PDA

View Full Version : سوال: این نوع طراحی اطلاعات بانک مشکلاتی به همراه نخواهد داشت؟

samadblaj
چهارشنبه 01 آذر 1391, 20:02 عصر
سلام روز همه بخیر ببخشید دارم روی یک بانک کار میکنم لطفا کمکم کنید و راهنماییم کنید تعداد فیلد هام (زیاد) برای یک جدول زیاد شده این مشکلی به همراه نخواهد داشت؟ :متفکر:
مجبورم برای یکی از از فرم هام به این شکل استفاده کنم

zarifcomputer
چهارشنبه 01 آذر 1391, 20:51 عصر
سلام روز همه بخیر ببخشید دارم روی یک بانک کار میکنم لطفا کمکم کنید و راهنماییم کنید تعداد فیلد هام (زیاد) برای یک جدول زیاد شده این مشکلی به همراه نخواهد داشت؟ :متفکر:
سلام
اگه هنوز خیلی پیش نرفتی همینجا دست نگه دار . به نظر من تغییرات زیادی باید فقط تو همین جدول بدی. اگه می خوای اصولی طراحیش کنی بگو تا بطور کامل راهنماییت کنم ولی اگه میخوای سریع انجامش بدی و زمان زیادی نداری ادامه بده (گرچه اصلا پیشنهاد نمیکنم که همین روش را ادامه بدی چون در آینده مشکلاتت چند برابر میشه)

samadblaj
چهارشنبه 01 آذر 1391, 20:56 عصر
ممنونم دوست خوبم میشه لطف کنید کمکم کنید شاید باور نکنید این بار سومم هست دوباره نویسی میکنم باید به شکل اصولی طراحی بشه چون بعدا نیاز به ارتقا و ویرایش هستش...

veniz2008
چهارشنبه 01 آذر 1391, 21:53 عصر
سلام، چون تحلیل رو اشتباه انجام دادید فکر می کنید که مجبورید. باور کنید بسیاری از کدها و روش های طولانی که ما در برنامه هامون بکار میبریم ناشی از تحلیل اشتباه یا احاطه نداشتن ما روی اون مسائل هستش. اما در مورد سوال شما: ببینید اگر جداول رو درست انتخاب کنید نیازی نیست که name_class یا name_birthday یا name_sal_in و ... رو در این جدول بیارید. شما کافیه از هر جدولی که به داده هاش نیاز دارید فقط یه شاخص ( کلید) رو در اینجا بیارید. زمانیکه مثلا به name_class نیاز داشتید باید با join کردن اونو از جدول مربوطه بیرون بکشید ( به کمک کلید که همون index_class هستش). توصیه میکنم اگر در این زمینه مشکل دارید یه پروژه کوچیک رو در این زمینه بصورت پایه ای بشینید و تحلیل کنید. اگر مفاهیم رو درست یاد بگیرید مطمئنا در پروژه های بزرگ هم به مشکلی برنخواهید خورد. یه مطلب دیگه هم اینه که همه ما به زمان نیاز داریم تا به یک مبحث مسلط بشیم بنابراین هیچ جای نگرانی نیست که اینا رو بلد نباشید فقط کافیه استارت کار رو بزنید و از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

samadblaj
چهارشنبه 01 آذر 1391, 22:21 عصر
سلام، چون تحلیل رو اشتباه انجام دادید فکر می کنید که مجبورید. باور کنید بسیاری از کدها و روش های طولانی که ما در برنامه هامون بکار میبریم ناشی از تحلیل اشتباه یا احاطه نداشتن ما روی اون مسائل هستش. اما در مورد سوال شما: ببینید اگر جداول رو درست انتخاب کنید نیازی نیست که name_class یا name_birthday یا name_sal_in و ... رو در این جدول بیارید. شما کافیه از هر جدولی که به داده هاش نیاز دارید فقط یه شاخص ( کلید) رو در اینجا بیارید. زمانیکه مثلا به name_class نیاز داشتید باید با join کردن اونو از جدول مربوطه بیرون بکشید ( به کمک کلید که همون index_class هستش). توصیه میکنم اگر در این زمینه مشکل دارید یه پروژه کوچیک رو در این زمینه بصورت پایه ای بشینید و تحلیل کنید. اگر مفاهیم رو درست یاد بگیرید مطمئنا در پروژه های بزرگ هم به مشکلی برنخواهید خورد. یه مطلب دیگه هم اینه که همه ما به زمان نیاز داریم تا به یک مبحث مسلط بشیم بنابراین هیچ جای نگرانی نیست که اینا رو بلد نباشید فقط کافیه استارت کار رو بزنید و از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

واقعا نمیدونم چجور از شما تشکر کنم خارج از برنامه نویسی حرفهاتون خیلی زیبا و امیدوار کننده بود به نظرم شما در کنار قدرت برنامه نویسی از هوش بالایی هم بر خوردارید...
خیلی خوبه توی این سایت میشه با همچین دوستانی آشنا شد که بدون هیچ نگاهی اندوخته هاشون رو با دیگران تقسیم میکنند.
محمد جان دستو پنجت درد نکنه ...

والا توی دیتابیس خیلی مشکل دارم همیشه از این نقطه هم فرار میکردم اصلا از diagram و یا طراحی پایگاه خوشم نمیاد و هیچ Diagrami برای برنامه طراحی نخواهم کرد چون از یه روش دیگه که برا خودم عادی و قابل درک شده استفاده میکنم مطمئنن روش مناسبی نیست اما چاره ای ندارم...
آره درستش هم اینه که آیتم هایی مثل زمان رو توی یک جدول خاص به همراه مقدار و index قرار بدم بعد باینک کنم به فیلد (combo) تا نیاز به کد های تکراری نباشه...

به عنوان سوال آخر آیا تعداد زیاد فیلد ها مشکل برام ایجاد نخواهد کرد؟

veniz2008
چهارشنبه 01 آذر 1391, 22:31 عصر
واقعا نمیدونم چجور از شما تشکر کنم خارج از برنامه نویسی حرفهاتون خیلی زیبا و امیدوار کننده بود به نظرم شما در کنار قدرت برنامه نویسی از هوش بالایی هم بر خوردارید...
شما لطف دارید ولی من اونی نیستم که شما گفتید.

به عنوان سوال آخر آیا تعداد زیاد فیلد ها مشکل برام ایجاد نخواهد کرد؟
فیلد زیاد عموما مشکلی در اجرا بوجود نمیاره ولی معایبش اینه که مدیریت کردنش واقعا دشوار میشه( شما باید برای درج و آپدیت یه کار طاقت فرسا رو انجام بدید) ضمن اینکه فضای کاملا بیهوده ای رو در نظر می گیرید که وقتی تعداد رکوردها زیاد میشن عملا حجم بانک بی جهت اضافه شده. اگر عجله ندارید حتما تغییرات رو روی جداولتون اعمال کنید.
موفق باشی دوست عزیز.

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 01 آذر 1391, 23:37 عصر
همونطور که گفته شد ، برای پرهیز از افزونگی شما id موارد مورد نیاز رو در این جدول به عنوان کلید خارجی درج می کنید نه id و name رو با هم.
اگر کمک بیشتری میخواهی یک دیاگرام از دیتابیست اینجا بذار.

samadblaj
پنج شنبه 02 آذر 1391, 06:27 صبح
همونطور که گفته شد ، برای پرهیز از افزونگی شما id موارد مورد نیاز رو در این جدول به عنوان کلید خارجی درج می کنید نه id و name رو با هم.
اگر کمک بیشتری میخواهی یک دیاگرام از دیتابیست اینجا بذار.

ممنونم دوست خوبم از لطف شما والا هنوز دیاگرامی ایجاد نکردم ولی خیلی مشکل دارم روی این مورد حتما اینجا میزارم لطفا راهنماییم کنید آره خیلی از قسمت های کارم میلنگه id کلید خارجی میشه چشم...