PDA

View Full Version : ایجاد آپدیت برای برنامه

alizanganeh
چهارشنبه 01 آذر 1391, 22:14 عصر
سلام

میخوام یک آپدیت درست کنم برای برنامه که مثلا اگر تغییراتی توی برنامه انجام دادم ، نیاز نباشه برناه رو دوباره نصب کنم
یک فایل اجرایی بدم بهشون تا وقتی اونو نصب میکنن وقط تغییرات جدید اعمال بشن روی برنامه
چه کنم؟
میشه اصلا؟
ممنون

SlowCode
چهارشنبه 01 آذر 1391, 22:46 عصر
سلام
اگه توی ویرایش های جدید از کامپوننتها و کتابخانه های دیگری استفاده کنی باید براش ستاپ بسازی. ولی اگه استفاده نکردی کافیه فایل اجرایی برنامت رو جایگزین کنی.
در هر صورت به ستاپ نیاز داری پس فرق زیادی نداره.

نیاز نباشه برناه رو دوباره نصب کنم

تا وقتی اونو نصب میکنن
اگر منظورت اضافه شدن امکانات باشه باید در مورد Add-In تحقیق کنی. اگه مبتدی هستی کارت خیلی سخت میشه.

amin32
چهارشنبه 01 آذر 1391, 23:05 عصر
من فقط راهنمایی میکنم.
راهی که به ذهنم میزنه این هست که شما در برنامه خودتون یک قسمت برای آپدیت در نظر بگیرید. در هر بروز رسانی فایلهایی که تغییر کردند یا اضافه شدند رو در یک پوشه قرار میدید. ( البته بهتر هست که فایلها در یک فایل زیپ قرار بگیره ولی در اینصورت برنامه شما باید بتونه اون فایلها رو استخراج کنه.) حالا شما فقط باید قسمت آپدیت برنامه رو طوری طراحی کنید که مسیر فایل بروز رسانی رو دریافت کنه و فایلهای اون رو در پوشه برنامه کپی کنه. البته همونطور که جناب محسن 15 گفتند کامپوننتهای جدید باید رجیستر بشن که البته فکر میکنم خود برنامه شما هم بتونه این کار رو انجام بده.

alizanganeh
چهارشنبه 01 آذر 1391, 23:13 عصر
سلام
اگه توی ویرایش های جدید از کامپوننتها و کتابخانه های دیگری استفاده کنی باید براش ستاپ بسازی. ولی اگه استفاده نکردی کافیه فایل اجرایی برنامت رو جایگزین کنی.
در هر صورت به ستاپ نیاز داری پس فرق زیادی نداره.

اگر منظورت اضافه شدن امکانات باشه باید در مورد Add-In تحقیق کنی. اگه مبتدی هستی کارت خیلی سخت میشه.

نه فقط میخوام مثلا یک تغییراتی توی یک فرم ایجاد شده (مثل 2 تا تکس باکس اضافه شدن) رو آپدیت کنم
ینی اگر فایل exe جدید رو با exe قدیمی جایگزین کنم تمومه ؟

m.4.r.m
پنج شنبه 02 آذر 1391, 11:58 صبح
اره واسه توضیحی که دادی کافیه و مشکل شما رو حل می کنه .

mohsen_iceman2000
پنج شنبه 02 آذر 1391, 12:01 عصر
دوست عزیز بستگی به بانک اطلاعاتی هم داره که اونم باید بروزرسانی بشه یا نه !!

alizanganeh
پنج شنبه 02 آذر 1391, 13:23 عصر
نه بانک نیازی به بروز رسانی نداره
ممنون از الطاف:قلب: