PDA

View Full Version : نحوه پذیرش کاربردر سایت گوگل

brida_kh
یک شنبه 02 بهمن 1384, 21:02 عصر
با سلام
چطور صفحه درخواست میل باکس گوگل فقط برای اعضائی که دعوت شده اند نمایش داده میشود . از کجا میفهمه این کاربری که صفحه ثبت نام رو درخواست کرده همونیه که دعوتش کردیم؟ ایا لینکی که ارسال میشه تصادفیه یا اینکه قاعده خاصی داره.
ممنون میشم اگر که راهنمائیم کنید .

Behrouz_Rad
دوشنبه 03 بهمن 1384, 13:28 عصر
URL ای که از طریق اون به سایتت اومده رو بگیر، اگر از میل باکس گوگل بود، متوجه میشی که همونیه که از طریق دعوت نامت اومده.
آدرس میل باکس گوگل اینه:

http://mail.google.com/mail/

با این کد URL مراجعتی رو بگیر:

Request.ServerVariables("HTTP_REFERER")

موفق باشی.

brida_kh
دوشنبه 03 بهمن 1384, 23:44 عصر
فکر میکنم شما متوجه منظور من نشدید. . من یه دعوتنامه ارسال میکنم . حالا به هر میلی ( گوگل مثال بود) میخوام بدونم از کجا بفهمم اینی که صفحه ثبت نام رو درخواست کرده همونیه که براش دعوتنامه ارسال شده .این دعوتنامه رو هر کاربری که عضو باشه میتونه بفرسته
با سپاس ازتوجهتون!

Behrouz_Rad
سه شنبه 04 بهمن 1384, 10:05 صبح
1) کجای سوالت نوشته بودی، گوگل مثاله؟
2) برنامه شما از علوم غیبه محرومه!
به عنوان مثال وقتی که یک دعوت نامه ی Gmail برای شما ارسال میشه، یک لینک در اون وجود داره که باید بر روی اون کلیک کنید و فرم رجیستر رو پر کنید.
یک Query String به انتهای URL لینکی که کاربر رو به صفحه ی ثبت نام رهنمون می کنه قرار بده تا با بازیابی اون متوجه بشی که کاربر با کلیک بر روی لینک دعوت نامه به صفحه ی ثبت نام اومده. (این Query String معمولا کد شده است)
این لینک همراه با متن دعوت نامه در EMail ارسالی قرار خواهد داشت.
موفق باشید.

brida_kh
چهارشنبه 05 بهمن 1384, 08:30 صبح
استاد ارجمند لطفا توضیحات بیشتری عنایت بفرمائید.:ناراحت:

iekrang
چهارشنبه 05 بهمن 1384, 09:22 صبح
دوست عزیزم.
من فکر میکنم منظور شما گرفتن تایید ثبت باشه.
برای اینکار کافیه بعد از وارد کردن ایمیل ، به همون آدرس ایمیلی بفرستی .که در اون ایمیل لینکی بگذاری برای تایید ثبت.به این ترتیب با بازکردن ایمیل و کلیک کردن بر روی اون لینک شما می فهمی که اون ایمیل تایید شده.
لینک رو هم این طوری بساز که به یک صفحه هدایت کنه کاربر رو و در اون صفحه ایمیل کاربر به دیتابیس اضافه بشه.
امیدوارم توضیحم گویا باشه.

Behrouz_Rad
پنج شنبه 06 بهمن 1384, 17:26 عصر
خواهر گرامی!
دقت بفرمایید...
یک Query String (فرضا با نام identifier) به انتهای URL ای که کاربر با کلیک بر روی اون به صفحه ی ثبت نام شده، هدایت میشه، اضافه کنید.
این Query String رو به وسیله ی متد UrlEncode کلاس Server، کد کرده و در سمت سرور، با استفاده از متد UrlDecode کلاس Server، کدگشایی کنید.
با مقایسه ی Query String کدگشایی شده با کلمه ی Identifier، به راحتی متوجه خواهید بود که کاربر از طریق کلیک بر روی لینک دعوت نامه ی موجود در ایمیل میل باکس خود، به صفحه ی ثبت نام آمده.
موفق باشید.