PDA

View Full Version : سوال: ارتباط وی بی با اکسس در ویندوز 64 بیتی

Hossis
چهارشنبه 01 آذر 1391, 21:07 عصر
من برنامه ام رو با ویندوز سی و دو بیت نوشته ام, اصل برنامه کاربردی exe روی ویندوز 64 بیتی جواب می ده و اجرا میشه اما بانک اطلاعاتی اش کار نمی کنه و بالا نمی یاد و به عبارتی, برنامه به اون متصل نمیشه
آیا Provider خاصی برای این نوع ویندوز هست یا راه حل دیگری داره؟؟

Mani_rf
چهارشنبه 01 آذر 1391, 23:07 عصر
سلام. بله دوست عزیز Provider اکسس 32 و 64 متفاوت است. بسته به 32و64بیت بودن ویندوز (و یا خود آفیس نصب شده، دقیق یادم نیست) باید Provider مناسب نصب شود. این مطلب چندین بار مطرح شده. جستجو کن اگر پیدا نکردی بیشتر راهنمایی کنم.

Hossis
پنج شنبه 02 آذر 1391, 00:14 صبح
سلام. بله دوست عزیز Provider اکسس 32 و 64 متفاوت است. بسته به 32و64بیت بودن ویندوز (و یا خود آفیس نصب شده، دقیق یادم نیست) باید Provider مناسب نصب شود. این مطلب چندین بار مطرح شده. جستجو کن اگر پیدا نکردی بیشتر راهنمایی کنم.
من که گشتم چیزی پیدا نکردم
فقط همین رو فهمیدم که باید د رکامپیوتر مقصد, آفیس 64 بیت حذف شده و آفیس 32 بیت نصب بشه که این معمولا در اختیار ما نیست
باید بتوان به طور اصولی حل کرد.

SHD.NET
پنج شنبه 02 آذر 1391, 00:40 صبح
منم هر دفعه با اکسس اتصال برقرار می کنم به همین مشکل بر میخورم . اما وقتی میبرمش روی 32 بیت درست میشه

نمدونم چرا و نمدونم چارش چیه !!!

asghar2008
پنج شنبه 02 آذر 1391, 12:26 عصر
من که گشتم چیزی پیدا نکردم
فقط همین رو فهمیدم که باید د رکامپیوتر مقصد, آفیس 64 بیت حذف شده و آفیس 32 بیت نصب بشه که این معمولا در اختیار ما نیست
باید بتوان به طور اصولی حل کرد.

با سلام

دوست عزیز این مشکلا قبلا برای منم پیش اومده بود .شما باید مراحل زیر رو در ویژوال استادیو طی کنید

Tools->Options->Projects and Solutions>Show advanced build configurations
بعد
VS2010->Build->Configuration Manager

حالت کامپایل فایل EXE رو باید از X64 به X86 سی دو بیتی(32bit) تغییر بدین.با این کار پروژه تون بدون هیچ مشکلی در ویندوز X64 و هم چنین X86 اجرا خواهد شد.در ضمن به نکته زیر هم توجه کنید:

با این کار یه پوشه جدید در شاخه bin پروژه ات به نام X86 ایجاد میشه.شما باید دیتابیس پروژه ات رو به پوشهx86>debug انتقال بدی.

باز هم اگه مشکلی داشتین مطرح کنید.
موفق باشید

SHD.NET
پنج شنبه 02 آذر 1391, 12:44 عصر
بله . این رو میدونم و همیشه انجام میدم . اما مشکلم اینه که روی برخی از سیستم های 64bit اجرا نمیشه . راه حلش چیه ؟ :اشتباه:

asghar2008
پنج شنبه 02 آذر 1391, 13:11 عصر
بله . این رو میدونم و همیشه انجام میدم . اما مشکلم اینه که روی برخی از سیستم های 64bit اجرا نمیشه . راه حلش چیه ؟ :اشتباه:

اجرا نمیشه ؟:متعجب:

ببیند شما باید از شاخه X86 موقع Setup سازی یا اجرای برنامتون استفاده کنید.شما احتمالا از شاخه پیش فرض پروژه تون استفاده می کنید.
برنامه من بدون هیچ مشکلی روی هر سیستمی اجرا میشه.

SHD.NET
پنج شنبه 02 آذر 1391, 13:34 عصر
درست شد . ممنون

asghar2008
پنج شنبه 02 آذر 1391, 13:37 عصر
سید جان
یا علی
موفق باشی

h_a_m_i_d
پنج شنبه 02 آذر 1391, 14:51 عصر
دوست عزیز منم قبلا با اکسس کار میکردم و به همین مشکل برخوردم
و رفتم سراغ sql و الان خیلی راضیم
سرعت بالاتر
قبول کردن تعداد بیشتری رکورد
امنیت
توصیم به شما هم اینه که برین سراغ sql
موفق باشید

SHD.NET
پنج شنبه 02 آذر 1391, 15:18 عصر
آخه SQL رو من هرچی مقاله و مطلب و ... تو سایتای مختلف دربارش می خونم نمی فهمم .......... :ناراحت:
تازه الانم با همین اکسس کلی مشکل دارم . چه برسه SQL

کسی آموزش مبتدی نداره ؟؟؟ که از اول گفته باشه چجوری باید بانک رو ایجاد کرد و با کدنویسی بهش وصل شد و ...............

ممنون

h_a_m_i_d
پنج شنبه 02 آذر 1391, 15:32 عصر
دوست عزیز هیچ فرقی بین sql و اکسس نیست اگر وقت داشتم حتما کمکت میکردم چند تا سورس ساده قبلان تو برنامه نویس در همین رابطه گذاشته بودند اونا رو دانلود کن کمکت میکنن
موفق باشید

Hossis
پنج شنبه 02 آذر 1391, 20:24 عصر
با سلام

دوست عزیز این مشکلا قبلا برای منم پیش اومده بود .شما باید مراحل زیر رو در ویژوال استادیو طی کنید

Tools->Options->Projects and Solutions>Show advanced build configurations
بعد
VS2010->Build->Configuration Manager

حالت کامپایل فایل EXE رو باید از X64 به X86 سی دو بیتی(32bit) تغییر بدین.با این کار پروژه تون بدون هیچ مشکلی در ویندوز X64 و هم چنین X86 اجرا خواهد شد.در ضمن به نکته زیر هم توجه کنید:

با این کار یه پوشه جدید در شاخه bin پروژه ات به نام X86 ایجاد میشه.شما باید دیتابیس پروژه ات رو به پوشهx86>debug انتقال بدی.

باز هم اگه مشکلی داشتین مطرح کنید.
موفق باشید
این رو اطلاع داشتم و اتفاقا این کار رو انجام دادم
تو تاپیک اول گفتم که پروژه و فایل exe با سیستم 64 بیت مشکلی نداره، مشکل سر فایل بانک اکسس هست که توی سیستم شصت و چهار بیت جواب نمی ده چون معمولا روی اونها آفیس 64 نصب میشه
باید بانک اطلاعاتی رو سازگار کنیم با این نسخه وگرنه پروژه هیچ مشکلی نداره

asghar2008
پنج شنبه 02 آذر 1391, 21:44 عصر
این رو اطلاع داشتم و اتفاقا این کار رو انجام دادم
تو تاپیک اول گفتم که پروژه و فایل exe با سیستم 64 بیت مشکلی نداره، مشکل سر فایل بانک اکسس هست که توی سیستم شصت و چهار بیت جواب نمی ده چون معمولا روی اونها آفیس 64 نصب میشه
باید بانک اطلاعاتی رو سازگار کنیم با این نسخه وگرنه پروژه هیچ مشکلی نداره

سلام

با اون مراحلی که گفته شد برنامه بدونه هیچ مشکلی اجرا میشه حتی از Provider نیز ایراد نمیگیره. اگر شما نمیخواید این مراحل رو انجام بدید Provider هارو از لینک زیر دانلود کنید:

provider آفیس 2007 :

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=23734

provider آفیس 2010 :

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255