PDA

View Full Version : مشورت - ادامه برنامه نویسی دلفی با کدام نسخه؟

aliboy
دوشنبه 29 آبان 1391, 19:11 عصر
سلام

اول اینکه امیدوارم تاپیک مناسبی برای سوالم انتخاب کرده باشم.

دلفی 7 یک شاهکار در دنیایی برنامه نویسی است و از بین نسخه های جدید دلفی فقط تا نسخه 2006 آشنایی دارم .(تجربه خوبی دارم) تا چند مدت ارتباطم با دلفی قطع شد و الان می خوام ادامه بدم .

حالا سوالم اینه از بین نسخه های بالاتر از 2006 کدام انتخاب مناسبیه؟

مثلا وقتی Delphi Prism رو دیدم باور نکردم مثه اینکه VB بود؟مگه تغییر کرده؟

با تشکر

BORHAN TEC
دوشنبه 29 آبان 1391, 20:34 عصر
سلام
به نظر من به راحتی میشه با جدیدترین نسخه شروع کرد، یعنی نسخه XE3.

مثلا وقتی Delphi Prism رو دیدم باور نکردم مثه اینکه VB بود؟مگه تغییر کرده؟
Delphi Prism یا همون Oxygene مبتنی بر دات نت و جاوا است. توجه داشته باشید که محبوبیت دلفی به خاطر نسخه Native اون هست و نه Delphi Prism.

aliboy
دوشنبه 29 آبان 1391, 21:18 عصر
سلام

با تشکر از جوابتون

Delphi Prism یا همون Oxygene مبتنی بر دات نت و جاوا است. توجه داشته باشید که محبوبیت دلفی به خاطر نسخه Native اون هست و نه Delphi Prism.

نسخه XE3 که همون object pascal هست ؟(یا یه چیز دیگه شده)

سپاس

BORHAN TEC
دوشنبه 29 آبان 1391, 22:06 عصر
نسخه XE3 که همون object pascal هست ؟(یا یه چیز دیگه شده)
همونه، ولی یکسری قابلیت جدید هم بهش اضافه شده. زیاد نگران نباش، چون اگه قبلاً با دلفی کار کرده باشی خیلی سریع به این محیط عادت می کنی و از این بابت مشکلی نخواهی داشت. خوبی دلفی اینه که تغییر نمیکنه و فقط قابلیت های جدید بهش اضافه میشه (دم سازندگانش گرم :قلب:). خود من بعضی وقت ها کتابهایی رو در مورد دلفی میخونم که مربوط به دلفی 3 هستش و مثالهای اون رو توی نسخه های جدید اجرا میکنم! :لبخند:

aliboy
سه شنبه 30 آبان 1391, 12:10 عصر
سلام

بسیار ممنون.همین الان هم دارم برای شروع و یادآوری مجدد با 2006 کار میکنم که به زودی به اونجا هم مهاجرت می کنم.فک کنم نسخه جدید برا ویندوز 8 هم میتونه App تولید کنه.

با تشکر از وقتی که گذاشتین

سپاس

BORHAN TEC
سه شنبه 30 آبان 1391, 13:05 عصر
فک کنم نسخه جدید برا ویندوز 8 هم میتونه App تولید کنه.
بله، ولی این تمام ماجرا نیست و قابلیت های دیگری هم داره.

aliboy
سه شنبه 30 آبان 1391, 19:41 عصر
سلام

تشکر از لطف شما

این قابلیت های جدید مربوط به گسترش کامپیوننت های شبکه و اینترنت در دلفی هست یا چیز دیگر؟

BORHAN TEC
چهارشنبه 01 آذر 1391, 00:50 صبح
این قابلیت های جدید مربوط به گسترش کامپیوننت های شبکه و اینترنت در دلفی هست یا چیز دیگر؟
خیلی زیاده و تقریباً در همه موارد قابلیتهایی اضافه شده است.