PDA

View Full Version : به من تازه کار کمک کنید

amir_civil
یک شنبه 02 بهمن 1384, 21:01 عصر
سلام دوستان
من تازه جاوا رو شروع کردم
من یه برنامه اپلیکیشن نوشتم و بودن ایراد کامپایل شد
حالا من نمیدونم فایل اصلی برنامه که نوشتم وکامپایل کردم با چه پسوندی ذخیره شده و چه جوری تو کامپیوتر های دیگه اجرا میشه
سوال بعد من هم در مورد کار با فایل ها هست اونم اینه که چه جوری میشه برای نوشتن درون فایل اشاره گر را به انتهای فایل برد
ممنون

persianshadow
دوشنبه 03 بهمن 1384, 01:48 صبح
سلام

فایل کامپایل شده پسوندش .class هست و هم نام با فایل اصلی شما.در کامپیوترهای دیگه هم

باید JRE و یا JDK نصب باشه.شما می تونی از فایل های کامپایل شدت یک فایل JAR بسازی

تا راحت تر اجرا بشه. بعد سوال بعدی رو هم من دقیقا نفهمیدم.بیشتر توضیح بده

amir_civil
دوشنبه 03 بهمن 1384, 11:30 صبح
سلام
ممنون که جواب دادی
خوب چه جوری یک فایل JAR بسازم و چه جوری اجرا میشه؟:خجالت:
مننظورم از سوال دومم این بود که ما تمام کارهایی که با سی با فایلها انجام میدادیم حالا با جاوا هم میتونیم انجام بدیم؟ , وهمچنین کار با رجیستری؟
ممنون

persianshadow
دوشنبه 03 بهمن 1384, 15:38 عصر
اول از همه با رجیستری که نمی تونی به اون راحتی کار کنی . ولی برای کار با فایل های باید از پکیج

java.io استفاده کنی.که فوق العاده قدرتمند هست.

ببین فایل JAR یه چیزی شبیه فایل ZIP هست.یعنی شما تمام فایل های کامپایل شده .class رو که

کثلا ممکنه 10 یا 100 یا بیشتر باشه در یک فایل JAR میزاری و وقتی روی فایل JAR دو بار کلیک

کنی برنامه اجرا می شه . دقیقا مثل فایل های exe . برای ساخت فایل JAR هم اگه الان داری توی

NOTEPAD برنامه می نویسی و از پنجره داس استفاده می کنی باید بوسیله دستور

JAR classname استفاده کنی.

wild_honey
دوشنبه 03 بهمن 1384, 19:43 عصر
سلام دوست عزیز
اگه تو جی بیلدر نوشته باشیم چطور ؟
راستی installshield چی ؟؟؟؟؟ با اون چجوری میشه

persianshadow
سه شنبه 04 بهمن 1384, 04:25 صبح
تویه جی بیلدر که با استفاده از گزینه make native Archive به راحتی هم فایل JAR می سازید و

حتی می تونید فایل EXE هم تولید کنید. با installshield هم که نمی شه فایل JAR ساخت؟!

wild_honey
سه شنبه 04 بهمن 1384, 21:38 عصر
سلام
منظورم ساختن فایل setup بود

amir_civil
چهارشنبه 05 بهمن 1384, 00:00 صبح
سلام دوست من
من نفهمیدم چه جوری با جی بیلدر فایل اگزه بسازم:خجالت:
اگه میشه بیشتر توضیح بدین
راستی من برای فورمم هر چیزی مثل دکمه میزارم فرم به هم میریزه(اندازش زیاد بزرگ میشه و دیگه نمیتونم کوچیکش کنم)
ممنون

amir_civil
چهارشنبه 05 بهمن 1384, 18:04 عصر
کسی راهنمایی نمیکنه؟

aynehband
جمعه 07 بهمن 1384, 02:13 صبح
اگر تمام دگمه ها بزرگ می شوند قبل از قرار دادن دکمه ها در منوی Design روی فرم کلیک کرده و Lay Out را بر روی xy Layout تنظیم کن تا مشکل شما مر تفع شود.
مهندس آینه بند

aynehband
جمعه 07 بهمن 1384, 02:14 صبح
اگر تمام دگمه ها بزرگ می شوند قبل از قرار دادن دکمه ها در منوی Design روی فرم کلیک کرده و Lay Out را بر روی xy Layout تنظیم کن تا مشکل شما مر تفع شود.
مهندس آینه بند

aynehband
جمعه 07 بهمن 1384, 02:15 صبح
مهندس آینه بند