PDA

View Full Version : سوال: این اطلاعات رو توی دیتابیس به چه شکلی ذخیره کنم؟

samadblaj
سه شنبه 30 آبان 1391, 16:17 عصر
سلام دوستان به نظر شما من این اطلاعات رو توی دیتابیس به چه شکل ذخیره کنم تا راحت بتونم روش آمار و گزارش گیری هم کنم؟
به چه فرمتی ذخیره کنم؟ Index رو ذخیره کنم یا اطلاعات رو؟

veniz2008
سه شنبه 30 آبان 1391, 16:35 عصر
سلام. منظورتون تاریخ هستش دیگه؟!. با توجه به تاپیک های مختلف و چیزی که خودم در عمل استفاده کردم تاریخ رو بصورت nvarchar نظر بگیرید. در جستجو و نمایش و گزارش گیری هم هیچ مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشید.

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 30 آبان 1391, 16:49 عصر
یه جدول برای سالهای تحصیلی تعریف کنید که دارای فیلدهای ID و سال تحصیلی باشه. کمبو رو از طریق اون جدول پر کنید و ID سطر انتخاب شده رو توی جدول مورد نظرتون ذخیره کنید. در نمایشهای بعدی هم با یه Join ساده میتونید سال تحصیلی رو نمایش بدید.

samadblaj
سه شنبه 30 آبان 1391, 20:20 عصر
سلام. منظورتون تاریخ هستش دیگه؟!. با توجه به تاپیک های مختلف و چیزی که خودم در عمل استفاده کردم تاریخ رو بصورت nvarchar نظر بگیرید. در جستجو و نمایش و گزارش گیری هم هیچ مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشید.

یه جدول برای سالهای تحصیلی تعریف کنید که دارای فیلدهای ID و سال تحصیلی باشه. کمبو رو از طریق اون جدول پر کنید و ID سطر انتخاب شده رو توی جدول مورد نظرتون ذخیره کنید. در نمایشهای بعدی هم با یه Join ساده میتونید سال تحصیلی رو نمایش بدید.
با تشکر ، نه عزیزان میخوام به همین شکل ذخیره بشه فقط نمیدونم برای ایتنکه بتونم بعدا گزارش گیری روی داده ها داشته باشم به چه شکل استفاده کنم؟

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 30 آبان 1391, 21:09 عصر
همونطور که Reza_Yarahmadi (http://barnamenevis.org/member.php?97318-Reza_Yarahmadi) گفتند یک جدول باید ایجاد کنی. لزوم ایجاد جدول، در آینده مشخص میشه زمانی که نیاز داشته باشی آیتم های کمبوباکس ها رو تغییر بدی یا اضافه کنی.

برای گزارش گیری هم از آیدی ها استفاده میکنید.

samadblaj
سه شنبه 30 آبان 1391, 22:11 عصر
همونطور که Reza_Yarahmadi (http://barnamenevis.org/member.php?97318-Reza_Yarahmadi) گفتند یک جدول باید ایجاد کنی. لزوم ایجاد جدول، در آینده مشخص میشه زمانی که نیاز داشته باشی آیتم های کمبوباکس ها رو تغییر بدی یا اضافه کنی.

برای گزارش گیری هم از آیدی ها استفاده میکنید.

ممنونم اون یه مثال بود...
الان نظر شما اینه که برای این مثال هم index رو ذخیره کنم تا در گذارش گیری مشکلی نداشته باشم... :چشمک:

veniz2008
سه شنبه 30 آبان 1391, 22:21 عصر
بله برای این کار یه جدول نیازه که ID و مقدار (اول، دوم و ...) رو ذخیره کنید. چیزی که در کمبو به کاربر نمایش میدید همون مقدار خواهد بود(displaymember) ولی در پس زمینه با ID هر مقدار انتخاب شده کار میکنید.(valuemember)

samadblaj
سه شنبه 30 آبان 1391, 22:44 عصر
بله برای این کار یه جدول نیازه که ID و مقدار (اول، دوم و ...) رو ذخیره کنید. چیزی که در کمبو به کاربر نمایش میدید همون مقدار خواهد بود(displaymember) ولی در پس زمینه با ID هر مقدار انتخاب شده کار میکنید.(valuemember)
ببخشید وقت شما رو هم گرفتم...
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=95318&stc=1&d=1353438633
مثلا توی عکس بالا جای "اول" در دیتابیس صفر ذخیره میشه بعد میخوای توی گزارش دوباره بایند کنم یا مقدار دهی کنم !

اگه روش دوست خوبمون رو متوجه شده باشم باید یه جدول بسازم که 2 تا فیلد داشته باشه index و name_Item بعد index رو برای فراخوانی در جدول داشته باشم و name_index هم برای گزارش گیری درسته؟

veniz2008
سه شنبه 30 آبان 1391, 22:53 عصر
روشی رو که آقای یاراحمدی توضیح دادن همونی هست که من اشاره کردم. شما هر جایی که نیاز بود مقدار (اول، دوم و ...)ذخیره کنید به جاش ID رو که یک عدد هست ذخیره کنید. هر موقعی که میخواید اونو به کاربر نمایش بدید کافیه جدولتون رو با اون جدولی که شامل ID و مقدار هست join کنید تا بتونید مقدار رو نمایش بدید. شما برای گزارش گیری همیشه از همون ID استفاده خواهید کرد ولی برای نمایش دادن به یک join ساده نیاز دارید. اگر متوجه نشدید بگید تا یه مثال بزنم.

samadblaj
سه شنبه 30 آبان 1391, 23:15 عصر
روشی رو که آقای یاراحمدی توضیح دادن همونی هست که من اشاره کردم. شما هر جایی که نیاز بود مقدار (اول، دوم و ...)ذخیره کنید به جاش ID رو که یک عدد هست ذخیره کنید. هر موقعی که میخواید اونو به کاربر نمایش بدید کافیه جدولتون رو با اون جدولی که شامل ID و مقدار هست join کنید تا بتونید مقدار رو نمایش بدید. شما برای گزارش گیری همیشه از همون ID استفاده خواهید کرد ولی برای نمایش دادن به یک join ساده نیاز دارید. اگر متوجه نشدید بگید تا یه مثال بزنم.
نه متوجه شدم نیازی نیست ممنونم از توضیحات کاملتون متوجه شدم نیاز به کد هم نیست چون از EF دارم کار میکنم... اگه مشکلی برام پیش اومد همینجا میگم موفق باشید شبتون بخیر آقا محمد...