PDA

View Full Version : سوال: چطور یک SMTP Mail Server درست کنم؟

felfely
پنج شنبه 02 آذر 1391, 15:20 عصر
سلام

من تقریبا" میدونم چطوری میشه با SMTP Client به مثلا" جیمیل میل ارسال کرد ولی می خوام به میل سروری که خودم ایجاد می کنم اون میل ارسال بشه.
برای اینکه یه SMTP Mail Server به صورت لوکال و بدون استفاده از کامپوننت طراحی کنم باید چیکار کنم؟

متشکر

sajjad_rap1
پنج شنبه 02 آذر 1391, 18:59 عصر
سلام

من تقریبا" میدونم چطوری میشه با SMTP Client به مثلا" جیمیل میل ارسال کرد ولی می خوام به میل سروری که خودم ایجاد می کنم اون میل ارسال بشه.
برای اینکه یه SMTP Mail Server به صورت لوکال و بدون استفاده از کامپوننت طراحی کنم باید چیکار کنم؟

متشکر

با اجازه از اساتید محترم می خواستم چند کلامی در این باره برای دوست عزیزمون توضیح بدم .
ابتدا یک سرور مجازی ویندوز 2003 یا 2008 تهیه نمایید مشخصات زیاد بالایی نیاز ندارید با کانفیگ 128 مگابایت رم و هارد پایین نیز می توانید این کار رو انجام بدید .

در ابتدا پس از وصل شدن به سرور توسط ریموت دسکتاپ ؛ وارد منوی استارت شده و گزینه ی manage your server رو انتخاب کنید و در پنجره ای که باز شد add or remove یا program and features را انتخاب کرده و بر روی next کلیک نمایید در صفحه دیگر گزینه MailServer(pop3,SMTP) را انتخاب کنید و NEXT رو بزنید در این صفحه نام دامین مورد نظرتون رو مانند : YOURDOMAIN.COM وارد کنید و NEXT رو بزنید اگر امکان این رو دارید که به سی دی ویندوز از طریق سرویس مجازی دسترسی داشته باشید این کار رو بکنید و سی دی رو در سی دی رام قرار دهید (در ویندوز 2008 لازم نیست . ) .
سپس بر روی NEXT کلیک کنید تا میل سرور نصب گردد و در آخر FINISH رو بزنید تا نصب کامل شود .
اکنون برای ساختن یک Mail Accont در ویندوز 2003 وارد منوی Start سپس Administrative Tools و POP3Service بشین و در پنجره باز شده بر روی yourdomain.com کلیک کرده و در سمت است اون قسمت بر روی Add MailBox کلیک کنید .
در قسمت mailbox name یک اسم یه دلخواه خودتون بهش بدین و قسمت password هم پسوورد مورد نظرتون ( لازم به ذکر هست که کلمه عبور باید ترکیبی از حروف و کلمات باشد و کمتر از 6 حرف نباشد . در این قسمت ok رو زده و حالا یک ایمیل با نام مورد نظرتون یعلاوه دامین مورد نظر مانند : ali_244@yourdomain.com رو بسازید .

اطلاعات دیگه خواستین در مورد سرور در خدمتم .