادان و معلمان من هستید هرچی دارم از شماهاست :خجالت:

فرید نجفلو
یک شنبه 28 آبان 1391, 22:11 عصر
سلام
1- زبان های دات نتی رو رها کنید!
دات نت نمی تونه این خواسته شما رو بر آورده کنه چون در بهترین شراط برنامه شما فقط تو ویندوز 8 بدون نیاز به نصب فریم ورک اجرا بشه (اون به شرط اینکه برنامه با فریم ورک 4 یا 4.5 نوشته شده باشه)

برید سراغ چیزهایی مثل: دلفی ، VB6 یا ++C در کل هر چیزی جز پلت فرم دات نت!

2- اگه تو دات نت موندید چیزی مثل دیتابس رو می تونید داخل ریسورس برنامه قرار بدید ولی باز هم بدون ذخیره مجدد روی هارد نمی تونید این کار رو بکنید (غیر متعارف هم هست)

zarifcomputer
یک شنبه 28 آبان 1391, 23:09 عصر
سلام amirmms
قبل از اینکه پاسخ سوالتون را بدم باید در مورد نظر سایر اعضاء محترم هم چند نکته را عرض کنم.

اول اینکه فرمایش آقای فرید نجفلو کاملا صحیح و کارشناسانه است و عرایض بنده در تکمیل فرمایشات ایشان خواهد بود
دوم اینکه خیلی حیف شد که دوست عزیز mrg_vb در پاسخ به عبارات آقای نجفلو از شر شیطان به خدا پناه بردند . نمیدونم چرا این طور رفتار شد . حس میکنم خواستند جناب نجفلو را مسخره کنند . امیدوارم که اینطور نباشه . ضمنا ایشان در ادامه (بخوانید ادامه مسخره کردن) فرمودند :
فرید خان زبان اسمبلی رو یادت رفت بگی اخه از همه ی اینها بهتر بخاطر سینتکسش که واقعا بهتر از زبان های تحت دات نت هست. توابع ای در همه ی زمینه هایی که تصورش رو بکنید وجود داره.خطایابی قوی تر.:قهقهه::شیطان:

کاش بجای این پاسخ شما را راهنمایی می کردند. اشکالی نداره . بنده سعی میکنم در حد توان خودم اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار بدم. امیدوارم براتون مفید باشه
وقتی در محیط دات نت برنامه نویسی میکنید لازم است که برای استفاده کاربران محصول خودتون محیط دات نت را هم براشون نصب کنید .این از ویژگی های دات نت هست . البته هر سیستمی معایب و مزایای خودشو داره. راه های متفاوتی برای رسیدن به منظور شما وجود داره . آقای نجفلو استفاده از دلفی را پیشنهاد کردند . بنده تجربه کار با دلفی را دارم و برنامه های زیادی را با این محیط تولید کردم . دردسرتون ندم . برای نوشتن برنامه هایی که وابسته به محیط ویندوز هستند دلفی را به شما پیشنهاد میکنم . دلفی برای 99% کارهایی که انجام میده از امکانات موجود و حداقلی ویندوز استفاده میکنه و برای همین هم نیازی به نصب نرم افزار خاصی مثل دات نت فریم ورک ها (در ورژن های مختلف) نداره . اما اگه باید نرم افزار شما مبتنی بر Browser کار کنه دات نت و php گزینه های بهتری نسبت به دلفی هستند .در صورتیکه از دلفی استفاده کنید نیازی به استفاده از DLL ندارید . چراکه هر آنچه که مورد نیاز برنامه شما هست درون یک EXE قرار میگیره . من یک نرم افزار مدیریت پروژه نسبتا بزرگ نوشتم که فایل EXE اون حدودا 7-8 مگابایت شد . و با زیپ کردن بین 2-3 مگابایت فشرده میشه . این حالت ایده آل ترین حالت برای برنامه نویس است که بتونه کل نرم افزارشو با یک فایل دو مگی آپدیت کنه . البته در دلفی هم میتونید از DLL استفاده کنید ولی دیگه قدیمی شده.
برای دیتا بیس هم میتونید از روش های Encryption استفاده کنید و خیالتون بابت امنیت داده ها راحت باشه . در صورتیکه کاربر دیگه به اطلاعات دسترسی پیدا کنه ازشون سر در نمیاره چون Encrypt شده هستند

فرید نجفلو
دوشنبه 29 آبان 1391, 00:43 صبح
سلام مجدد
جناب zarifcomputer (http://barnamenevis.org/member.php?124246-zarifcomputer) از اینکه بنده رو مورد لطف قرار دادید و دوستمون رو راهنمایی کردید ممنون
جناب mrg_vb (http://barnamenevis.org/member.php?201860-mrg_vb) هم یکی از دوستای عزیز بنده هستن و می دونم که نیت بدی نداشتن البته با پست های ایشون هم موافق نیستم اونم به دلیل عدم وجود محتوای فنی (ناقض قوانین سایت (http://barnamenevis.org/misc.php?do=showrules))

در مورد اصل موضع هم بنده هم با حرف های شما موافقم ولی یه مطلب کوچیک هست
جناب amirmms (http://barnamenevis.org/member.php?268884-amirmms) درسته مطلبی که شما گفتید یکی از معایب این پلت فرم هست ولی یادتون باشه در یک برنامه تجاری این مسئله از اهمیت به مراتب کمتری برخورداره
برای مثال شما دارید یک برنامه سنگین پایگاه داده محور می نویسید اینجا دو عامل کلیدی وجو داره:
رضایت کاربر (مشتری)
راحتی و باز بودن دست شما

رضایت کاربر زمانی تامین میشه که برنامه شما بدون خطا و اشتباه خواسته اون رو رفع کنه
اینم یعنی برنامه نوشته باشید با حداقل کد و انسجام (به قول خودمون آدم خودش از کدش سر در بیاره)
و شما هر آنچه نیاز دارید بتونید با کمترین استفاده از منابع غیر توکار بدست بیارید

شما زمانی راحت هستید که
با کمترین کد بهترین نتیجه رو بدست بیارید
ابزار حرفه ای لازم و کامل در دسترستون باشه
زمان کدنویسی فکرتون فقط تو کدباشه نه مشکلات کمبود ابزار و امکانات برنامه نویسی و ...

حالا به نظر شما اگه این وسط 20 دقیقه صرف نصب فریم ورک بشه مسئله مهمی پیش اومده؟

JaVa
دوشنبه 29 آبان 1391, 08:03 صبح
دوم اینکه خیلی حیف شد که دوست عزیز mrg_vb در پاسخ به عبارات آقای نجفلو از شر شیطان به خدا پناه بردند . نمیدونم چرا این طور رفتار شد . حس میکنم خواستند جناب نجفلو را مسخره کنند . امیدوارم که اینطور نباشه . ضمنا ایشان در ادامه (بخوانید ادامه مسخره کردن) فرمودند :
فرید خان زبان اسمبلی رو یادت رفت بگی اخه از همه ی اینها بهتر بخاطر سینتکسش که واقعا بهتر از زبان های تحت دات نت هست. توابع ای در همه ی زمینه هایی که تصورش رو بکنید وجود داره.خطایابی قوی تر.

کاش بجای این پاسخ شما را راهنمایی می کردند. اشکالی نداره . بنده سعی میکنم در حد توان خودم اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار بدم.

من قصد مسخره کردن کسی رو نداشتم. خود آقا فرید هم میدونه که من ارادت خاصی بهشون دارم. مگه من چه پاسخی به این دوستمون دادم که شا اینقدر شلوغش کردید. زبان اسمبلی یک زبان سطح پایین هست که شما می تونید از سخت افزار بهره کامل رو ببرید. و همچنین ثبات های پردازنده رو خودتون کنترل کنید. یعنی به غیر از اینه:لبخندساده: در کل منظورتون رو متوجه نشدم.

از مزایا مهم زبان اسمبلی:
1- استفاده کامل از امکانات سخت افزاری
2- کاهش حجم برنامه ها
3- سرعت بالای اجرای برنامه ها

از معایب مهم زبا اسمبلی:
1-برنامه نویس باید ازاطلاعات کاملی در مورد معماری کامپیوتر و پروسسورها داشته باشد.

amirmms
دوشنبه 29 آبان 1391, 13:50 عصر
من بسیار از شما ها تشکر میکنم که منو راهنمایی کردید اما یه موضوع دیگه :
نسخه ی کمتر این دات نت ها وجود نداره ما نخواییم یه دات نت با این حجم عظیم رو نصب کنیم ؟ مثلا با حجم 20 مگ باشه یا کمتر ؟

فرید نجفلو
دوشنبه 29 آبان 1391, 19:01 عصر
من بسیار از شما ها تشکر میکنم که منو راهنمایی کردید اما یه موضوع دیگه :
نسخه ی کمتر این دات نت ها وجود نداره ما نخواییم یه دات نت با این حجم عظیم رو نصب کنیم ؟ مثلا با حجم 20 مگ باشه یا کمتر ؟

شما اگه نسخه Client Profile 4 از دات نت رو استفاده کنید می تونید زمان نصب کمتی داشته باشید
این نسخه از نسخه اصلی کم حجمتره و بیشتر در قسمت ASP.Net کمبود داره (صفحه دانلود و کمی توضیحات (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24872))
فقط یادتون باشه اگه بخواید از SQL Server استفاده کنید بازم مجبور به نصب نسخه کامل مورد نیازش هستید