PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد آینده خودم

ordebehesht
سه شنبه 30 آبان 1391, 14:36 عصر
سلام میدونم این جا جای این سوال نیست اما چه کنم که موندم بلاتکلیف من 28 سال سن دارن مهندس کامپیوتر فارع التحصیل دانشگاه آزاد لیسانس هستم
هوش فوق العاده برای یادگیری دارم و مطلبو سریع می گیرم فقط اینو بگم php و C# حتی پایگاهداده رو خودم خوندم از این سایت کتاب لاتین حتی تو دانشگاه هم خودم می خوندم دریغ از یک کلاس رفتن اصلا و ابدا اینارو گفتن تا کمی بیشتر بشناسیدم
سوا من در واقه کمکی که از تون دارم اینه که از بلاتکلیفی دارم میمیرم باتوجه به این که خوب تکنولوژی کامپیوتر با سرعت باورنکردنی بسط پیدا میکنه منم که علاقه به C# دارم و همچنین با توجه به بازار کار و در ضمن برا ارشد نیز ثبت نام کردم و همچنین شاید بگین وقت کمه نه من سال های قبل درسای اصلی رو خوندم فقط تست میزنم
ولی الان یه مدت تو بلاکلیفی موندم که چکمنم به سمت برنامه نویسی برم یا ارشد و بخونم اینم بگم من 28 سالمه و هنو شغلی ندارم و تشکیل خانواده ندام میشه راهنمایی کنین چه کنم تا از این بلاتکلیفی در بیام ممنون دوستان
حمید جان میدونم این جا جای همچین تایپیکی نیس ول محل گفنگوی آزادو پیدا نکردم مرسی دوستان
:خجالت:

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 30 آبان 1391, 15:33 عصر
سلام.
تاپیک شما رو به اینجا منتقل کردم.

به نظرم اگر نمایشگاه الکامپ در همایش شرکت کنید قشنگ مسیرتون روشن خواهد شد.چون دوست زیادی با تجارب مختلف شرکت خواهند کرد که میتونه کمک بزرگی براتون باشه.

ordebehesht
سه شنبه 30 آبان 1391, 15:38 عصر
با عرض پوزش این جاش چیزه کجاست میشه کمی بیشتر توضیح بدی در ضمن ممنون فکر نمی کردم جواب بدین
و یادم رفت بگم به برنامه نویسی خیلی علاقه دارم اگه تمرکز کنم غوغا میکنم

AlgorithmX
چهارشنبه 01 آذر 1391, 23:40 عصر
دادش مردا مغزشون موج سینوسی داره، یه مدت به یه کار گیر میدن، یه مدت هم بی خیالش میشن .. ینی حتی طرفشم نمیرن هاااااااا ..
خودتو درگیره یه پروژه کن تا مخت بیکار نمونه و دوباره اوج بگیری .. اعتماد به نفست بالا میره و ترست از کار میریزه .. هدف ها پیدا میشن و مسیرها مشخص ..
همه ما یه موقع تو این شرایط بودیم .. فقط خوب فکر کن و خوب انتخاب کن .. اینم بدون که 28 سال سنت یعنی 28 سال رو دیگه نداری پس زمانت رو از دست نده گل من..:قلب:

zarifcomputer
پنج شنبه 02 آذر 1391, 00:38 صبح
سلام
پشتکار و شیوه آموختنت قابل تحسین
درسته که 28 سال پشت سر گذاشتی ولی فکر نکن که سنت خیلی بالاست . گرفتن مدرک ارشد برای آینده شغلیت خیلی بهتره . گرچه ممکنه بعدا کسانی را ببینی که با داشتن مدارک تحصیلی پایین تر درآمد و موقعیت اجتماعی بهتری دارند و ممکنه یه خورده اذیت بشی و فکر کنی ضرر کردی . به نظر من ادامه تحصیل خوبه فقط به شرطی که برات وسیله رسیدن به چیز دیگه ای نباشه و فقط بخاطر خودش بری دنبالش (نه مثلا برای پول یا لقب یا موقعیت اجتماعی یا شغلی و ...)
در مورد تشکیل خانواده هم اصلا عجله نکن . به وقتش خودش سر و کلش پیدا میشه .
در مورد سی شارپ و php و پایگاه داده هم باید خدمتت عرض کنم که هر چی بیشتر یاد بگیری میفهمی که هیچی بلد نیستی . این تجربه شخصی خودمه . صرف اینکه به یکی دو زبان یا محیط یا سیستم آشنایی یا تسلط داشته باشی خوبه ولی کافی نیست . اینهایی که گفتی تقریبا حداقل های هستند
اگه میخوای در زمینه وب کار کنی علاوه بر پایگاه داده و دات نت و پی اچ پی خیلی چیزهای دیگه را هم بدونی . مثل HTML , CSS , JavaScript , JQuery , LinQ , IIS و ...
و اگه میخوای از تکنولوژی های روز عقب نیافتی یه سری هم به جاوا و Android , ... بزن
دلفی را هم فراموش نکن که برای نوشتن برنامه های ویندوزی و بانک اطلاعاتی سلطانه
موفق و پیروز باشی

A.Yousefi
جمعه 03 آذر 1391, 14:37 عصر
سلام
پشتکار و شیوه آموختنت قابل تحسین
درسته که 28 سال پشت سر گذاشتی ولی فکر نکن که سنت خیلی بالاست . گرفتن مدرک ارشد برای آینده شغلیت خیلی بهتره . گرچه ممکنه بعدا کسانی را ببینی که با داشتن مدارک تحصیلی پایین تر درآمد و موقعیت اجتماعی بهتری دارند و ممکنه یه خورده اذیت بشی و فکر کنی ضرر کردی . به نظر من ادامه تحصیل خوبه فقط به شرطی که برات وسیله رسیدن به چیز دیگه ای نباشه و فقط بخاطر خودش بری دنبالش (نه مثلا برای پول یا لقب یا موقعیت اجتماعی یا شغلی و ...)
در مورد تشکیل خانواده هم اصلا عجله نکن . به وقتش خودش سر و کلش پیدا میشه .
در مورد سی شارپ و php و پایگاه داده هم باید خدمتت عرض کنم که هر چی بیشتر یاد بگیری میفهمی که هیچی بلد نیستی . این تجربه شخصی خودمه . صرف اینکه به یکی دو زبان یا محیط یا سیستم آشنایی یا تسلط داشته باشی خوبه ولی کافی نیست . اینهایی که گفتی تقریبا حداقل های هستند
اگه میخوای در زمینه وب کار کنی علاوه بر پایگاه داده و دات نت و پی اچ پی خیلی چیزهای دیگه را هم بدونی . مثل HTML , CSS , JavaScript , JQuery , LinQ , IIS و ...
و اگه میخوای از تکنولوژی های روز عقب نیافتی یه سری هم به جاوا و Android , ... بزن
موفق و پیروز باشی
کلا هرچی از کامپیوتر به گوشت خورده بود گفتی بهش برش دنبالش دیگه!

Arash_janusV3
شنبه 04 آذر 1391, 22:11 عصر
به نظر من هم ارشد رو بخونید
هم برنامه نویسی یاد بگیرید
هم خودتو درگیر یک پروژه کن
هم یک سایت شخصی راه بندازید
برنامه نویسی هیچی نمی خواد فقط یک آدم پاکار می خواد که در همه چیز خودش رو دخالت بده
و هر چی می خواد از اینترنت و مقاله و کتاب کمک بگیره
همین

Felony
شنبه 04 آذر 1391, 23:29 عصر
صرف اینکه به یکی دو زبان یا محیط یا سیستم آشنایی یا تسلط داشته باشی خوبه ولی کافی نیست
عجب ! تسلط به يك زبان بسيار بهتر از نوك زدن به چند حوزه مختلف هست ، هميشه يادت باشه ...

يعني شما به يك برنامه نويس همچين پيشنهادي ميدي ؟! جاوا براي خودش دنيايي داره ... ، دلفي براي خودش اسم ورسمي داره ... ، جاوا اسكريپت و ...

zarifcomputer
دوشنبه 06 آذر 1391, 19:15 عصر
عجب ! تسلط به يك زبان بسيار بهتر از نوك زدن به چند حوزه مختلف هست ، هميشه يادت باشه ...

يعني شما به يك برنامه نويس همچين پيشنهادي ميدي ؟! جاوا براي خودش دنيايي داره ... ، دلفي براي خودش اسم ورسمي داره ... ، جاوا اسكريپت و ...

سلام بر جناب آقای تاجیک
از اینکه به عرض بنده توجه کردید واقعا خوشحالم و ممنون
در مورد اینکه فرمودید "تسلط بر یک زبان بسیار بهتر از نوک زدن به چند حوزه مختلف هست" کاملا با شما موافق هستم . اما در ابتدای جمله خودم عرض کرده بودم که این تجربه شخصی خودمه
بنده بنا به اقتضای شرایطی که به اجبار در اون قرار گرفته بودم ، مجبور شدم محیط ها و ابزار ها و سیستم های مختلفی رو تجربه کنم . شاید نتونستم در همشون به نقطه تسلط برسم ولی همین تجربه های شخصی و آشنایی ها متنوع خیلی جاها کمکم کرد تا راه حل های سریعی پیدا کنم . البته خودم میدونم که هیچی نمیدونم و واسه یاد گیری هنوز در مقطع پیش دبستانی هستم.

در مورد پیشنهادم به یک برنامه نویس هم باید عرض کنم که اگه منظور شما از برنامه نویس یک کد نویس محض باشه ، حق با شماست . در کد نویسی شخص فقط باید در حیطه کار خودش تخصص داشته باشه و اگه از این شاخه به اون شاخه بپره اشتباه کرده . منظور بنده پیشنهاد کد نویس بودن به ایشون نبود . شاید خوب منظورم را عنوان نکرده باشم . خواستم بگم که باید در کنار کد نویس بودن درک درستی از صورت مساله ها هم باید داشت . باید بتونیم تحلیل کنیم و یک پروژه را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنیم تا بتونیم اجراش کنیم . اگه فقط کد نویس باشیم اونوقت به یک تحلیل گر و یک مدیر پروژه و یک .... وابسته خواهیم بود .

با توجه به اینکه در ایران کار تیمی خیلی مفهوم نداره . بنده هم یاد گرفتم و تجربه کردم که بجای اینکه در یک محیط کاری مسموم به همکاران .... خودم التماس کنم که مشکلمو حل کنند ، خودم مطالعه کردم و راه حل ها را پیدا کردم و یاد گرفتم که یک مشکل میتونه راه حل های مختلفی داشته باشه و اگه فقط یک راه حل داشته باشه در اینجا دیگه باید من خودمو در زمینه های دیگه تقویت کنم تا بتونم راه حل را پیدا کنم.
مثلا یک دلفی کار لازمه که با انواع پایگاه داده آشنا باشه
یا یک برنامه نویس دات نت (برای وب) لازمه که هم گرافیک بلد باشه هم HTML , CSS , Javascrift , ....
تمام عرض بنده همین بود . اگه زبانم از بیان شیوا قاصر بود ببخشید

eshpilen
دوشنبه 06 آذر 1391, 23:35 عصر

واسه برنامه نویسی تجاری شاید، ولی واسه یه خوره نه.
البته نوک زدن که کافی نیست. آدم باید ظرفیتش بالا باشه و بیشتر وقت بذاره و از نوک زدن خیلی فراتر بره.
با نوک زدن بله نمیشه کاری کرد. ولی با بیشترش میشه.

بعدم در کل آدم که دانش و مهارتش زیاد بشه کم کم دیگه زبان دیگه و حیطهء دیگه اونقدرها هم براش بیگانه و دشوار نیست. درکل تمام اینها عضو یک دنیا هستن. توی همشون الگوریتم داره، منطق داره، ساختمان داده داره، ... . ماهیتا اونقدرها هم متفاوت نیستن برای یک آدم خبره.

البته چیزی که بنده تاحالا دیدم، بیشتر افراد اینقدر ظرفیت/همت و فرصت ندارن که بخوان اینقدر گسترده کار کنن. واقعا آدم باید خوره باشه و بهتره شغل ثابت دیگری غیر از برنامه نویسی داشته باشه (چون سالیان سال طول میکشه تا با این حجم و پیچیدگی آدم به نتیجه ای برسه که بشه ازش در بیزینس هم خوب استفاده کرد).